Wiadomości - Aktualności - MOJA POMORSKA RODZINA – zaproszenie do konkursu
Losowe zdjęcie
Boża Męka...
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Kaszëbskô Jednota | www.kaszebsko.com
Stowarzyszenie Osób Narodowości Kaszubskiej

Aktualności : MOJA POMORSKA RODZINA – zaproszenie do konkursu
Wysłane przez: Redakcja_nk dnia 9.11.2012 9:15:18 (1494 odsłon)

Zarząd Oddziału Gdańskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zaprasza uczniów gdańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych na kolejną edycję Konkursu „Moja Pomorska Rodzina”. Współorganizatorami konkursu są Urząd Miejski w Gdańsku, Gimnazjum nr 1 w Gdańsku, Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział Gdańsk oraz Pomorskie Towarzystwo Genealogicznego. Jest to już ósma edycja konkursu. W dotychczasowych siedmiu edycjach uczestniczyli uczniowie z ponad 50 szkół podstawowych i gimnazjów. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych miasta Gdańska. Organizacja konkursu ma na celu zachęcenie jego uczestników do poznania przeszłości swoich przodków oraz dziejów Dużej i Małej Ojczyzny z perspektywy losów rodziny. Konkurs pozwoli także na utrwalenie w rodzinie pamięci o przodkach oraz zaprezentowanie ich historii w szerszym gronie. Organizacja konkursu ma na celu zachęcenie jego uczestników do poznania przeszłości swoich przodków oraz dziejów Dużej i Małej Ojczyzny z perspektywy losów rodziny. Szukając informacji, które służą do stworzenia zaprezentowanych podczas konkursu drzew genealogicznych, korzeni - wywodu przodków, czy też opisując rodzinne historie w albumach lub prezentacjach multimedialnych, uczniowie odtwarzają pamięć o swoi przodkach, o ich życiu i o panującej w rodzinie tradycji. W trakcie pracy o tej historii uczniowie dowiadują się o swoich korzeniach, skąd przyszli i gdzie mieszkali ich przodkowie. Organizatorzy konkursu liczą na to, że uczestnictwo w konkursie na trwałe rozbudzi zainteresowanie historią swojej rodziny. Dzisiejszy świat staje się coraz bardziej zmaterializowany, bezduszny i kosmopolityczny. Dla wielu ludzi słowa rodzina, tradycja czy ojczyzna są dziś pustymi słowami, pozbawionymi takiego sensu, jaki stanowiły one dla naszych przodków. Chcielibyśmy, aby ten konkurs przyczynił się do uratowania znaczenia tych słów, aby następne pokolenia nie zapomniały, że one istniały i co znaczyły.
Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w konkursie, a nauczycieli do podjęcia się roli opiekunów uczniów przygotowujących prace do konkursu. Regulamin konkursu uwzględnia także cele dydaktyczne wynikające z programu szkolnego.

Prace konkursowe należy składać w Gimnazjum nr 1 w Gdańsku od poniedziałku do piątku w godz. 8-14 (tel/fax (058) 341-09-29). Termin składania prac upływa w dniu 19 kwietnia 2013 roku. O terminie oficjalnego ogłoszenia wyników konkursu oraz terminie wręczenia nagród i zorganizowania wystawy najlepszych prac szkoły biorące udział w konkursie zostaną powiadomione po złożeniu prac.
Wszelkich informacji i wyjaśnień w imieniu organizatora udzielają Joanna Albecka z Gimnazjum nr 1 w Gdańsku tel. 58 341 09 29, e-mail: joanna_albecka@interia.pl lub Krzysztof Kowalkowski e-mail: zkpgdansk@wp.pl

W imieniu organizatorów konkursu
Krzysztof Kowalkowski, Oddział Gdański ZKP


W załączeniu: regulamin konkursu oraz wzór służący do przygotowania korzeni – wywodu przodków i drzewa genealogicznego.

Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002