Forum
Losowe zdjęcie
VII Zjazd Kaszubów  13
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Joanna Kurowska - Ambasadorka Kaszub.

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
miroslaus
wysłane dnia: 21.3.2004 20:33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 21.3.2004
z: Płd. Kaszebe - Bory Tuch.
Wiadomości: 19
Joanna Kurowska - Ambasadorka Kaszub.
Przed kilkoma dniami można było obejrzeć w emitowanym w telewizji TVN programie pod tytułem -Mamy Cię. znaną aktorkę pochodzącą z Kaszub. Chodzi o Joannę Kurowską. Kilkakrotnie w ciągu wspomianego programu przyznała że jest z Kaszub i dla tego m.in zatrzymuje się zawsze na czerwonym świetle. Osobiście bardzo podobało mi się jej otwartość i duma z powodu bycia Kaszubką. Również i innym znanym w kraju osobom życzyłbym takiego zachowania. W końcu jesteśmy Kaszubami a to nie byle co.
Gość
wysłane dnia: 23.3.2004 14:35
Re: Joanna Kurowska - Ambasadorka Kaszub.
Mamy jeszcze Danutę Stenkę, z której również praktycznie w każdym wywiadzie emanuje duma z bycia Kaszubką, tylko po linii męskiej coś nam się aktorzy na szerszą skalę nie przebijają ....
Gość
wysłane dnia: 6.4.2004 20:46
Re: Joanna Kurowska - Ambasadorka Kaszub.
Danuta Stenka i joanna Kurowska to mam nadzieję nie wszystko. Dlaczego nasi prominenci nie dbaja o szerzenie kultury kaszubskiej przez media ogólnopolskie, dlaczego nie promuje się na szerszą skalę twórców kaszubskich, piosenkarzy, zespołów ludowych, rokowych itp., dlaczego o góralach wciąż głośno i cała Polska nuci melodie góralskie a o nos słychać niewiele i tylko na naszym podwórku? Przecież mamy równie dużo do zaprezentowania!
Miklosz
wysłane dnia: 7.4.2004 12:01
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 14.11.2003
z: Stolzenberg
Wiadomości: 38
Re: Joanna Kurowska - Ambasadorka Kaszub.
A prz okazji we wspomnianym programie wspomniana ambasadorka uzywala jezyka nacechowanego rzeczywiscie kaszubska surowoscia
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002