Wiadomości - Książki i prasa - "Ks Augustyn Worzałła opowiadał...”
Losowe zdjęcie
06.08.20 pielgrzymka na Giewont 02
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Książki i prasa : "Ks Augustyn Worzałła opowiadał...”
Wysłane przez: ZbynekS dnia 22.5.2011 10:19:09 (2754 odsłon)

W sobotnie popołudnie 21 maja w kościele parafialnym w Łęgu została odprawiona msza święta w 106. rocznicę śmierci budowniczego łęzkiego kościoła, społecznika i kaszubskiego facecjonisty ks. Augustyna Worzałły. W uroczystości uczestniczyli: posłowie Piotr Stanke i Leszek Redzimski, wicestarosta chojnicki Przemysław Biesek-Talewski, burmistrz Czerska Marek Jankowski, członkowie rodziny księdza Augustyna, przedstawiciele oddziałów Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz parafianie. Po mszy wszyscy udali się na cmentarz, aby tam przy grobie ks. Augustyna Worzałły odmówić wspólnie modlitwę oraz złożyć wiązanki kwiatów i zapalić znicze.
Później w budynku ośrodka kultury odbyła się zorganizowana przez Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie „Nasz Łąg - nasza wieś” promocja książki pod redakcją Felicji Baska-Borzyszkowskiej "Ks Augustyn Worzałła opowiadał...” z podtytułem ze słownika Stefana Ramulta.


Wydawcą tej pozycji jest Ośrodek Kultury w Łęgu, a wydawnictwo sfinansowano ze środków Gminy Czersk.
Na zakończenie nadszedł czas na prywatne rozmowy o publikacji, księdzu Worzalle i nie tylko. Przybyłych poczęstowano kawą z drożdżówka. Był też pyszny bigos, swojski chleb i domowy smalec.
więcej na http://solectwo-lag.domenyhosting.pl/news.php?readmore=61

Dołączone pliki: DSC03144a.JPG 
Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002