Forum
Losowe zdjęcie
III Pielgrzymka Kaszubów do Ziemi Świętej - 2005
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Wybory

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
jack-csb
wysłane dnia: 15.6.2004 15:30
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 29.10.2003
z: Chwaszczyno
Wiadomości: 18
Re: Wybory
"że powstała jakaś "antysynakowa" opozycja, reprezentowana przez Tomka, Staszka i mnie, która wspólnymi siłami sprawiła, że Kaszubi nie mają godnego reprezentanta w Europarlamencie" - uważam, że Wasze głosy były decydujące!!!

"Jeśli faktycznie źle to odebrałam to bardzo Cię przepraszam" - przeprosiny przyjąłem

Ps Apeluję o więcej rezerwy do moich wypowiedzi w tym wątku.

Pozdrawiam
Jack
Gospi
wysłane dnia: 15.6.2004 15:36
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 23.4.2004
z: Gduńsk
Wiadomości: 93
Re: Wybory
Ufff... jak dobrze. Mam czyste sumienie. Jakoś mi od początku nie pasowała ta ironia w Twoich ustach. Ale pięknie to obróciłeś w żart. Aż się uśmiechnęłam. Obiecuję mieć więcej rezerwy .
tczewianin
wysłane dnia: 15.6.2004 18:40
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Wybory
Cytat:

jack-csb napisał:
Gosiu, Staszku, Tomku - moje "gratulacje"!
Dopiero teraz o Kaszubach będzie "głośno".


Polecam artykuł w ostatniej "Polityce" na temat funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. O Kaszubach będzie tak samo głośno jak było i gdyby prof. Synak został wybrany, nie byłoby inaczej. To nie polski Sejm, gdzie można ględzić godzinami. Polscy parlamentarzyści W PE będą związani dyscypliną partyjną (tj. odpowiedniej frakcji w PE), a nie mandatem wyborców.

Poza tym nie wiem czego mi gratulujesz. Ja nie odczuwam "schadefreude", że Synak nie wszedł do PE. Nie wszedł to nie wszedł, jego sprawa, gdybym go popierał, może bym i zapłakał. Gdyby LPR nie miał tak dobrego wyniku, to Synak miał szanse się dostać i nic tu do rzeczy nie mają te trzy głosy, których nie dostał od Gosi, Staszka czy mnie. Pza tym wcale bym nie biadolił, bo nie ma powodu. Z Pomorza Lewandowski pojedzie do Brukseli, więc Synak wskoczy na miejsce nr 1 w pomorskiej PO. Ma murowane wysokie miejsce na liście partyjnej w wyborach do Sejmu (pierwsze pewnie weźmie Tusk). Myslę że tam przyda się bardziej niż w Brukseli, choć nie znaczy to że wycofuję się z zastrzeżeń do jego osoby. Żyję w wolnym kraju i jeśli nikogo nie obrażam, to mam prawo wyrażać głośno swoje zastrzeżenia i mówić kogo popieram, a kogo nie.


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

tczewianin
wysłane dnia: 15.6.2004 18:53
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Wybory
Cytat:

adamfwk napisał:
no i macie reprezentantow Kaszubów:
byłego dwukrotnego ministra, powszechnie uważanego za złodzieja, a z ambicjami prezydenckimi [...]


Co Wam się wszystkim rzuciło na język z tą "reprezentacją Kaszubów"? Chcecie mieć reprezentację Kaszubów, to dyskutujmy o decentralizacji (autonomii), a nie o PE. Istotne jest to czy w Brukselii będą ludzie kompetentni, a nie to czy będą Kaszubami. Nie podoba mi się polityka prof. Synaka jako prezesa ZKP. Kiedyś go poparłem w wyborze na to stanowisko jako elektor z Torunia, potem uznałem że się pomyliłem i że więcej go popierał nie będę. Prof. Synak z określoną monopolistyczną wizją kaszubskości, nie dopuszczającą innych opcji do głosu, mógłby w niektórych wypadkach bardziej zaszkodzić niż pomóc, przynajmniej z perspektywy Kaszubów opcji narodowej.


Cytat:

hasło lepiej głosować na polaka niż na... z ust lub klawiatury "narodowca" uważam za zdradę samego siebie- przecież narodowcy polscy się zmobilizowali i pokazali jak są silni. To hasło jest podobne do wypowiedzianego przez Giertycha "lepej głosować na Niemców albo Żydów niż na PO, czy SLD.


