| Kanonady ciąg dalszy
Wojciech Koliński 05.04.30 Gdańsk (Forty), inscenizacja bitwy 8.5.2005 22:50
4500 0 0.00 (0 głosów) Oceń
| Armata znów w innym miejscu, rozbijamy artylerię drugiego wzgórza. |
|
| Opróżnianie wagonu
Wojciech Koliński 05.11.29 Likwidacja linii Swarzewo - Krokowa 6.12.2005 23:11
3431 0 0.00 (0 głosów) Oceń
| Przystanek osobowy "Starzyński Dwór", opróżnianie wagonu. |
|
| Góra "Rowokół"
Wojciech Koliński Smołdzino Rowokół 31.8.2011 20:40
6599 0 0.00 (0 głosów) Oceń
| Szczyt wieży na górze "Rowokół" koło Smołdzina, budka strażnika leśnego. Nad nami las anten... |
|
| Rosyjskie działo
Wojciech Koliński 05.04.30 Gdańsk (Forty), inscenizacja bitwy 8.5.2005 22:57
3579 0 0.00 (0 głosów) Oceń
| Działo Rosjan na drugim wzgórzu. Skończyła im się już amunicja, zanim tu dotarłem... A Rosjanie są autentyczni, do tego aż z Krasnojarska! |
|
| Prace trwają.
Wojciech Koliński 05.11.29 Likwidacja linii Swarzewo - Krokowa 17.12.2005 23:06
3347 0 0.00 (0 głosów) Oceń
|
| Semafor na trasie...
Wojciech Koliński 05.11.29 Likwidacja linii Swarzewo - Krokowa 17.12.2005 23:34
3888 0 0.00 (0 głosów) Oceń
| A tu niespodzianka, wystająca szyna z trudem "przechodzi"... |
|
| Kaplica Ukrzyżowania
Wojciech Koliński Kalwaria Wielewska 2.4.2005 21:07
5386 0 0.00 (0 głosów) Oceń
| Kaplica z 1916 roku. Pokrywa ją dach kopułkowy z latarnią. Na osi piętra umieszczono drewnianą ambonę z baldachimem. |
|
| Grób Jezusa
Wojciech Koliński Kalwaria Wielewska 2.4.2005 21:14
7384 0 0.00 (0 głosów) Oceń
| Kaplica położona u stóp Białej Góry, zbudowana w 1922 roku, wzniesiona jest na planie krzyża łacińskiego, z absydą od str. zachodniej. Trójspadowy dach od frontu wzbogaca sześcioboczna latarnia z kopułą zwieńczoną krzyżem. Wnętrze kaplicy jest trzypoziomowe: Część górna przedstawia zdjęcie z krzyża, część dolna stanowi Grób Pański, środek zaś balustrada. |
|
| Podziwiamy armaty
Wojciech Koliński 05.04.30 Gdańsk (Forty), inscenizacja bitwy 8.5.2005 23:26
3524 0 0.00 (0 głosów) Oceń
|
| I odjazd, do zbrojowni.
Wojciech Koliński 05.04.30 Gdańsk (Forty), inscenizacja bitwy 8.5.2005 23:28
4667 0 0.00 (0 głosów) Oceń
| Już po "zawodach", armata na lawetę i do zbrojowni. |
|