Wiadomości - Kultura - "Razem" - wystawa w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Losowe zdjęcie
18.07.04. Odpust MB Królowej Kaszub w Sianowie
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Kaszëbskô Jednota | www.kaszebsko.com
Stowarzyszenie Osób Narodowości Kaszubskiej

Kultura : "Razem" - wystawa w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Wysłane przez: Redakcja_nk dnia 6.11.2012 10:40:36 (1376 odsłon)
Kultura

W środę 7 listopada o godz. 18.00 w siedzibie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, na gdańskiej Ołowiance, rozpoczyna się wernisaż wystawy pasteli Darii Selka-Bonna i malarstwa olejnego Olgi Cieślak. Ekspozycja została zatytułowana „Razem”.
Daria Selka-Bonna jest córką artysty ludowego z Kolbud, pana Franciszka Selka, którego drewniane figurki od wielu lat można podziwiać na wystawach kaszubskiego rzemiosła tradycyjnego. Artystka wykonywała ilustracje do pomorskich książek, współpracowała także z "Pomeranią". W czerwcu br. promowała Gdańsk na Mazowszu. W ramach odbywającego się w Milanówku Festiwalu Otwarte Ogrody prezentowała swój Gdański Ogród "Zielona Brama", do którego zaprosiła gdańskich twórców.

Ekspozycja "Razem" powstała w ramach cyklu „Ars ante portas”, jego pomysłodawczynią jest Maria Borkowska-Flisek, a patronem honorowym Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. W tym cyklu prezentują swoje prace gdańscy malarze, którzy wspólnie tworzyli obraz „Fantazje na temat bram i portali Gdańska”. To dzieło - prezent od artystów dla Gdańska - można podziwiać w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej od 2007 roku.
"Daria Selka-Bonna uczestniczyła we wspólnym malowaniu obrazu.
Obecnie artystka od dwóch lat mieszka i tworzy w Milanówku. Tu, pracując wspólnie z innymi artystami przy obrazie „Milanówek w śmietankowej mgle” poznała Olgę Cieślak, którą zaprosiła do wspólnej wystawy w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.
Wystawę artystek patronatem objął Burmistrz Miasta Milanówka Jerzy Wysocki".

Zaproszenie i cytat pochodzą ze strony PFB.

Dołączone pliki: Razem_zaproszenie1.jpg 
Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002