Strona główna forum Historia
Miejsce Kaszubów w Historii |
| Poprzedni wątek | Następny wątek |
| Nadawca | Wątek |
|---|---|
| CzDark |
wysłane dnia:
29.3.2005 12:23
|
Nie mogę oderwać się od tej strony! ![]() ![]() Zarejestrowany: 24.5.2004 z: Biebrznicczi Młin Wiadomości: 1133 |
Re: Miejsce Kaszubów w Historii >>który chociaż nigdy nie miał własnego państwa to jakimś cudem przetrwał do dziś.
Mieliśmy własne państwo, a ściślej mówiąc państwa - były to księstwa pomorskie - od Szczecina po Gdańsk. Niestety, było to dawno temu i tych państewek było chyba za dużo - jedna z przyczyn naszej klęski. >>Morawian już nie ma Są!! Tylko, że uważają się w większości za Czechów. Zresztą morawski to w przeciwieństwie do kaszubskiego tylko dialekt (czeskiego).Poza tym Morawianie niemal zawsze dzielili los Czechów (w znaczeniu ściślejszym), a więc mają prawo za Czechów się uważać. Choć oczywiście mają też prawo za Czechów się nieuważać.
|
| Poprzedni wątek | Następny wątek |
| Temat: | Nadawca | Data |
|---|---|---|
| |
Slavinja | 29.3.2005 10:18 |
| » |
CzDark | 29.3.2005 12:23 |
| |
Slavinja | 29.3.2005 16:22 |
| |
Gospi | 29.3.2005 17:39 |
| |
CzDark | 29.3.2005 17:43 |
| |
Slavinja | 29.3.2005 19:01 |
| |
Gospi | 29.3.2005 20:00 |
| |
wilem | 30.3.2005 0:40 |
| |
Slavinja | 30.3.2005 8:51 |
| |
tczewianin | 30.3.2005 13:00 |
| |
Gregor | 30.3.2005 14:54 |
| |
Gregor | 30.3.2005 14:57 |
| |
Gospi | 29.3.2005 21:36 |