Pomorska UPR wspólnie z LPR

Data 22.8.2005 13:30:00 | Kategoria: Aktualności

W obliczu braku decyzji o starcie Unii Polityki Realnej w wyborach do Sejmu - nie podjęła jej ani Rada Główna UPR Prezesa Stanisława Wojtery, ani jego następcy wybranego 2 lipca 2005 Jacka Boronia - Zarząd Oddziału Trójmiejskiego UPR podjął rozmowy w sprawie wspólnego startu centroprawicy. Z wybranym ugrupowaniem, którym jest Liga Polskich Rodzin, łączy UPR m.in. nieuwikłanie w dotychczasowe fatalne rządy, uczciwość, ideowość, sprzeciw wobec nieograniczonej władzy biurokracji UE nad Polską. Wśród startujących z ramienia Komitetu Wyborczego LPR jest także były Prezes UPR Stanisław Michalkiewicz.
Kandydaci Oddziału Trójmiejskiego Unii Polityki Realnej do Sejmu RP:

Okręg nr 25 (powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, tczewski, Gdańsk i Sopot) - miejsce 15. Filip Andrzej Stankiewicz
Okręg nr 26 (powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski, Gdynia i Słupsk) - miejsce 17. Łukasz Kołak.


Filip Andrzej Stankiewicz - ur. 1 maja 1978 roku w Gdańsku. Absolwent historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomii UG. Od 8 lat zaangażowany w działalność społeczno-polityczną w ramach Unii Polityki Realnej, obecnie w pomorskich władzach partii. Kandydat UPR w wyborach do Europarlamentu. Od kilku lat należy do konserwatywno-liberalnego Stowarzyszenia KoLiber - Wiceprezes Stowarzyszenia w Gdańsku. Współorganizator wielu przedsięwzięć promujących idee ograniczenia biurokracji, zmniejszenia podatków i wprowadzenia wolnego rynku relacjonowanych w najważniejszych pomorskich mediach.


Łukasz Kołak - ur. 25 lipca 1979 roku w Gdyni. Absolwent historii Uniwersytetu Gdańskiego. Od 1997 roku należy do Unii Polityki Realnej, kandydat UPR w wyborach do Europarlamentu. Wiceprezes Oddziału Trójmiejskiego Stowarzyszenia KoLiber. Członek-założyciel Stowarzyszenia "Powiernictwo Polskie", powstałego w celu obrony polskiej własności przed roszczeniami niemieckich przesiedleńców. Aktywnie sprzeciwiał się przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, za co był szykanowany. W jego obronie wystąpili m.in. Andrzej Gwiazda i Anna Walentynowicz, co znalazło odbicie w regionalnych mediach.


Zarząd Oddziału Trójmiejskiego UPR

Filip Stankiewicz
Marcin Sokołowski
Małgorzata Bierejszyk

Gdańsk, 18.08.2005Powyższy artykuł opublikowano w serwisie Nasze Kaszuby
http://naszekaszuby.pl

pod adresem:
http://naszekaszuby.pl/article.php?storyid=953