Wiadomości - Aktualności - Kolędowanie taty i córki
Losowe zdjęcie
04 Dobiegniew - Myśliwy
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Kaszëbskô Jednota | www.kaszebsko.com
Stowarzyszenie Osób Narodowości Kaszubskiej

Aktualności : Kolędowanie taty i córki
Wysłane przez: bcirocka dnia 7.12.2012 16:39:32 (1475 odsłon)
Aktualności

Już 12.12.12 pojawi się płytka pt. "Kolędy z Tatą", na której po polsku i kaszubsku śpiewają Ania i Tomasz Fopke.
Znajdzie się na niej 6 tradycyjnych utworów bożonarodzeniowych polskich i tyle samo współczesnych, kaszubskich, z tekstem m.in. Kazimierza Jastrzębskiego.
- Postawiliśmy na rodzinne śpiewanie. W naszym domu tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia wspólnie śpiewamy kolędy. W tym roku postanowiliśmy utrwalić na płycie część z tego repertuaru. Smakowite, barwne aranżacje stworzył Tadeusz Korthals. Ta płytka skupia w sobie tradycję i współczesność, wyraźnie zaznacza kulturę kaszubską na tle ogólnopolskiej i... łączy pokolenia - mówi Agnieszka Nadolska-Fopke, inicjatorka wydania płyty, prezeska Kaszubskiej Agencji Artystycznej z Chwaszczyna.Na płycie zaśpiewają:
Tomasz Fopke (ur. w 1973 r.) - śpiewak, autor słów i muzyki do wielu współczesnych kaszubskich piosenek. Wraz z Ryszardem Borysionkiem (akordeon) tworzy Kaszubskie Duo Artystyczne "We Dwa Kònie". Dyryguje chórem Lutnia z Luzina. Regionalista. Propaguje język i kulturę kaszubską m.in. poprzez prowadzenie portalu pt. Pokochaj kaszubszczyznę!
Ania (ur. w 2003 r.) ma już za sobą pierwsze nagrania z tatą. Rok wcześniej, w studio Radia Gdańsk nagrała bajkę Aleksandra Labudy w ramach Kaszubskiego bajania- akcji czytania bajek prowadzonej przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. W Społecznej Szkole Podstawowej w Dobrzewinie, do której uczęszcza, uczy się m.in. języka kaszubskiego. W domu też mówi pò kaszëbskù - z tatą inaczej się nie da :)
Wydawca: Kaszubska Agencja Artystyczna z Chwaszczyna Bieżące informacje na www.fopke.pl

Powyższą informację otrzymaliśmy od Wydawcy. W załączeniu skan okładki płyty.

Dołączone pliki: Koledy_okładka.JPG 
Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002