Forum
Losowe zdjęcie
Kużnica wieczorem
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Vista

| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Alicja
wysłane dnia: 2.6.2007 16:59
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż
Fakt, dzięki!
Tyle że jest to nieco inny układ niż dotychczas. Różni się miejscem litery ã i nie daje wyłącznie polskich znaków, co jednak w sumie w niczym nie przeszkadza.

Ala


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

mkwidzinski
wysłane dnia: 27.5.2007 20:33
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 27.6.2003
z: Kaszëbsczi zemi
Wiadomości: 467
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż
Cytat:
ùruchòmiéném jinstalatora (setup.exe) je dosc dłëdżi "głëchi" cząd...

Jo, bò nen instalownik pò zrëszeniém wprzód gwës sprôwdzô jakô procesora to je bë dodac pasowny czérownik (tak mie sã zdôwô).
Cytat:
Terô bë bëło dobrze zrëchtowac jinstalatorã bënë jednégo lopkù setup.exe (przënômni dlô i386)

Generalno to mie je to równo, le jem ti dbë, że lepi je jeden do wszëtczégò, jak różné - na nan prosti ôrt lëdze nie mùszą sã zastanôwiac nad tim cëż téż za procesora ù nich to je (mògą téż nie wiedzec). Rozwiązanie jaczé je zwëczajno ùniwersalné ë je jemù le nót prosti ë czëtny òpisënk, chòba nié ma co przedobrzac, le nick lëchegò w tim nie widzã ë nie je to kritika taczi dbë.
Cytat:
Ùdba znankù "euro" pòd klawiszã "Y" i znankù "ù" pòd klawiszã "U" mie sã widzy.

Në to fejn, ò nick wicy doch nie szło, niech jesz le blós "szkalownicë" téż to zaakceptëją to mómë téż fejn spójné dwajãzëkòwé mùltisystemòwé rozwiązanié dlô wszëtczich systemówm (!).

Pòzdrôwióm baro brateczno

Mark


----------------
Ò mòwa starków nad twój zwãk
nick lepszégò nicht ni mô!
Jô lubiã ce, móm ò ce lãk,
ce stracëc strach mie zjimô.


Jan Trepczik

sgeppert
wysłane dnia: 27.5.2007 19:44
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż
Cytat:
a to mie kam spôd z serca, bò ju jô mëszlôł ò tim jak tuwò mòji białce wëdolmaczëc, że "mùszã" mòże sa kùpic Vistã

Przë próbach z czérownikã zrëchtowónym w MKLC zmerkôł jem, że pò ùruchòmiéném jinstalatora (setup.exe) je dosc dłëdżi "głrchi" cząd, czéj nié ma widzec, że cos sã dzéje - to mdze wnet tak kòl minutë. Dopiérzë pòtemù je kòmùnikat, że kluczplata je zainstalowónô.

Terô bë bëło dobrze zrëchtowac jinstalatorã bënë jednégo lopkù setup.exe (przënômni dlô i386). Jô móm scygnióné darmòwi Inno Setup, le donądka jész nie jem gwes, jaczé wpisenczi w rejestrze są pòtrzébné òkrom skòpiowania lopkù .dll czérownika.

Pòstãpnym étapã mdze zrëchtowanié zbiérnégò jinstalatora, z cziles wicy ùstôwkama - przëde wszëtczim z pl-csb i Markòwim csb.

Ùdba znankù "euro" pòd klawiszã "Y" i znankù "ù" pòd klawiszã "U" mie sã widzy.


----------------
Stanisław Geppert

Warszk
wysłane dnia: 27.5.2007 17:25
Stały bywalec
Zarejestrowany: 31.3.2006
z: Rëmiô
Wiadomości: 43
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż
Hehe, przëbôcziwóm, że na 64-bitowëch wersëjach Linuksa téż je kaszëbskô klawiatura ë nawetka je kąsk starszô dlô ti architekturë, kò 64-bitowi Windows je pózdni wëdóny jakno taczi Linuks

Michôł
----
www.linuxcsb.org
www.czetnica.org
Warszk
wysłane dnia: 27.5.2007 17:19
Stały bywalec
Zarejestrowany: 31.3.2006
z: Rëmiô
Wiadomości: 43
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż
Na klawiatura w zasobach je przerëchtowónô dlô stôri serwerë X, jakô nie je ju brëkòwónô bez distribùcëje. Ji instalacëjô równak je mòżlewô, chòc OpenSuse 10.2 a téż jiné nowé distribùcëje mają ju w se zamkłe kaszëbską klawiaturã - ò czim mómë ju z Markã pisóné. Dodanié swòji wersëji, czej nie widzy ce so to co je, je téż mòżlewé. Żelë chto bë chcôł do tegò pòmòc, to niech piszë na priva abò bez starnã linuxcsb.org.

