| Na Gochach tuż przed wybuchem II wojny
Krystian Czapiewski 22.5.2005 23:51
6061 0 0.00 (0 głosów) Oceń
| Sierpień 1939 roku ostatnie dni przed wybuchem II wojny światowej na Gochach. Harcerze przebywający na wakacjach - w gospodarstwie Jakuba Zielińskiego w Upiłce k Borowego Młyna - na pograniczu polsko-niemieckim |
|
| Reknica (rzéka; pl: Rakownica)
Dariusz Żuroch-Czôpiewsczi 12.9.2011 14:55
5827 0 0.00 (0 głosów) Oceń
| (arch.: Jadwiga Kropidłowskô) |
|
| Reda. Procesja
pienczke 6.12.2004 17:04
5868 0 0.00 (0 głosów) Oceń
| Moja Babcia Anna Kreft (klęczy, z lewej) nosiła na pielgrzymkach obraz Matki Boskiej. Kościół w Redzie ok.1930. |
|
| Dokument osobisty z 1929 roku
Krystian Czapiewski 22.5.2005 23:35
5713 0 0.00 (0 głosów) Oceń
| Za posiadanie tego dokumentu w czasie okupacji można było zapłacić życiem. Ale przechował się w ramie obrazu na ścianie ! |
|
| Spotkanie z ks. Alojzym Peplińskim.
Mirek 4.11.2004 17:03
5296 0 0.00 (0 głosów) Oceń
| Spotkanie z moją klasą z SP w Stężycy. Na zdjęciu wykonanym w Mściszewicach pod koniec lat 80. widać między innymi laureatów Medalu Stolema ks. Alojzego Peplińskiego i naszą wychowawczynię Wandę Kiedrowską. |
|
| Rodzina Czapiewskiego Maksymiliana w 1933 roku
Krystian Czapiewski 6.12.2004 16:44
5330 0 0.00 (0 głosów) Oceń
| Moi dziadkowie z dziećmi . Trzeci stojący z prawej to moj ojciec urodzony w 1909 roku |
|
| Kaszubskie dziewczęta?
Mirek 27.8.2004 10:59
5828 0 0.00 (0 głosów) Oceń
Nie potrafię powiedzieć kogo przedstawia, gdzie zostało i kiedy wykonane... Ale pochodzi z kaszubskiego albumu.... |
|
| Dokumenty z lat 1920 - tych
Krystian Czapiewski 22.5.2005 23:29
5483 0 0.00 (0 głosów) Oceń
| Świadectwo uwolnienia od obowiązku uczęszczania do szkoły - ukończenia nauli. |
|
| Jësz jëdin stary bild z Bôrowëgo Młyna
Krystian Czapiewski 23.3.2005 23:41
5528 0 0.00 (0 głosów) Oceń
| Zdjęcie przedstawia dziewczynki sypiące kwiaty na Świeto Bożego Ciała w Borowym Młyniew w latach 30 tych. Na tym zdjęciu jest ksiądz Franciszek Perschke od 1932 roku do 1964 proboszcz parafii w Borowym Młynie. A ta dziewczynka tuż pod łokciem księdza to najmłodsza siostra mojej mamy Władysława. To ta mała co stoi między dziadkami Zielińskimi na ich "zbiorówce" - rodzinnym zdjęciu z 1928 roku |
|
| Występy KSM
Mirek 27.8.2004 11:03
6258 0 0.00 (0 głosów) Oceń
|