Wiadomości - Aktualności - Z Banina do Paryża
Losowe zdjęcie
Kaszubskie nazwy miejscowości
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Kaszëbskô Jednota | www.kaszebsko.com
Stowarzyszenie Osób Narodowości Kaszubskiej

Aktualności : Z Banina do Paryża
Wysłane przez: sgeppert dnia 3.7.2003 23:20:00 (2093 odsłon)
Aktualności

Nadesłał Tomasz Fopke

Mieszkaniec Banina w gminie Żukowo, Eugeniusz Pryczkowski został zaproszony do wzięcia udziału w wizycie studyjnej w Paryżu w ramach projektu realizowanego wspólnie przez Ambasadę Francji w Warszawie i Krajową Radę Radiofonii i Telewizji dotyczącego szkoleń dla dziennikarzy wywodzących się z mniejszości narodowych i etnicznych.
Wizyta będzie miała miejsce w dniach 7-12 lipca. Sponsoruje ją rząd francuski.
Redaktor Pryczkowski jest jedną z kilku zaledwie osób, które reprezentować będą Polskę w Paryżu.

Eugeniusz Pryczkowski urodził się 7.07.1969 r. w Wejherowie. Liceum Ogólnokształcące ukończył w Kartuzach, a studia na Politechnice Gdańskiej, gdzie m.in. prezesował Klubowi Studentów “Pomorania”. W 1990 współzałożył pismo “Tatczëzna”. Od tego roku współpracuje z telewizyjnym magazynem “Rodnô Zemia”, a od 1995 - zostaje jego redaktorem. Prowadzi także cotygodniowy dodatek do “Dziennika Bałtyckiego” o tytule “Norda”.
Jest autorem kilku książek i antologii literackich z zakresu tematyki kaszubskiej. Wydał też tomik poetycki “Na jimiã Bosczé” oraz monografię historyczną "Królowa Kaszub". W dziedzinie literatury jest laureatem Nagrody im. Romana Wróblewskiego i konkursów im. Jana Drzeżdżona i Mieczysława Stryjewskiego.
Za działalność dziennikarską na Kaszubach otrzymał międzynarodowe wyróżnienie “Polcul Foundation” (1998). Jest również laureatem Medalu Stolema (1999).

Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002