To hasło jest gagiem, żartem. Zauważcie, że pojawiło się po głosowaniu, w momencie gdy nie mogło nikomu zaszkodzić. Nie podjąłem się propagandy na anty-, tylko stwierdziłem jak zagłosowałem (może to kogoś obchodzi ).

Nie nazywaj mnie "narodowcem" bo to mi się jakoś źle kojarzy. Jestem Kaszubą, obywatelem Polskim i tyle.

Uważam za głupotę głosowanie na kogoś tylko dlatego, że jest członkiem jakiejś grupy etnicznej . Skoro Kaszubi to tacy sami Polacy jak reszta, to Synakowi nie powinno naprawdę robić różnicy, że Kaszubi poparli Polaków, a nie jego. W końcu "wszyscy Polacy to jedna rodzina, duży czy mały, chłopak czy dziewczyna"...


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

tczewianin
wysłane dnia: 15.6.2004 18:55
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Wybory
Cytat:

sgeppert napisał:
Cytat:
Zgodnie z hasłem: "Lepiej wybrać Polaka niż Brunona Synaka!"

Eeee... a gdzie umiar i rozsądek???


A gdzie sens off humor?


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

sgeppert
wysłane dnia: 15.6.2004 19:39
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Wybory
Z punktu widzenia humoru to bardziej już podoba mi się hasło "Nikt mnie nie przekona żeby głosować na Symeona" (od razu podkreślam, że przed wyborami nie głosiłem tego hasła, jedyne moje publiczne nawiązanie do niego było pytaniem "kto mnie przekona...").

Hasło "wolę Polaka niż Synaka" ma nieprzyjemny wydźwięk ksenofobiczny i niczego pozytywnego nie głosi. Publicznie się pod nim podpisując narażasz się, że nieznający Ciebie lub Ci nieżyczliwi podchwycą to i przypną Ci etykietkę tępego radykała (którym akurat wiem, że nie jesteś) i w debatach zamiast przedstawiać swoje poglądy będziesz musiał udowadniać, że nie jesteś wielbłądem (o czym też wiem bo Cię widziałem, a przynajmniej dobrze się maskujesz ).

Staszk
Gospi
wysłane dnia: 15.6.2004 20:18
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 23.4.2004
z: Gduńsk
Wiadomości: 93
Re: Wybory
Też mogę potwierdzić, że Tomek nie jest wielbłądem. Nie może nim być skoro jest żyrafą . Nie mam nic do jego szyi, ale chodzi mi raczej o wzrost. A taki niepozorny...
sgeppert
wysłane dnia: 15.6.2004 21:01
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Wybory
Cytat:
Nie może nim być skoro jest żyrafą... chodzi mi raczej o wzrost.

To kim jest Marek Kwidziński, który solidnie musi się schylać w drzwiach?
adamfwk
wysłane dnia: 15.6.2004 21:43
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.10.2003
z: Piękna Belocja- Lebcz
Wiadomości: 136
Re: Wybory
wiem że i tak w PE nikt nic dla nas i naszego regionu nie zrobi
przeciez tez uważam że należy raczej walczyć o autonomnię na naszym własnym podwórku.
ale czy wielcy ludzie na nobilitują narodów?
Kim byli by dziś polacy bez Kopernika i Skłodowskiej?
Może uda nam się zrobić jakiegoś Kaszubę "wielkim" a myślełem że te wybory były taką możliwością,

Może się mylę

Poza tym to na pewno nie jest dla mnie "godna reprezentacja" mojego województwa.
Swoją drogą co to za ordynacja u nas panuje, skoro jako druga wchodzi pani która była piąta...

pozdrawiam
Kaszuba i Obywatel Rzeczypospolitej.


----------------
Viva la Kaxubia......

stolem
wysłane dnia: 16.6.2004 12:58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 16.6.2004
z:
Wiadomości: 7
Re: Wybory
Mnie nie bylo do smiechu juz kiedy zobaczylem lidera 1 listy. Ja nie jestem rozczarowany bo niczego dobrego sie nie spodziewalem (2 mandaty z jednej listy byly fikcja) a swoj glos zmarnowalem z czystym sumieniem. I wcale nie dziwi mnie frekwencja bo zlodzieje brzydza ludzi.Cytat:

piechowski napisał:
Cytat:

sgeppert napisał:
Cytat:
Zgodnie z hasłem: "Lepiej wybrać Polaka niż Brunona Synaka!"

Eeee... a gdzie umiar i rozsądek???


A gdzie sens off humor?

« 1 (2) 3 »
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002