Forum
Losowe zdjęcie
Ptak....
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Radio Kaszëbë

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Gospi
wysłane dnia: 29.12.2004 10:39
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 23.4.2004
z: Gduńsk
Wiadomości: 93
Re: Radio Kaszëbë
Mam pewną uwagę. Sądzę, że to bardzo ważna sprawa. Zwróciłam uwagę na wiadomości w Radiu Kaszbe. W tle jest totalna CISZA. Tak nie powinno być - zdecydowanie. Aż się prosi o jakąś charakterystyczną dla informacji melodyjkę. Powinny zwracać uwagę słuchacza (tak mi się wydaje ). Kontrast muzyka - cisza bardzo razi. Nie tylko w czasie trwania wiadomości. Wiem, że Radio dopiero zaczyna swoją działalność i że wszystko będzie doprowadzane do perfekcji, ale myślę, że to warto zakwalifikować jako sprawę priorytetową.

Pozdrawiam serdecznie Radio Kaszebe


----------------
Smutek bierze się z czasu, który minął nie wydając owocu

Mahdi
wysłane dnia: 8.1.2005 9:46
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 5.1.2005
z: Szczecin
Wiadomości: 32
Re: Radio Kaszëbë
Oj świetnie, świetnie.... tylko zasięg duży radia by się przydał
bartoszb
wysłane dnia: 8.1.2005 20:45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 1.11.2004
z: Gdańsk
Wiadomości: 15
Re: Radio Kaszëbë
Jak to jest, że mówiono i pisano, że Radio ma docierać tylko do północnych dzielnic Gdyni a ja je dziś złapałem,z zupełnie przyzwoitym sygnałem, w Gdańsku-Zakoniczynie. We wrzeszczu ponoć też jest.


----------------
http://www.berlinka.pcp.pl/

Gospi
wysłane dnia: 9.1.2005 8:19
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 23.4.2004
z: Gduńsk
Wiadomości: 93
Re: Radio Kaszëbë
Dziś ze smutkiem zauważyłam (właściwie już wczoraj wieczorem), że moje odbieranie Radia Kaszëbë się skończyło (blisko Gdańska-centrum). Czy inni zauważyli podobne niedogodności?


----------------
Smutek bierze się z czasu, który minął nie wydając owocu

damroka
wysłane dnia: 9.1.2005 9:05
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 20.11.2003
z: Kartuzy/W-wa
Wiadomości: 25
Re: Radio Kaszëbë
Bardzo przepraszamy, ale z powodów technicznych (coś sie dzieje z nadajnikiem) transmisja naszego radia wczoraj ok. godz. 21 została przerwana. I niestety dziś (jak na razie) też nie ma nas w eterze, pomimo, że na emisji powinniśmy być. Miejmy nadzieje, iż problem ten rozwiąże się jak najszybciej (cały czas nad tym pracujemy)

Pozdrowionka od całej ekipy Radia Keszëbë !

pienczke
wysłane dnia: 12.1.2005 17:31
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 31.5.2004
z: lasów Nowego Pomorza
Wiadomości: 310
Re: Radio Kaszëbë
Po pierwsze słychać radio prawie na całej trasie Gdańsk - Starogard, z tym że koło Starogardu już bardzo słabo.

Po drugie duże rozczarowanie, że cały czas po polsku. Jaki jest sens robienia radia, które prawie NICZYM się nie różni od innych kiepskich stacji radiowych?

To organizatorzy radia nie byli w stanie zebrać kilku osób mówiących po kaszubsku?

Gdzie jest to mityczne 500 tys? Trzech osób nie można znaleźć?

Wiadomości po polsku? - też stracona okazja - nie ma nikogo na świecie, kto byłby w stanie przetłumaczyć na kaszubski kilka depesz agencyjnych?

O muzyce napiszę kiedy indziej, zeby nie być zbyt pochopnym.

