Forum
Losowe zdjęcie
Świecino - pomnik i tablica informacyjna
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Radio Kaszëbë

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
lepusz
wysłane dnia: 8.12.2004 23:48
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 25.9.2003
z: Kolbudy
Wiadomości: 510
Re: Radio Kaszëbë
Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, no to chodzi o pieniądze. Wiązka ma być formowana i to tak, żeby ominąć Trójmiasto. To nie jest na pewno widzimisię, czy zła wola twórców Radia Kaszëbë, wiadomo wszem i wobec, że w Trójmieście mieszka bardzo dużo Kaszubów i oni bardziej potrzebowaliby kontaktu z j. kaszubskim , niż Kaszubi z terenów, gdzie dotrze Radio Kaszëbë. A dlaczego Radio Kaszëbë, które ma utrzymywać się również z wpływów z reklam nie ma operować na terenie Trójmiasta, to chyba się domyślasz.
tczewianin
wysłane dnia: 9.12.2004 10:01
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Radio Kaszëbë
Cytat:

lepusz napisał:
Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, no to chodzi o pieniądze. Wiązka ma być formowana i to tak, żeby ominąć Trójmiasto. To nie jest na pewno widzimisię, czy zła wola twórców Radia Kaszëbë, wiadomo wszem i wobec, że w Trójmieście mieszka bardzo dużo Kaszubów i oni bardziej potrzebowaliby kontaktu z j. kaszubskim , niż Kaszubi z terenów, gdzie dotrze Radio Kaszëbë. A dlaczego Radio Kaszëbë, które ma utrzymywać się również z wpływów z reklam nie ma operować na terenie Trójmiasta, to chyba się domyślasz.


W końcu ktoś dostrzegł istotę sprawy! KRRiTV udzieliła koncesji pod warunkiem, że sygnał radia nie będzie docierał do Trójmiasta. Nie ma co rozdzierać szat, tylko trzeba to radio budować, a potem wnioskować o przyznanie nowych częstotliwości i tyle.

Wszystkim, którzy sądzą, że Radio Kaszëbë będzie od początku do końca po kaszubsku, muszę ostudzić głowy. Na początku kaszubskiego będzie tyle co na okrasę. Nie wynika to ze złej woli, tylko z braku pieniędzy. Nie stać nas na ściagnięcie ludzi z daleka, a Ci, którzy mają jakąś pracę na miejscu, mogą przychodzić tylko w sobotnie lub niedzielne popołudnie. Póki co przy pomocy Urzędu Pracy szkolimy miejscowych bezrobotnych. Mają oni dużo zapału, ale czasami trzeba ich uczyć polskiej ortografii, ze znajomością kaszubskiego jest bardzo słabo, choć to w większości rodowici Kaszubi! Po ruszeniu emisji spodziewam się fali krytyki, że to jest źle, tamto jest źle itp., ale miejcie świadomość, że my naprawdę robimy coś z niczego. O tym, że mamy radio, będziemy mogli mówić po kilku miesiącach prawdziwej emisji, gdy się okaże, że: 1.) mamy reklamodawców --> 2.) możemy ludziom płacić --> 3.) możemy ściagać ludzi z zewnątrz i podnosic jakość programu, także poprzez zwiększanie obecności kaszubskiego na antenie.


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

Gość
wysłane dnia: 9.12.2004 10:10
Re: Radio Kaszëbë
Dla mnie pomysl jest b.dobry. Skoro cos sie robi z niczego to wymaga to ogrmnego wkladu pracy i pieniedzy.
Z tego co wiem to zeby nadawac na terenie trojmiasta trzeba wykupic nadajnik a to wymaga koleinych i pewnie nie malych kosztow. Cieszmy sie tym co mamy i nie krytykujmy radia zanim jeszcze zaczelo nadawac.
Jeszcze bedzie czas zeby chwalic lub krytykowac narazie poprostu postarajmy sie pomoc w budowie czegos zupelnie nowego.
Pozdrawia cala redakcje Radia Kaszëbë
Wojtek
wysłane dnia: 9.12.2004 10:55
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 1.12.2003
z: Kòscérzna
Wiadomości: 202
Re: Radio Kaszëbë
Witóm!

Z mòji wiedzë (bòdôj z rozmòwë z Arturã Jabłońsczim na latosym Zlocë Kaszëbsczi Młodzeznë, temu téż jistnieje mòżlëwòta ji przeterminowaniô, chòc to sã raczi tak diametralno nié mògło zminiëc) wënikô, że RK nie mdze nadôwało na Trójgard, chòc jeden z nadajników mógłbë òbsłużëch téż Gdiniã, ale wiôlgòsc òpłatë kòncesëjny je òbliczywónô wedle liczbë pòtencjanëch òdbiorców (dokładny kwote za człowieka zameldowanégò na danym terenie nie pamiãtóm, ale to nie je terô jistotné). Dlôte téż dëtczi, jaczi bë trzeba zapłacëc, za nadawanié téż na Gdiniã roscą dwakrotno, co przë pòwstôwającëm radiu nie je prostą sprawą. Dlôte téż nadajnik mdze miôł wëcëszony sygnał na to miasto.


