Forum
Losowe zdjęcie
Modlitwa
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     ZENTRUM GEGEN VERTREIBUNGEN - czyli historia Pomorza wg. Eryki

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
szkotka
wysłane dnia: 5.12.2012 19:25
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 25.1.2012
z: woj.szczecińskie
Wiadomości: 124
Re: ZENTRUM GEGEN VERTREIBUNGEN - czyli historia Pomorza wg. Eryki
Dziękuję za konkretną wypowiedz. Przekonał mnie Pan-wplótł Pan i pucką rodzinę, złoszcząc się że znowu winni wszyscy Pomorzanie. I to jest to, tak reagujemy choć każdy po swojemu. Pyta pan też gdzie ta machina pokazująca polską niegodziwość? Nie ma, jest tylko szablon z którym nawet Pomorzanie nie umieją się uporać. I moim zdaniem dla Pomorzan dawką uodparniającą może być mówienie o pomorskich odcieniach wojny. Pan wspomina też o zlej samoocenie Polaków, w statystykach pada min alkoholizm czy złodziejstwo. I to jest powód samooceny a nie wojna. W tej sprawie mamy duże różnice w poglądach. Radzi Pan przeżywać co też tam gada Bdv a tu zamykać usta i o sobie nic. Mnie mało interesuje co oni tam nawijają. Tu Steinbach nie rządzi. Tego nie wypada mieszać. Ja nie namawiam do przepraszania Niemców za wojnę itp. To nie jest sprawa ludzi urodzonych po wojnie, dla nich to historia. Alle o ile jest taki temat rozmowy to i o Żydach, i ich tragedii porozmawiam. Jak im się żyło w Europie i Polsce 19 w, 18 wieku to naprawdę rzecz zupełnie mało mi znana. Nie pojawiłby się Adolf to i tak być może Europa zgotowałaby tu jakieś wydarzenia, może wyrzucenie ich za ocean. Szajba żydowska w Europie to naprawdę ciekawy temat. Czy jest zakaz by o tym mówić, chyba nie. Ale w stosownym momencie.
jozef
wysłane dnia: 8.12.2012 23:21
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 25.2.2011
z: kolonia
Wiadomości: 77
Re: ZENTRUM GEGEN VERTREIBUNGEN - czyli historia Pomorza wg. Eryki
o czym ty kolego piszesz co ma do rzeczy żydzi to nie ich kraj Izrael a to polska slowianie ani nie Niemcy czy Szwecki pomorze to nasze Kaszuby i tego nikt nie zmieni
IsabellaK
wysłane dnia: 12.12.2012 11:26
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 26.7.2011
z:
Wiadomości: 125
Re: ZENTRUM GEGEN VERTREIBUNGEN - czyli historia Pomorza wg. Eryki
Chcialabym zauwazyc ze jakis czas temu chodzila po internecie informacja ,ze Erika S . jest corka Polki a nie jej niemieckiej matki. Kobieta ta chciala spotkac sie z Erika S. i ponoc doszlo do spotkania ,gdyz chciala ja trzymac w swoch ramionach choc jeszcze raz !!! tak samo jak trzymala ja jako niemowle.
Dla mnie te slowa swiadcza , ze moze ta Pani w Polsce byc jej biologiczna matka. Ponoc w kraju zyje brat, wzglednie przyrodni brat Eriki S.
Czy moze ktos slyszal o tym ,lub wie cos wiecej o tej sprawie?
« 1 (2)
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002