Strona główna forum Sprawë
Vista |
| | Od najstarszych | Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec |
| Nadawca | Wątek |
|---|---|
| Alicja |
wysłane dnia:
2.6.2007 16:59
|
Nie mogę oderwać się od tej strony! ![]() ![]() Zarejestrowany: 16.1.2005 z: 3miasto Wiadomości: 525 |
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż Fakt, dzięki!
Tyle że jest to nieco inny układ niż dotychczas. Różni się miejscem litery ã i nie daje wyłącznie polskich znaków, co jednak w sumie w niczym nie przeszkadza. Ala
|
| mkwidzinski |
wysłane dnia:
27.5.2007 20:33
|
Dobrzińc Najich Kaszëb ![]() ![]() Zarejestrowany: 27.6.2003 z: Kaszëbsczi zemi Wiadomości: 467 |
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż Cytat:
ùruchòmiéném jinstalatora (setup.exe) je dosc dłëdżi "głëchi" cząd... Jo, bò nen instalownik pò zrëszeniém wprzód gwës sprôwdzô jakô procesora to je bë dodac pasowny czérownik (tak mie sã zdôwô). Cytat: Terô bë bëło dobrze zrëchtowac jinstalatorã bënë jednégo lopkù setup.exe (przënômni dlô i386) Generalno to mie je to równo, le jem ti dbë, że lepi je jeden do wszëtczégò, jak różné - na nan prosti ôrt lëdze nie mùszą sã zastanôwiac nad tim cëż téż za procesora ù nich to je (mògą téż nie wiedzec). Rozwiązanie jaczé je zwëczajno ùniwersalné ë je jemù le nót prosti ë czëtny òpisënk, chòba nié ma co przedobrzac, le nick lëchegò w tim nie widzã ë nie je to kritika taczi dbë. Cytat: Ùdba znankù "euro" pòd klawiszã "Y" i znankù "ù" pòd klawiszã "U" mie sã widzy. Në to fejn, ò nick wicy doch nie szło, niech jesz le blós "szkalownicë" téż to zaakceptëją to mómë téż fejn spójné dwajãzëkòwé mùltisystemòwé rozwiązanié dlô wszëtczich systemówm (!).Pòzdrôwióm baro brateczno Mark
|
| sgeppert |
wysłane dnia:
27.5.2007 19:44
|
Dobrzińc Najich Kaszëb ![]() ![]() Zarejestrowany: 17.6.2003 z: 索波特 Wiadomości: 1608 |
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż Cytat:
a to mie kam spôd z serca, bò ju jô mëszlôł ò tim jak tuwò mòji białce wëdolmaczëc, że "mùszã" mòże sa kùpic Vistã Przë próbach z czérownikã zrëchtowónym w MKLC zmerkôł jem, że pò ùruchòmiéném jinstalatora (setup.exe) je dosc dłëdżi "głrchi" cząd, czéj nié ma widzec, że cos sã dzéje - to mdze wnet tak kòl minutë. Dopiérzë pòtemù je kòmùnikat, że kluczplata je zainstalowónô. Terô bë bëło dobrze zrëchtowac jinstalatorã bënë jednégo lopkù setup.exe (przënômni dlô i386). Jô móm scygnióné darmòwi Inno Setup, le donądka jész nie jem gwes, jaczé wpisenczi w rejestrze są pòtrzébné òkrom skòpiowania lopkù .dll czérownika. Pòstãpnym étapã mdze zrëchtowanié zbiérnégò jinstalatora, z cziles wicy ùstôwkama - przëde wszëtczim z pl-csb i Markòwim csb. Ùdba znankù "euro" pòd klawiszã "Y" i znankù "ù" pòd klawiszã "U" mie sã widzy.
