"Ks Augustyn Worzałła opowiadał...”

Data 22.5.2011 10:19:09 | Kategoria: Książki i prasa

W sobotnie popołudnie 21 maja w kościele parafialnym w Łęgu została odprawiona msza święta w 106. rocznicę śmierci budowniczego łęzkiego kościoła, społecznika i kaszubskiego facecjonisty ks. Augustyna Worzałły. W uroczystości uczestniczyli: posłowie Piotr Stanke i Leszek Redzimski, wicestarosta chojnicki Przemysław Biesek-Talewski, burmistrz Czerska Marek Jankowski, członkowie rodziny księdza Augustyna, przedstawiciele oddziałów Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz parafianie. Po mszy wszyscy udali się na cmentarz, aby tam przy grobie ks. Augustyna Worzałły odmówić wspólnie modlitwę oraz złożyć wiązanki kwiatów i zapalić znicze.
Później w budynku ośrodka kultury odbyła się zorganizowana przez Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie „Nasz Łąg - nasza wieś” promocja książki pod redakcją Felicji Baska-Borzyszkowskiej "Ks Augustyn Worzałła opowiadał...” z podtytułem ze słownika Stefana Ramulta.

Wydawcą tej pozycji jest Ośrodek Kultury w Łęgu, a wydawnictwo sfinansowano ze środków Gminy Czersk.
Na zakończenie nadszedł czas na prywatne rozmowy o publikacji, księdzu Worzalle i nie tylko. Przybyłych poczęstowano kawą z drożdżówka. Był też pyszny bigos, swojski chleb i domowy smalec.
więcej na http://solectwo-lag.domenyhosting.pl/news.php?readmore=61Powyższy artykuł opublikowano w serwisie Nasze Kaszuby
http://naszekaszuby.pl

pod adresem:
http://naszekaszuby.pl/article.php?storyid=2466