Wiadomości - Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie - Powstaje nowy oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Losowe zdjęcie
Zjazd Kaszubów w Kościerzynie (3470)
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Kaszëbskô Jednota | www.kaszebsko.com
Stowarzyszenie Osób Narodowości Kaszubskiej

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie : Powstaje nowy oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Wysłane przez: lepusz dnia 3.2.2005 16:10:00 (2194 odsłon)

W piątek 04.02.2005 r. o godz. 18.00. w remizie OSP w Kolbudach odbędzie się spotkanie założycielskie odddziału ZK-P w Kolbudach.


Będzie to już 85. part Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, drugi (obok Przywidza) w powiecie gdańskim.

Oddział powstaje w oparciu o klub ZK-P w Kolbudach, działający oficjalnie od 18.04.2004 r. przy oddziale ZK-P w Przywidzu.

Na spotkanie został zaproszony Artur Jabłoński, prezes ZK-P, a także prezesi i przedstawiciele innych oddziałów ZK-P, "strategicznych" zdaniem członków kolbudzkiego klubu. Są to oddziały z Banina, Chwaszczyna, Kartuz i Żukowa, a więc z powiatu kartuskiego, w którego skład wchodziły Kolbudy do 1920 r. i skąd pochodzi większość Kaszubów mieszkających w powiecie gdańskim. Zaproszono również przedstawicieli oddziałów w Przywidzu i Nowej Karczmie.

Na zebraniu powołany zostanie klub ZK-P w Pruszczu Gdańskim. Potrzebę utworzenia klubu wyrazili członkowie kolbudzkiego klubu, mieszkający w Kolniku, Pruszczu Gdańskim, Straszynie i Wiślince

W chwili obecnej klub ZK-P w Kolbudach liczy 33 członków, lecz zostało złożonych kilkanaście nowych deklaracji, a na spotkanie zostali zaproszeni również sympatycy klubu, którzy do tej pory nie złożyli deklaracji, tak więc dokładna liczba członków nowego oddziału będzie znana po zakończeniu zebrania.

Decyzja o tak szybkim przejściu z działalności w formie klubu, do pełnoprawnego oddziału, podjęta została głównie na wskutek nacisków przez członków klubu na jego zarząd.

Niestety, ze względu na ograniczoną ilość miejsc spotkanie jest zamknięte, zapraszamy wyłącznie osoby pragnące zadeklarować przynależność do oddziału w Kolbudach, bądź klubu w Pruszczu Gdańskim.

Marek Wałdoch

Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002