Na koniec kompletna żenada - nie dość że prezenterzy nie potrafią po kaszubsku to nie potrafią też po polsku - zarówno panna czytająca wiadomości jak i prowadzący "mówiom" że "samorządy zbudujom" a "słuchacze myślom".

I pomyśleć że w Polsce jest bezrobocie!


----------------

Realista
wysłane dnia: 12.1.2005 21:40
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 26.9.2004
z:
Wiadomości: 243
Re: Radio Kaszëbë
Cytat:
Gdzie jest to mityczne 500 tys? Trzech osób nie można znaleźć?


Dôj pòkù. Nicht, chto trzezwò zdrzi na swiat, nie mdze w ti tesące wierzeł.

Cytat:
Po drugie duże rozczarowanie, że cały czas po polsku. Jaki jest sens robienia radia, które prawie NICZYM się nie różni od innych kiepskich stacji radiowych?


Jô rzeknã tak: robienie radia pò pòlskù przez Kaszëbów je czësto bez sensu, bò wińdze na to, że bądzemë swòjima rãkama nasz jãzek mordowac.

Leno je jedno 'ale': dzysô mómë taką sytuacëja, jaką mómë, kaszëbizna je w praktice martwą mòwą (abo wnetk martwą, bez młodzëznë). Dlôte mùszimë zrozmiec jak cãżkò to je nalezc kògòs, chto bë miôł òdwôga przez radio w naszim jãzëku kôrbic. Jô móm wiôldżi ùważani dlô lëdzy jaczi to radio so wëmëslëlë, z perspektiwą że kaszëbsczégò bądze tam wiedno corôz wiãcy i wiãcy.

Dzysdnia mùszimë dac najim radiowcóm kredit zaùfaniô, wesprzec jich mòralno jak chto mòże, i cerplëwò żdac jaż bądze wiãcy pò kaszëbskù. To doch nié twórcë Radia Kaszëbë ùsmiercëlë kaszëbiznã!

A króm tegò, to doch chùdzy kaszëbizna bądze dominowala w Radio Kaszëbë jak w RMF FM czë Radiu Gduńsk, nié? Radio Kaszëbë je nôwikszą szansą na kaszëbsczi w mediach, jaką më dostelë.

Równak czej za rok, dwa, trzë w RK sã nick z kaszëbizną nie zmieni, to mdze baro lëchò i znaczi że dlô naji ni ma nôdzeje.
Jeżele Kaszëbi sami bãdą pòlonizowac jinych Kaszëbów przez radio, to bãdã sóm wiôldżim procëmnikã tegò radia. Ale póczi co, to dôwóm Radiu Kaszëbë wiôldżi kredit zaùfaniô!

Cytat:
Na koniec kompletna żenada - nie dość że prezenterzy nie potrafią po kaszubsku to nie potrafią też po polsku


A taczi wiôldżi mądrzéla jak Të, téż bë sã mógł w kùńcu naùczëc pò kaszëbskù pòrządno pisac!!!
A nié wcyg leno plestac, że je lëchò! Òd tegò plestaniô lepi sã nie stónie!

Jô Cë rzeknã krótkò: chcesz zmieniac swiat, jo? tej zacznij òd se samégò i òd dzysô (a nié òd witra, czë òd Nowégò Rokù)!

Pòzdrówk!
Belok
wysłane dnia: 12.1.2005 22:58
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 21.3.2004
z: Pëlckòwò
Wiadomości: 295
Re: Radio Kaszëbë
Kritikòwac a smãcëc je letkò. Miast gderac, te lepi je pòmóc w rozwiju radia… leno jak?
Jak Te "pienczke" jes taczi mądri, te mést téż wiész jak to zrobic!
lepusz
wysłane dnia: 13.1.2005 0:04
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 25.9.2003
z: Kolbudy
Wiadomości: 510
Re: Radio Kaszëbë
Uważam, że rzeczowa krytyka jest potrzebna, czasami twórcy jakiegoś dzieła dopiero po krytyce zaczynają dostrzegać problem którego ze swojego punktu nie dostrzegają.


