(2 skórki)
Aktualności : Kashubian Griffins zwyciężają na Kaszubach!
Wysłane przez: Redakcja-nk dnia 6.4.2014 22:50:00 (1289 odsłon)
Aktualności

Niesieni dopingiem setek kibiców Kashubian Griffins nie dali szans zawodnikom Mad Dogs Sopot i wygrali 11:5. Mecz odbył się w sobotę 5 kwietnia w Hali Olivia i był pierwszym z dwu zaplanowanych w tym miejscu spotkań. Kashubian Griffins wygrali również (6:4) drugi, niedzielny mecz, w którym przeciwnikami byli zawodnicy MH Automatyka Dragons Gdańsk.

Kashubian Griffins to hokejowa reprezentacja Kaszubów kanadyjskich. W jej składzie grają potomkowie osadników, którzy w 1858 r. wyruszyli za ocean w poszukiwaniu lepszego życia. Pomimo upływu półtora wieku, Kanadyjczycy o swojsko brzmiących nazwiskach Shulist (Szulist), Pecarskie (Piekarski) czy Yakabuskie (Jakóbowski) wciąż czują związki z ojczyzną przodków, ale i mieszkańcy Kaszub chętnie się przyznają do pokrewieństwa z gośćmi z Kanady. Widać to było podczas ceremonii otwarcia dwudniowych zawodów w Hali Oliwia i podczas samego meczu, kiedy z gardeł setek kibiców płynął głośny doping: Ka-szë-bë! Ka-szë-bë!.

Kanadyjczycy, występujący w czarno-żółtych strojach z Gryfem, pokazali, że na hokeju znają się wybornie. Swoją przewagę udokumentowali zwłaszcza w pierwszej tercji, zakończonej wynikiem 6:2. W kolejnej zawodnicy Mad Dogs zagrali bardziej zdecydowanie, próbując odrobić straty, ale i tak zakończyli tercję przegraną 9:3. W ostatniej części meczu obydwie drużyny strzeliły po dwie bramki, ustalając wynik na 11:5.

Kolejne spotkanie odbyło się w niedzielę 6 kwietnia. Przeciwnikami Kashubian Griffins była MH Automatyka Dragons Gdańsk, która uległo Gryfom wynikiem 6:4.

Impreza w której biorą udział Kashubian Griffins dedykowana jest pamięci Daniela Czapiewskiego, zmarłego w ubiegłym roku przedsiębiorcy, który był zaangażowany w podtrzymywanie kontaktów między Kaszubami w Polsce i Kanadzie.