Forum
Losowe zdjęcie
Łapalice
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Historia
     Smiertnica - Smierdnica dzisiaj czesc Szczecina.Wies z ktorej pochodza GRYFICI:

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
IsabellaK
wysłane dnia: 20.1.2012 10:35
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 26.7.2011
z:
Wiadomości: 125
Re: Smiertnica - Smierdnica dzisiaj czesc Szczecina.Wies z ktorej pochodza GRYFICI:
Gryf-swiete zwierze Scytow i Grekow.
Zonami Scytow byly Amazonki. Ibrahim bin Jakub pisal ,ze na zachod od Amazonek mieszkaja WIKINGOWIE.
Gryf znak prastarych Slowian.
Historyk rzymski pisal ze Pomorzanie zostali wyrzuceni ze swojego kraju przez LOGOBARDOW i przybyli na polnoc. W Alpach jeszcze w XIX wieku mowiono dialektami slowianskimi. W Pompejach znaleziono pod lawa teksty slowianskie.Czlowiek o imieniu Scyta zarzadzal Sycylia.
Scytowie chowali swoich krolow i bohaterow w kopcach ,
ktore w Rosji zwia Soloh.Kopce byly robione kolo drog, gor i rzek.
Scyci bili sie kolo kopcow swoich zmarlych ,gdyz wierzyli ,ze ich przodkowie beda sie nimi opiekowac podczas bitwy.
Gryfa mial w herbie Piast -Henryk Sandomierski.
Polecam ksiazke http://www.archive.org/stream/dzielesowianszcz03boguuoft/dzielesowianszcz03boguuoft_djvu.txt
"Dziele Sowianszczyzny pónocno-zachodniej do poowy 13 w"

DZIEJE SŁOWIAŃSZCZYZNY PÓŁNOCNO-ZACHODNIEJ DO POtOWY XIII W.

PRZEZ WILHELMA BOGUSŁAWSKIEGO.

DZIEŁU UWIEŃCZONE NA KONKURSIE

TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ NAUK W POZNANIU.

Nagroda pieniężna wyznaczona z funduszu ś. p. Bretkrajcza.
TOM III.
KSIĘGA III.

SŁOWIAŃSZCZYZNA PÓŁNOCNO-ZACHODNIA

Krak ksiaze chrobatow 263-264
Wanda 264
Chrobaci =Kroaci
tgrabar
wysłane dnia: 20.1.2012 22:24
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 29.10.2003
z: Łódź
Wiadomości: 474
Re: Smiertnica - Smierdnica dzisiaj czesc Szczecina.Wies z ktorej pochodza GRYFICI:
Panie Michale, no sam Pan widzi i czyta, że IsabellaK jest kompletnie niereformowalna. To w stylu "mówił dziad do obrazu...", ale ile można mówić. Ja dałem już sobie spokój.
pozdrawiam serdecznie
sgeppert
wysłane dnia: 21.1.2012 17:16
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Smiertnica - Smierdnica dzisiaj czesc Szczecina.Wies z ktorej pochodza GRYFICI:
Cytat:
Historyk rzymski pisal ze Pomorzanie zostali wyrzuceni ze swojego kraju przez LOGOBARDOW i przybyli na polnoc

LOGOBARDOWIE - muzycy współpracujący z magazynem LOGO Magazyn Dla Mężczyzn Którzy Znają się na Rzeczy. Znani z porywczego charakteru (opisał to historyk krymski), zrozumiałe więc, że wyrzucili Pomorzan gdy ci weszli im w drogę. Od tego czasu Pomorzanie czyli Kaszubi są ostrożni w wyrażaniu swojego zdania, a nawet w posiadaniu tegoż, co pozwala im podążać w aktualnie obowiązującym kierunku, dzięki czemu Nigdë Do Zgùbë Nië Przińdą Kaszubë.


