Forum
Losowe zdjęcie
Osobowy Gdynia - Hel
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Apel

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Alicja
wysłane dnia: 25.1.2005 14:23
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: Apel
"nietolerancijnëch wpisów, jak ten pana Szczypty"

Paulk Szczypta nietolerancyjny?!?!?! Trochę go znam i jakoś ani śladu nietolerancji w nim znaleźć nie mogę. No może tylko nie toleruje głupoty ludzkiej.
Pytam tylko które to są "dzywni akcëjë". Dla niektórych zajmowanie się np. kaszubszczyzną jest co najmniej dziwne.

Ala
pienczke
wysłane dnia: 26.1.2005 8:43
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 31.5.2004
z: lasów Nowego Pomorza
Wiadomości: 310
Re: Apel
Jô nie znajã Pana Szczypty, leno czëtóm jégò wpisë. Mòże òn je gemetlich knop, to Wë, rozmiejã, lepi wiécé. Ale jégò wpisë, té ò jaczich jô móm gôdóné, są nietolerancijné.

A dzywno akcëjô to "Kampania przeciw Homofobii". Dlô mie na je dzywnô, jô móm jé strach i szlus.

Cziedë Waji so to nie widzy, cziej Wama so nie miescy w glowie, że dla kogusz taczi akceje są dzywni, to znaczi Wama feluje tolerancëji.


----------------

Alicja
wysłane dnia: 26.1.2005 12:06
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: Apel
> Ale jégò wpisë, té ò jaczich jô móm gôdóné, są nietolerancijné.

To znaczy jakie?

> jô móm jé strach i szlus.
Ale dlaczego dziwna? Czego strach? Czy na tym polega właśnie homofobia :)

Mnie nie brakuje tolerancji - wszystko, każda akcja mi się mieści w głowie i myślę, że każdy ma prawo wyrażać siebie - bez względu czy to jego styl, kolor oczu, orientacja czy język ojczysty.
Ala
pienczke
wysłane dnia: 26.1.2005 14:33
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 31.5.2004
z: lasów Nowego Pomorza
Wiadomości: 310
Re: Apel
Nie wiéce Wë ò jaczich jô wpisach móm gôdôné? Téj ò czim më rozmówiómë òd jaczigò czasù? Môcë Wë tak chutkò zôbëté?

Pò wtórë - Je klôr widzec, że Waju mòże nie dostawac tolerancëji, jeżlë Wama so wcyg wëdôwô, że jedną mòżlëwą tolerancëją je tolerancëja dla akcëjów "wërażającëch sebie".
Miejże téż tolerancëjã dlô lëdzy dlô jaczich, jak dlô mie, akcëjô "kampania przeciwko homofobii' je dzywno. a jesz dzywniéjszé je wòlani o placeni dëtków na taczi akcëje na kaszëbszcim forum.

Jeżle dlô Ce taczi zdzywieni je równo "Homofobii", a jesz to muszi dac "kampanię" to znaczi, że Wë ni môce toleranceji, bò miast tolerowac Wë bë chcele "kampaniowac" (wzér: 'kampania' to z włosczigò "wojskowa operacja polowa"òd 'campo' to je 'pole' (bitwë))

Zrobice so test i szczerze w dëszë òdpòwiédzce jak Wë bë widzale kògusz, kto tuò, na tim forum wziwôłbë do placeni dëtków na "Kampanię przeciw homoseksualizmowi'? Nie bëło bë to kąsk dzywni?


----------------

paulk
wysłane dnia: 26.1.2005 16:44
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.7.2003
z: Gduńsk (Gydanyzc)
Wiadomości: 157
Re: Apel
Wreszcie zabiore glos we wlasnej sprawie, mimo ze admin prosil mnie o niedyskutowanie. Wszelkie mniejszosci powinny byc zainteresowane wspieraniem siebie bo przeciwnikiem naszym sa nie Polacy, heterycy, czy USA tylko NIETOLERANCJA SILNIEJSZEJ WIEKSZOSCI. Starsi koledzy pamietaja jak traktowano kiedys mowiacych po kaszubsku.

Zaloze niedlugo organizacje "Kampanie przeciw zaściankowi" - bo tym pachna wypowiedzi kolegi. Kolega nie wie chyba co to znaczy tolerowac.

Pawel
Aha: I jak ten wpis zniknie - co sie domyslam ze jest mozliwe - to prosze o skasowanie od razu calego watku.
pienczke
wysłane dnia: 26.1.2005 18:09
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 31.5.2004
z: lasów Nowego Pomorza
Wiadomości: 310
Re: Apel
tollere (łac) - znosec kògò abò cos.
Tolerowac to znaczi gòdzec so, że cos abò chtos je, chòc le so to nawetk mòże nie widzec.

Jeżle chtos prowadzy "kampanie przeciw" to znaczi, że so nie gòdzy że cos abò chtos je; że nié mòże tégò ùbetno znosec.

Témù, jeżle drech nie mòże zniesc, że na swiece je "zaścianek" to niech le drech na zdrowie so z tim biôtkuje, ale niech nie gôdô, że je tolerancijny, a ju na òstatkù nie ùczi taczi 'tolerancëji' jinszech. Bò so robi straszno.


----------------

Alicja
wysłane dnia: 27.1.2005 12:08
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: Apel
> Nie wiéce Wë ò jaczich jô wpisach móm gôdôné? Téj ò czim më rozmówiómë òd jaczigò czasù? Môcë Wë tak chutkò zôbëté?

Zdawało mi się że rozmawiamy o wpisach w sprawie Radia Maryja, LPR i Kampanii Przeciw Homofobii... więc wiem o czym mówimy.
Chyba że chodzi o jakieś podteksty... jakie? nie wiem
Ala
Alicja
wysłane dnia: 27.1.2005 12:10
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: Apel
Jest w moim odczuciu jak najbardziej w porządku że kolega Paweł walczy z tymi którzy nie tolerują. Tak samo jak nie tolerujemy złodziei czy bandytów.
A mój rozmówca, który jest prawnikiem (jak wynika z opisu) mógłby nie używać prawniczych wykrętów tylko zajrzeć do konstytucji, w której o tolerancji jest co nieco napisane...
Ala
pienczke
wysłane dnia: 27.1.2005 12:28
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 31.5.2004
z: lasów Nowego Pomorza
Wiadomości: 310
Re: Apel
Jadłoba je w tim, że cziedë biôtkuje o jedną wërozemiałosc, sóm, w dredzim orce, nie je wërozëmiałi.

E nie są to juristiczné pëzglënë, le czëstô logika.


----------------

paulk
wysłane dnia: 30.1.2005 15:03
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.7.2003
z: Gduńsk (Gydanyzc)
Wiadomości: 157
Re: Apel
Dziękuję za kilka mejli w sprawie powyzszej dyskusji. Macie racje chłopaki (i dziewczyny). Z takimi poglądami szkoda dyskutowac.
Zatem to moj ostatni wpis :)

Pawel

PS: ULGA, CO???
« 1 (2) 3 4 »
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002