Forum
Losowe zdjęcie
Miemieckô katowniô òbczôs 1939-1945 (2)
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Historia
     Nasze Y-DNA ujawniają początek Kaszubian/Pomorzan

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
MagdalenaM
wysłane dnia: 27.6.2011 23:37
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 13.6.2011
z:
Wiadomości: 15
Re: Nasze Y-DNA ujawniają początek Kaszubian/Pomorzan
No przecież od początku to piszę - Polska jest takim samym krajem jak wiele innych - wielonarodowym i od tego trzeba zacząć wszelką dyskusję. Mamy wspólne źródła, ale inne korytarze strumieni. To wszystko. I nie krzycz wykrzyknikami ;) Pozdrawiam ciepło.
Stojgniew
wysłane dnia: 27.6.2011 23:52
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 19.5.2011
z: Antiquissima Polonia, Mazovia
Wiadomości: 306
Re: Nasze Y-DNA ujawniają początek Kaszubian/Pomorzan
Cytat:

MagdalenaM napisał:
Zaczynamy dochodzić do porozumienia Tites. Twoje racje są moimi racjami, tylko po co przy okazji kogoś oskarżać - to oni, to Polacy są winni?


To notoryczne przypisywanie Polakom działań komunistycznego aparatu bezpieczeństwa PRLu czy nadawanie "antykaszubskiego" znaczenia sanacyjnej polityce wewnętrznej to jedno przekłamanie. Drugą jest wieczne uzurpowanie sobie prawa do wypowiadania się w imieniu wszystkich Kaszubów czy nawet calej społeczności pomorskiej z Krajniakami, Borowiakami i Kociewiakami włącznie. Przedłużeniem tego trendu jest przedstawianie represji wobec członków Zrzeszenia jako polityki nie wymierzonej przeciw konkretnemu ugrupowaniu politycznemu, ale z definicji "antykaszubskiej". Roszczenie sobie pretensji do reprezentowania Kaszubów i oceny ich "kaszubskości"- nawet tam gdzie była ona historycznie zjawiskiem zupełnie wtórnym do polskości.

Jednak droga Magdaleno, powinnaś była przeczytać tutaj wcześniejszą moją dyskusję z udziałem użytkowniczki Zefki i Jerka. Poglądy Pana Jerka są bardzo konkretne. I wlasnie w tym caly sęk, ze nie ma w nich miejsca na Kaszubów-Polakow. Jest "albo albo" - stwierdzenie ktore na różne sposoby sformułowane padło tu już wielokrotnie.
SaszaR1a1a1
wysłane dnia: 20.7.2011 10:00
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 6.4.2011
z:
Wiadomości: 73
Re: Nasze Y-DNA ujawniają początek Kaszubian/Pomorzan
Najnowsze, dziś opublikowane na Rodstvo.ru oraz DNA-Forums drzewo rodu R1a1a1 potwierdza szczególną bliskość i genealogiczny związek pomorsko-kaszubskiej gałezi (Northern European, mutacja L365) z gałęzią polską (zachodniosłowiańską, mutacja L260) i środkowoeuropejską (mutacja M458).



Oczywiście zwracając szczególną uwagę na gałąź L365 nie zapominamy, że na Pomorzu jest ona razem z tymi rodzinnymi gałęziami L260 i M458, a także nielicznymi przedstawicielami innych gałezi , np. karpackich.
To biologiczne rozdzielenie naszego rodu Słowian R1a1a1 około 4800 lat temu nie oznacza więc oddzielenia społecznego. Żyliśmy stale razem lub bardzo blisko siebie.

http://www.rodstvo.ru/forum/index.php?showtopic=37&st=560&#entry74161
http://dna-forums.org/index.php?/topic/15423-new-r1a1a1-snp-l3422/page__pid__266613__st__300#entry266613

Rozdzielali nas dawniej głównie głównie właściciele warowni i grodów, a później książęta i obecnie - politycy (polscy i kszubscy)