Michôł
----
www.linuxcsb.org
www.czetnica.org
mkwidzinski
wysłane dnia: 27.5.2007 17:07
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 27.6.2003
z: Kaszëbsczi zemi
Wiadomości: 467
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż
Hana,

a to mie kam spôd z serca, bò ju jô mëszlôł ò tim jak tuwò mòji białce wëdolmaczëc, że "mùszã" mòże sa kùpic Vistã .
Në to fejn, fejn téż je to, że nen zestôwk je zarô téż na 64 bitowé windowsowé systemë.

Brateczno pòzdrôwióm

Mark


----------------
Ò mòwa starków nad twój zwãk
nick lepszégò nicht ni mô!
Jô lubiã ce, móm ò ce lãk,
ce stracëc strach mie zjimô.


Jan Trepczik

kristina
wysłane dnia: 27.5.2007 16:56
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 22.6.2005
z:
Wiadomości: 95
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż
Mark!
Baro serdeczno dzãkùjã, piszã prawie na Visce kaszëbską kluczplatą.
Za pierszim razã mia jô gdzes jakąs felã zrobioné, ale ju graje.
Wszëtkò bëlno chòdzy (i zgôdzô sã, że: u + alt = ù).

Jesz rôz dzãkùjã serdeczno za pòswiãcony czas i za cërplëwé dolmaczenié.



Pòzdrówczi


----------------
http://meta-fizyka.blogspot.com/

mkwidzinski
wysłane dnia: 27.5.2007 15:13
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 27.6.2003
z: Kaszëbsczi zemi
Wiadomości: 467
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż
Cytat:
setup tegò nie wczëtëje

Môsz zladowóné ë rozpakòwóné. Pò tim w katalogù n.p. pl+csb môsz klëkniãté na "setup" ë to nie chôdô, jo?
Wedle tegò co je na starnach MS, to ùsôdzoné czérowniczi z nową wersëją 1.4 są téż dlô Vistë. Jô na próbã móm to zaisntalowóné na XP ù dzeców ë tam to pòszło. Pò klëkniãcô kąsk to dérowało, le bëło za sztërk bënë.
Bãdã mùszôł pòszëkac kògòs chto mô Vistã ë sómemù to sprôwdzëc- zameldëjã sã.

m.k.


----------------
Ò mòwa starków nad twój zwãk
nick lepszégò nicht ni mô!
Jô lubiã ce, móm ò ce lãk,
ce stracëc strach mie zjimô.


Jan Trepczik

kristina
wysłane dnia: 27.5.2007 15:07
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 22.6.2005
z:
Wiadomości: 95
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż
móm to instalowóné jakno administrator, le to nawetka nie zaczinô instalowac... setup tegò nie wczëtëje


----------------
http://meta-fizyka.blogspot.com/

mkwidzinski
wysłane dnia: 27.5.2007 14:55
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 27.6.2003
z: Kaszëbsczi zemi
Wiadomości: 467
Re: Czérowniczi csb ë pl+csb dlô Vistë téż
Witôj Hana

Cytat:
1....przeriwô ladowanié z infòrmacëją, że brëkòwny je Framework v2.0);

Jô to móm dlô bezpiekù sã to ekstra zladowóné ë zainstalowóné - lënk do tegò: Microsoft .NET Framework v2.0
Cytat:
2. Nowé czerowniczi nie instalëją sã (bò, jak rozmiejã, brëkòwnô je do nich programa ).

Tam je na gwës (z menu Windowsa to je przistãpné) takô òptacëjô bë to instalowac jakno administrator ë mùszisz to zrobic, jinaczi nick z tegò nie bãdze. NIe je nót miec zainstalowóny Microsoft Keyboard Layout Creator !

Mark


----------------
Ò mòwa starków nad twój zwãk
nick lepszégò nicht ni mô!
Jô lubiã ce, móm ò ce lãk,
ce stracëc strach mie zjimô.


Jan Trepczik

(1) 2 3 »
| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002