W tym wypadku jednak bronić musimy Radia Kaszëbë.
Moim zdaniem nie można krytykować totalnie wszystkiego w miesiac po rozpoczęciu działalności. Użytkownik pienczke chyba nie czytał wszystkich wiadomości i postów zamieszczonych na Zasobach. Pojawiły się w nich podstawowe informacje, które pozwalają zrozumieć obecny stan rzeczy, a więc trwa okres emisji próbnej, szkolą się dziennikarze i redaktorzy (przede wszystkim uczą się kaszubskiego), ilość jezyka kaszubskiego będzie się stopniowo zwiększać i co najważniejsze, jest to przedsięwzięcie komercyjne i zapewne aby się utrzymać musi również opierać się o słuchacza wyłącznie polskojęzycznego.

Podejrzewam, ze twórcy radia wyłącznie kaszubskojęzycznego nie mieliby szans utrzymać się na rynku bez dotacji w wysokości 80-90% wysokości kosztów. A tych pieniedzy nikt nam nie da.

Pomimo, że radio niewiele nadaje po kaszubsku, zauważam bardzo pozytywne efekty psychologiczne u Kaszubów, którzy do tej pory uważali kaszubski za język gorszy, kojarzący się z gospodarstwem, zacofaniem i wsią, a nie pasujacy do "nowoczesnego życia" Z niedowierzaniem przyjmują fakt istnienia tego radia i to, że ktoś mówi po kaszubsku w radiu powoduje przełamanie pewnej bariery. Ponieważ od momentu uruchomienia tego radia takich przypadków miałem kilkanascie, z czego kilka osób zadeklarowało chęć przestąpienia do Zrzeszenia, dlatego pozwalam sobie wyrazić taka opinię.

Także samo istnienie Radia Kaszëbë powoduje, że język kaszubski zaczyna być postrzegany jako równie ważny i dobry jak polski. Uważam, że teoria o polonizacji Kaszubów przez Radio Kaszëbë nie ma żadnych podstaw i takie zjawisko nie występuje i nie wystąpi.
pienczke
wysłane dnia: 13.1.2005 9:02
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 31.5.2004
z: lasów Nowego Pomorza
Wiadomości: 310
Re: Radio Kaszëbë
Terô rozmiejëta jedną sprawã: Jeżle jô piszã szkalëjącë na RK, to le témù, że mie na tim baro zanolegô ë niewiele je sprawów, na jaczich mie bë barżi leżałë - prawie témù zwoniã do tégò radia i piszã na tim internetowim rënkù proszącë ò wici kaszëbiznã. Prawie tak mògã némù radiu pòmagac - pòkazac, dze są jich klôr ë gwesni félë - jinaczi nie - ni jem radiówcã, dzennikarzã, móm swòjã robòtã i nick mie do radiowigo dzelani. Ale czëc też rozmiejã a meslec.
Cziede bãdze lepszi czas na kritikã? pózni? jak ju wszëtkò bãdze ùstawione na zicher, lëdze zatrudnioni, zwëczi radiowi wërosłi? Przóde przindą ti "lepszi czase" w RK, to radio mòże doch plajtnąc, ni pierszé ni slédné.
Nôwikszi smãtk je przez ti wiescë - "klëkã" - doch na Kaszëbach są wierã lëdze, co rozmieją pò naszimù czëtôc?!
P.S.
Pón Szczipta miół ze mie tu cziedes weszczerzóne, że jo proseł o chrzescyjanszczi dech tego radia, bo on je be chcół robic żebe "trafić do młodzieży". Jo so tede mesla, cez to badze za nowoczesni radio jaczisz fejn! Tede czeja radio - prezentera po polsku, muzika z lat ósmdzesątich, nowine po polsku.



ëëëëé


----------------

« 1 2 (3) 4 5 6 7 »
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002