Forum
Losowe zdjęcie
Łapalice
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Z Łodzi czyli skąd?

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
piostar
wysłane dnia: 28.5.2004 11:00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 3.2.2004
z: Łódź
Wiadomości: 3
Z Łodzi czyli skąd?
Pochodzę z miasta, które słynie z tradycji wielokulturowej.
Nie ukrywam, że kilkupokoleniowi łodzianie mają poważny problem z określeniem swej tożsamości, z wyznaczeniem obszaru prawdziwego pochodzenia, rodnej mowy, obyczajów, itd. Ze mną jest podobnie. Mimo starań trudno mi odnaleźć swe korzenie. Stąd też wynikają moje zainteresowania Kaszubami. Pewnie nie jestem Kaszubą z pochodzenia, z pewnością jednak z serca.
Zastanawiam się, w jaki sposób możnaby pokazywać w takim "pustym" etnicznie terenie jak Łódź, kulturę kaszubską czy śląską. Pokazywać tak, by można było odnaleźć w nich siebie, a nie tak, by powodować idiotyczne zarzuty o ekspansję kulturową czy wręcz o próby tworzenia własnej państwowości (co nie jest wcale rzadkie).
Chętnie włączyłbym się w takie działania.
spróbujmy się wymienić uwagami i pomysłami.
Gość
wysłane dnia: 31.5.2004 14:57
Re: Z Łodzi czyli skąd?
Jeżeli wolno mi podzielić się uwagą na temat promocji mniejszości etnicznych i regionalnych w innych regionach Polski, to wydaje mi się, że warunkiem wstępnycm skutecznościi jest wytworzenie pewnego pozytywnego nastawienia, dobrych skojarzeń. Osobiście uważam, że taki dobry odbiór powinna zapewnić promocja kaszubskiej literatury, oczywiście tłumaczonej na polski lub polskojęzycznej. oraz duża liczba informacji w mediach n.t. danej kultury. pozdr dla Łodzi.
pienczke
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002