Wiadomości - Aktualności - III Pielgrzymka Kaszubów do Ziemi Świętej
Losowe zdjęcie
Jezioro Bluj.
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Aktualności : III Pielgrzymka Kaszubów do Ziemi Świętej
Wysłane przez: paulk dnia 3.2.2005 11:21:15 (2490 odsłon)

III Pielgrzymka Kaszubów do Ziemi Świętej i na Górę Synaj odbędzie się 27.09-4.10.2005 - poinformowało Biuro Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

1 dzień: zbiórka na lotnisku w Gdańsku i wylot do Sharm El Shaikh, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 dzień: śniadanie, czas wolny, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Kolacja. Około 23.00 odbiór śniadania w formie suchego prowiantu. Wyjazd na Synaj. Dla chętnych wejście na Górę Synaj i oglądanie wschodu słońca.

3 dzień: zwiedzanie klasztoru św. Katarzyny, wyjazd do Izraela. Przejazd do Jerozolimy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

4 dzień: zwiedzanie Jerozolimy i Betlejem
Dzień w Świętym Mieście zacznie się od niezapomnianego widoku ze szczytu Góry Oliwnej. W ciągu dnia grupa odwiedzi: Kościół Pater Noster i Kościół Wniebowstąpienia. Spacer wzdłuż drogi Palmowej Niedzieli do Ogrodu Getsemani i Kościoła Wszystkich Narodów. Wizyta w Betanii -–domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd do Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie Św. Hieronima. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Kolacja i nocleg.

5 dzień: Cezarea – Góra Karmel – Nazaret – Kana
Wyjazd z Jerozolimy do wspaniałych ruin Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu. Obejrzycie Państwo miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Następnie przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel by obejrzeć Grotę Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Przejazd do Nazaret – miejsca dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa, później wizyta w Kanie Galilejskiej. Kolacja i nocleg

6 dzień: Galilea – Jerozolima
Dzień rozpocznie się od rejsu łodzią po spokojnych, historycznych wodach Jeziora Galilejskiego. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd do Góry Błogosławieństw. Wizyta w Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Postój w baptysterium w Jardenit nad Jordanem i przejazd wzdłuż Doliny Jordanu do Jerozolimy na kolację i nocleg

7 dzień: zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie – wizyta w Kościele Św.Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika, przejazd przez zachodnią część miasta by odwiedzić En Karem – miejsce nawiedzenia.Kolacja i nocleg w Jerozolimie

8 dzień: po śniadaniu wyjazd do Egiptu. W drodze do granicy zatrzymamy się nad Morzem Martwym. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002