----------------
Stanisław Geppert

lorbas
wysłane dnia: 22.1.2012 23:29
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.5.2009
z: chodzę swoimi drogami
Wiadomości: 112
Re: Smiertnica - Smierdnica dzisiaj czesc Szczecina.Wies z ktorej pochodza GRYFICI:
Ależ Panowie! Tak nie można!
IzabellaK jest kobietą (zapewne piękną i) uroczą. Jej zadaniem jest pachnieć i olśniewać osobistym urokiem a nie rozumieć niuanse XIX-wiecznych pseudonaukowych wywodów domorosłych specjalistów. Słowianie i Słowińcy - to brzmi przecież prawie tak samo. Longobardowie i Logobardowie także. Tylko w reklamie piwa "prawie robi różnicę". Nie czepiajcie się Pani Izabelli! Któż inny daje nam tyle powodów do radości jak nie Ona?

bcirocka
wysłane dnia: 23.1.2012 13:11
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.12.2004
z: Przodkowo
Wiadomości: 530
Re: Smiertnica - Smierdnica dzisiaj czesc Szczecina.Wies z ktorej pochodza GRYFICI:
Lorbasie, jesteś potwornym seksistą! Czy jesteś też producentem perfum i dezodorantów, w dodatku?
Olśniewa mnie Twój osobisty urok. A co do zapachu, nie mam niestety funkcji odtwarzania woni w swoim laptopie ;(
tgrabar
wysłane dnia: 23.1.2012 15:59
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 29.10.2003
z: Łódź
Wiadomości: 474
Re: Smiertnica - Smierdnica dzisiaj czesc Szczecina.Wies z ktorej pochodza GRYFICI:
Też do końca nie zgadzam się z Lorbasem boć przecie nasza kochana Pani Redaktor jest najlepszym przykładem, że można urodę połączyć z intelektem. A że nie wszystkim jest to dane... i tutaj się z Lorbasem zgadzam.
lorbas
wysłane dnia: 23.1.2012 17:56
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.5.2009
z: chodzę swoimi drogami
Wiadomości: 112
Re: Smiertnica - Smierdnica dzisiaj czesc Szczecina.Wies z ktorej pochodza GRYFICI:
Naturalnie, jako małpa, jestem seksistą w każdym celu lub centymetrze. Nie urąga to mojemu podejście do IzabelliK. Jak mówi niejaki Tredyn w pewnym filmie: męski sposób postrzegania kobiet jest może i niewyszukany, ale w swym niewyszukaniu uczciwy. I dlatego kobiety często przede wszystkim pachną!

Chodzę swoimi drogami i często o wyborze drogi decyduje ponętny zapach! Perfum nie produkuję, dezodorantów także. Z panem tgrabarczykiem po części się zgadam również. Zachwycił mnie tym wyjątkowym słowem "boć", bo to jest "cóś pienknego".

IsabellaK
wysłane dnia: 29.1.2012 23:49
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 26.7.2011
z:
Wiadomości: 125
Re: Smiertnica - Smierdnica dzisiaj czesc Szczecina.Wies z ktorej pochodza GRYFICI:
Dobrze ,ze Pan taki piekny i madry. Z braku jednej litery tak ujadac.
Ale ,zeby Pan cos wyszukal i tu przedstawil dla rozwiniecia temtu , to juz tej madrosci jakos Panu brakuje.
IsabellaK
wysłane dnia: 30.1.2012 0:17
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 26.7.2011
z:
Wiadomości: 125
Re: Smiertnica - Smierdnica dzisiaj czesc Szczecina.Wies z ktorej pochodza GRYFICI:
www.youtube.com
Saxon gold: Finding the hoard
www.youtube.com
Man finds Anglo-Saxon Gold Treasure with Metal Detector, Relic Hunter Discovers Gold Hoard
IsabellaK
wysłane dnia: 1.2.2012 15:02
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 26.7.2011
z:
Wiadomości: 125
Re: Smiertnica - Smierdnica dzisiaj czesc Szczecina.Wies z ktorej pochodza GRYFICI:
Moja krytyka dotyczyla Pana.
« 1 (2) 3 »
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002