----------------
Pòzdrôwióm
                     Wòjk

--
Wiedno Kaszëbë !

.....

pienczke
wysłane dnia: 10.12.2004 14:42
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 31.5.2004
z: lasów Nowego Pomorza
Wiadomości: 310
Re: Radio Kaszëbë
Wiem, ze trochę głupio zgłaszać żądania nic samemu nie oferując, wiem też że czasami na forum widziałem pretensje do Rodni Zemi, że jest za bardzo kościelna, ale mam wielką prośbę do Radia Kaszebe - niech to bedzie radio choć trochę chrześciajńskie! Radio zaistnieje tak naprawdę wtedy, gdy zyska słuchaczy, gdy polubią oni to radio i potraktują jako swoje. Myślę że elementy kościelne, chrześcijańskie w tym radiu pomogą przekonać Kaszubów, że to naprawdę nasze radio.

To czywiście tylko prośba.
Najlepsze życzenia dla redakcji i powodzenia!


----------------

tczewianin
wysłane dnia: 13.12.2004 8:47
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Radio Kaszëbë
Cytat:

pienczke napisał:
Wiem, ze trochę głupio zgłaszać żądania nic samemu nie oferując, wiem też że czasami na forum widziałem pretensje do Rodni Zemi, że jest za bardzo kościelna, ale mam wielką prośbę do Radia Kaszebe - niech to bedzie radio choć trochę chrześciajńskie! Radio zaistnieje tak naprawdę wtedy, gdy zyska słuchaczy, gdy polubią oni to radio i potraktują jako swoje. Myślę że elementy kościelne, chrześcijańskie w tym radiu pomogą przekonać Kaszubów, że to naprawdę nasze radio.

To czywiście tylko prośba.
Najlepsze życzenia dla redakcji i powodzenia!


Myślę, że Islam ma przed sobą wielką przyszłość. W połączeniu z ekspansywnością demograficzną Kaszubów może to dać naprawdę mieszankę wybuchową .

A mówiąc całkiem serio - to jakie będzie RK zależy także od pomysłów naszych słuchaczy, od tego jak odpowiedzą na naszą ofertę, z czym do nas przyjdą.

Wszystko wskazuje na to, że uda nam się wystartować ok. 16 bm.

Przy okazji prośba: proszę o bieżące nadsyłanie informacji na temat imprez, które mogą zainteresować Kaszubów, informacje z Waszych wsi, gmin, powiatów: pomeranus@wp.pl i/lub radio.kaszebe@wp.pl

Pozdrówczi!


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

paulk
wysłane dnia: 14.12.2004 16:11
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.7.2003
z: Gduńsk (Gydanyzc)
Wiadomości: 157
Re: Radio Kaszëbë
Mam nadzieje ze nie bedzie to kaszubskie Radio Maryja ani nic w tym kierunku, bo wtedy nikt normalny nie bedzie tego sluchac. Zwlaszcza jesli chodzi nam o pozyskanie dla kaszubszczyzny ludzi mlodych.

Pawel
sgeppert
wysłane dnia: 14.12.2004 16:22
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Radio Kaszëbë
Można spodziewać się, że Radio Kaszëbë będzie tak samo blisko Radia Maryja jak Zasoby. Szef programu Radia Kaszëbë i redaktor naczelny Zasobów nie od dziś wspólnie włączają tę toruńską rozgłośnię w podtrzymywanie kaszubszczyzny:

Stanisław Geppert i Tomasz Żuroch Piechowski przed siedzibą Radia Maryja
Belok
wysłane dnia: 27.12.2004 15:22
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 21.3.2004
z: Pëlckòwò
Wiadomości: 295
Re: Radio Kaszëbë
Krócëchną klekã ò „Radio Kaszëbë” mòże przeczëtac w tidzénnikù Angora na starnie 8:

„Kaszebizna to nie wyłącznie folklor.
Po raz pierwszy w historii powstało kaszubskie „Radio Kaszebe” z siedzibą w Pucku. Na szczęście, nie wszyscy Kaszubi wyjechali z kraju w ramach gierkowskiej akcji „łączenia rodzin”, czyli handlu żywym towarem za niemieckie kredyty.”

Opr. B.M. i Z.N.

gwidonus
wysłane dnia: 28.12.2004 19:14
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 21.6.2004
z:
Wiadomości: 82
Re: Radio Kaszëbë
Cytat:

paulk napisał:
Mam nadzieje ze nie bedzie to kaszubskie Radio Maryja ani nic w tym kierunku, bo wtedy nikt normalny nie bedzie tego sluchac. Zwlaszcza jesli chodzi nam o pozyskanie dla kaszubszczyzny ludzi mlodych.

Pawel


He. Ja za starego się nie uważam, i powiem że ramówka RM bardzo mi odpowiada - dużo publicystyki, wiadomości i ogólnie "gadania", brak żenującej muzyki w stylu zetki i rmfu. Pomijam że RM promuje tam treści, których inaczej niż socjalistyczne nazwać się nie da. Dużo gadania po kaszubsku w radiu też by mi odpowiadało :)
« 1 (2) 3 4 5 ... 7 »
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002