| Fotografia z lat 40? z zakładu L. Perschona z Kartuz
Mirek 4.11.2004 17:04
5359 0 10.00 (1 głos) Oceń
|
| Gdańsk 1832 r.
Stanisław Geppert 20.8.2011 0:03
9037 0 9.75 (8 głosów) Oceń
| Widok na Długie Pobrzeże spod spichrza Miedź na wyspie Ołowianka (obecnie mieści się tam Centralne Muzeum Morskie). Widokówka autorstwa Eduarda Meyerheima (1808-1879), malarza i litografa gdańskiego, oryginał znajduje się w Tajnym Archiwum Pruskim w Berlinie-Dahlem. Nadesłał T. Grabarczyk, 18.06.2004 |
|
| Gospodarz kaszubski
Mirek 29.8.2004 10:21
8972 1 9.00 (2 głosów) Oceń
| Zdjęcie przedstawia Leona Rycherta z żoną (z domu Naczk). Zdjęcie wykonane najprawdopodobniej w Łączynie. Czas wykonania zdjęcia-nieznany. |
|
| Grodzisko k. Borucina - wykopaliska.
Mirek 17.8.2005 13:21
5610 0 8.50 (2 głosów) Oceń
Na zdjęciu Mirosław Młyński, Ireneusz Płotka, Tadeusz Gruchała rozbiórki grobu skrzynkowego na cmentarzysku w Grodzisku k. Borucina. Fotografia z początku lat 90. |
|
| Grodzisko k. Borucina - wykopaliska.
Mirek 17.8.2005 13:23
6925 0 9.33 (3 głosów) Oceń
Zdjęcia z wykopalisk przeprowadzanych przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku na cmentarzysku (jak pamiętam z roku 500 p.n.e) w Grodzisku k. Borucina.
Na zdjęciu od lewej: Tadeusz Gruchała, Mirosław Młyński, Ireneusz Płotka. Jako młode chłopaki zatrudniliśmy się do prac przy tych badaniach w czasie wakacji...
Zdjęcie z początku lat 90. |
|
| Hel - dom kuracyjny
leszek kucira 31.1.2007 15:13
5588 0 9.50 (2 głosów) Oceń
| "Ostseebad Hela - Kurhaus". Niemiecka pocztówka z Helu. |
|
| Jak to pierwië na kaszëbach sò wrëczi sadzeło.
Krystian Czapiewski 25.3.2005 21:18
5711 0 9.00 (2 głosów) Oceń
| To zdjęcie pokazuje jak wyglądała praca kaszubów na roli. No i jak konstruowano sprzet rolniczy. Pragne zwrócić uwage na ciekawą konstrukcje drewnianego pługa. Dwa różnej średnicy koła pozwalały na utrzymanie poziomej pozycji radła. Jedna z części która była metalowa. Jedno z kół toczyło się w wyoranej bruździe, a drugie po polu ok. 15 - 20 cm wyżej. Ciekawy też jest stelaż na lejce. Zabezpieczał je przed wplątaniem się w koła, czy pod pług czyli przed zerwaniem. No a gbur, kaszëba kterën széd za kùniaãmi i oròł zémia muszéł bec w kapaluszu i z batoczim w rąkach. |
|
| Jan Czapiewski
Czôpiewsczi 22.3.2005 15:57
5812 0 10.00 (1 głos) Oceń
|
| Jastrzębia Góra - winda 1
Wojciech Koliński 20.8.2011 0:39
13900 1 10.00 (2 głosów) Oceń
| Nieistniejąca już winda, runęła w 1982 roku. |
|
| Jastrzębia Góra - winda 2
Wojciech Koliński 20.8.2011 0:39
8833 1 0.00 (0 głosów) Oceń
| "Światowid" - tak się ta winda nazywała. Wybudowana już w 1938 roku... |
|