Tites
wysłane dnia: 20.7.2011 13:32
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.3.2010
z: Kaszëbsczé Zagłãbié
Wiadomości: 253
Re: Nasze Y-DNA ujawniają początek Kaszubian/Pomorzan
"Rozdzielali nas dawniej głównie głównie właściciele warowni i grodów, a później książęta i obecnie - politycy (polscy i kszubscy)"

A przepraszam, rosyjscy, ukraińscy, słowaccy, litewscy, łotewscy, czescy, ... , to niby nie?
Jark
wysłane dnia: 20.7.2011 17:53
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 12.2.2004
z: Wiôldzi Kack
Wiadomości: 578
Re: Nasze Y-DNA ujawniają początek Kaszubian/Pomorzan
Cytat:

Tites napisał:
>A przepraszam, rosyjscy, ukraińscy, słowaccy, litewscy, łotewscy, czescy, ... , to niby nie?


Po co się pytasz, wiadomo że polscy i kaszubscy politycy (na marginesie chętnie bym choć jednego takiego poznał).

@Stojgniew:
Oczywiście, mam klarowne poglądy. Może to nie do końca przystaje do obecnych trendów - ale nic na to nie poradzę.
Nie mam tu ochoty wdawać się w kolejną dyskusję, skoro masz tą umiejętność prześlizgowania się nad niewygodnymi argumentami. Przy okazji - może masz wśród znajomych Szkodów-Anglików albo Irlandczyków-Anglików. Koniecznie pozdrów ich od Kaszubów-Polaków
jozef
wysłane dnia: 20.7.2011 20:48
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 25.2.2011
z: kolonia
Wiadomości: 77
Re: Nasze Y-DNA ujawniają początek Kaszubian/Pomorzan
to są głosy ludzi - kaszubów spolonizowanych ; którzy władza dal pozbycia się własnej kaszubczyzny to efekty komunizmu ; przestańcie pisać takie rzeczy, krew mnie zalewa [ zróbcie z murzyna chińczyka ] to to samo , kaszub nigdy nie był polakiem i nie będzie, a to co piszą , to za wszelką cene zniszczyć kaszuby. są tacy wokoło nas mamy wrogów
SaszaR1a1a1
wysłane dnia: 20.7.2011 21:34
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 6.4.2011
z:
Wiadomości: 73
Re: Nasze Y-DNA ujawniają początek Kaszubian/Pomorzan
Tites: Cytat:
"Rozdzielali nas dawniej głównie głównie właściciele warowni i grodów, a później książęta i obecnie - politycy (polscy i kszubscy)"
A przepraszam, rosyjscy, ukraińscy, słowaccy, litewscy, łotewscy, czescy, ... , to niby nie?

Oczywiście, ale na tym forum inny region mamy na myśli.
SaszaR1a1a1
wysłane dnia: 20.7.2011 21:41
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 6.4.2011
z:
Wiadomości: 73
Re: Nasze Y-DNA ujawniają początek Kaszubian/Pomorzan
Cytat:
Jerk: Po co się pytasz, wiadomo że polscy i kaszubscy politycy (na marginesie chętnie bym choć jednego takiego poznał).

O, znam takiego. Walczy o autonomię czy separację Kaszub (dokładnie nie pamiętam), ale zarazem oświadczał, że
Cytat:
"z Polską nie mam nic wspólnego!"

Kto to? Ach, niech to pozostanie moją słodką tajemnicą!
Jark
wysłane dnia: 20.7.2011 22:07
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 12.2.2004
z: Wiôldzi Kack
Wiadomości: 578
Re: Nasze Y-DNA ujawniają początek Kaszubian/Pomorzan
"Polityk, który walczy o autonomię czy separację Kaszub?"

Kolego - co bierzesz? Towar jak widzę jest dobry...
Stojgniew
wysłane dnia: 20.7.2011 23:28
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 19.5.2011
z: Antiquissima Polonia, Mazovia
Wiadomości: 306
Re: Nasze Y-DNA ujawniają początek Kaszubian/Pomorzan
Zapewne to samo co imć Josef ;)
« 1 ... 4 5 6 (7) 8 9 10 ... 24 »
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002