|
| Warszk |
wysłane dnia:
27.5.2007 17:25
|
Stały bywalec ![]() ![]() Zarejestrowany: 31.3.2006 z: Rëmiô Wiadomości: 43 |
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż Hehe, przëbôcziwóm, że na 64-bitowëch wersëjach Linuksa téż je kaszëbskô klawiatura ë nawetka je kąsk starszô dlô ti architekturë, kò 64-bitowi Windows je pózdni wëdóny jakno taczi Linuks
![]() Michôł ---- www.linuxcsb.org www.czetnica.org |
| Warszk |
wysłane dnia:
27.5.2007 17:19
|
Stały bywalec ![]() ![]() Zarejestrowany: 31.3.2006 z: Rëmiô Wiadomości: 43 |
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż Na klawiatura w zasobach je przerëchtowónô dlô stôri serwerë X, jakô nie je ju brëkòwónô bez distribùcëje. Ji instalacëjô równak je mòżlewô, chòc OpenSuse 10.2 a téż jiné nowé distribùcëje mają ju w se zamkłe kaszëbską klawiaturã - ò czim mómë ju z Markã pisóné. Dodanié swòji wersëji, czej nie widzy ce so to co je, je téż mòżlewé. Żelë chto bë chcôł do tegò pòmòc, to niech piszë na priva abò bez starnã linuxcsb.org.
Michôł ---- www.linuxcsb.org www.czetnica.org |
| mkwidzinski |
wysłane dnia:
27.5.2007 17:07
|
Dobrzińc Najich Kaszëb ![]() ![]() Zarejestrowany: 27.6.2003 z: Kaszëbsczi zemi Wiadomości: 467 |
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż Hana,
a to mie kam spôd z serca, bò ju jô mëszlôł ò tim jak tuwò mòji białce wëdolmaczëc, że "mùszã" mòże sa kùpic Vistã .Në to fejn, fejn téż je to, że nen zestôwk je zarô téż na 64 bitowé windowsowé systemë. Brateczno pòzdrôwióm Mark
|
| kristina |
wysłane dnia:
27.5.2007 16:56
|
Współtworzę ten serwis ![]() ![]() Zarejestrowany: 22.6.2005 z: Wiadomości: 95 |
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż Mark!
Baro serdeczno dzãkùjã, piszã prawie na Visce kaszëbską kluczplatą. Za pierszim razã mia jô gdzes jakąs felã zrobioné, ale ju graje. Wszëtkò bëlno chòdzy (i zgôdzô sã, że: u + alt = ù). Jesz rôz dzãkùjã serdeczno za pòswiãcony czas i za cërplëwé dolmaczenié. Pòzdrówczi
|
| mkwidzinski |
wysłane dnia:
27.5.2007 15:13
|
Dobrzińc Najich Kaszëb ![]() ![]() Zarejestrowany: 27.6.2003 z: Kaszëbsczi zemi Wiadomości: 467 |
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż Cytat:
setup tegò nie wczëtëje Môsz zladowóné ë rozpakòwóné. Pò tim w katalogù n.p. pl+csb môsz klëkniãté na "setup" ë to nie chôdô, jo? Wedle tegò co je na starnach MS, to ùsôdzoné czérowniczi z nową wersëją 1.4 są téż dlô Vistë. Jô na próbã móm to zaisntalowóné na XP ù dzeców ë tam to pòszło. Pò klëkniãcô kąsk to dérowało, le bëło za sztërk bënë. Bãdã mùszôł pòszëkac kògòs chto mô Vistã ë sómemù to sprôwdzëc- zameldëjã sã. m.k.
|
| kristina |
wysłane dnia:
27.5.2007 15:07
|
Współtworzę ten serwis ![]() ![]() Zarejestrowany: 22.6.2005 z: Wiadomości: 95 |
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż móm to instalowóné jakno administrator, le to nawetka nie zaczinô instalowac... setup tegò nie wczëtëje
|
| mkwidzinski |
wysłane dnia:
27.5.2007 14:55
|
Dobrzińc Najich Kaszëb ![]() ![]() Zarejestrowany: 27.6.2003 z: Kaszëbsczi zemi Wiadomości: 467 |
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż Witôj Hana
Cytat: 1....przeriwô ladowanié z infòrmacëją, że brëkòwny je Framework v2.0); Jô to móm dlô bezpiekù sã to ekstra zladowóné ë zainstalowóné - lënk do tegò: Microsoft .NET Framework v2.0 Cytat: 2. Nowé czerowniczi nie instalëją sã (bò, jak rozmiejã, brëkòwnô je do nich programa ). Tam je na gwës (z menu Windowsa to je przistãpné) takô òptacëjô bë to instalowac jakno administrator ë mùszisz to zrobic, jinaczi nick z tegò nie bãdze. NIe je nót miec zainstalowóny Microsoft Keyboard Layout Creator ! Mark
|
| (1) 2 3 » | |
| | Od najstarszych | Poprzedni wątek | Następny wątek | Top |