Zapraszamy na wręczenie "Pieczęci Świętopełka Wielkiego"

Data 8.6.2005 6:04:56 | Kategoria: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Zarząd Oddziału Gdańskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego serdecznie zaprasza na uroczystość wręczenia Odznaki Honorowej „Pieczęć Świętopełka Wielkiego”, która odbędzie się 13 czerwca 2005 r. w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku o godzinie 16.00.
Kapituła Odznaki Honorowej „Pieczęć Świętopełka Wielkiego” przyznała Pieczęć Klasy Złotej prof. Cezaremu Obracht-Prondzyńskiemu (profesor Uniwersytetu Gdańskiego, wieloletni członek ZK-P, redaktor POMERANII, sekretarz Instytutu Kaszubskiego), Klasy Srebrnej Jadwidze Kirkowskiej (wieloletniej prezes o/ZK-P w Wierzchucinie) i Teresie Hoppe (wieloletniej prezes o/ZK-P w Gdyni), Klasy Brązowej Krzysztofowi Kordzie (KS POMORANIA, prezes o/ZK-P w Tczewie).

Odznaka Honorowa „Pieczęć Świętopełka Wielkiego” została ustanowiona uchwałą Oddziału Gdańskiego ZK-P w dniu 1 grudnia 1975 r. Początkowo były dwie klasy Odznaki: Srebrna i Złota, w 1979 r. wprowadzono Klasę Brązową. Pierwszą Pieczęcią Klasy Złotej odznaczono w 1976 r. Izabelę Trojanowską.

Odznakę Złotą nadaje się członkom ZK-P z co najmniej sześcioletnim stażem członkowskim za wyjątkowo doniosłe i trwałe zasługi w pracy organizacyjnej i realizacji statutowych celów i zadań ZK-P.

Odznakę Srebrną nadaje się członkom ZK-P z co najmniej czteroletnim stażem członkowskim za poważne i znaczące zasługi organizacyjne dla Zrzeszenia oraz dla realizacji jego statutowych celów i zadań.

Brązową Odznakę nadaje się członkom ZK-P z co najmniej dwuletnim stażem członkowskim za rzetelną, nacechowana oddaniem pracę organizacyjną na rzecz Zrzeszenia.

W imieniu Zarządu Oddziału Gdańskiego ZK-P
Wojciech KonkelPowyższy artykuł opublikowano w serwisie Nasze Kaszuby
http://naszekaszuby.pl

pod adresem:
http://naszekaszuby.pl/article.php?storyid=841