Forum
Losowe zdjęcie
Grobowiec 2 (1)
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Irena Sendler

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
ZbynekS
wysłane dnia: 29.12.2006 1:05
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.11.2005
z: Łąg
Wiadomości: 97
Re: Irena Sendler
A tego to ja nie rozumiem ?Czy kaszubskie forum jest tylko dla Kaszubów piszących po kaszubsku?Ja kiedyś wstydziłem się swego pochodzenia i mowy przodków .A dziś tu wchodzę bo pojąłem swój błąd. Nie umiem po kaszubsku ani pisać ani mówić bo mnie tego oduczono w trosce o poprawną polszczyznę.Ale to chyba nie problem?Zresztą nie jestem Żydem a na forum żydowskie też wszedłem i poprę ten apel także z powodu takich tekstów które zamieszcza Franc.Być może(chcę w to wierzyć)nieświadomie używa on zwrotów które leżą u podstaw obłąkańczej ideologi o wyższości ras .Trzeba z tym skończyć.Być Kaszubem to brzmi tak samo dumnie jak być Żydem,Polakiem czy Arabem .To tak dumnie jak być człowiekiem choć ludzie często sami niszczą swą dumę.Dlatego trzeba popierać i honorować tych którzy walczyli o dumę człowieka.Pozdrawiam i apeluje o poparcie tego apelu.ZbynekS


----------------
Jutro jest pierwszy dzień reszty Twojego życia.

Franc
wysłane dnia: 29.12.2006 11:27
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 23.11.2005
z:
Wiadomości: 32
Re: Irena Sendler
Cytat:

ZbynekS napisôł:
...poprę ten apel także z powodu takich tekstów które zamieszcza Franc.Być może(chcę w to wierzyć)nieświadomie używa on zwrotów które leżą u podstaw obłąkańczej ideologi o wyższości ras .Trzeba z tym skończyć.


Cëż të gôdôsz, człekù...
(Przeczëtôj to so jesz rôz.)
Kò (mie) jidze ò retënk kaszëbiznë, a jak ti sã nie ùżëwô, to wińdze òna z czasã z bëlejaczégò ùżëcô ë òstanie czësto zabëtô. Chòba të bë tegò téż nie chcôł?
Pëtanié stoji tak: Co czëni Kaszëbã Kaszëbą? Takò brawãda ò bùsze kaszëbsczé ë/abò lëdzczé, jak môsz hewò prawie napisóné? Zéwë, fanë? Pòlaszëzna? Chòba nié...
Jãzëk - to je to nôcenniészé, co Kaszëba mòże miec ë co jegò czëni Kaszëbą! A żlë cã starszi bądz strzodowiszcze/spòłeczeństwò nie naùczëlë (co nie je twòja wina abò fela), tej miéj doch ninia kąsyczk starã ò tã pëszną gôdkã! (Bò niedołgò, ë mògło bë bëc za pòzdze...)
À propos: Jô iniciatiwã Petra - besztimt, jak jinaczi - téż wspiérajã.

Pòzdrôwióm brateczno
kdan
wysłane dnia: 29.12.2006 14:01
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 23.6.2005
z: Tczew
Wiadomości: 150
Re: Irena Sendler
Cytat Zbynka S.
Ja kiedyś wstydziłem się swego pochodzenia i mowy przodków .A dziś tu wchodzę bo pojąłem swój błąd. Nie umiem po kaszubsku ani pisać ani mówić bo mnie tego oduczono w trosce o poprawną polszczyznę.

Powiedz Franc skąd tyś się urwał , i gdzieś ty dotychczas przebywał ,bo z tego co piszesz można wnioskować że nieznasz aktualnych ani przeszłych reali panujących na Kaszubach. A może jesteś tylko zwykłym prowokatorem który chce sprowokować forumowiczów do wypowiadania jakiś ideologi o wyższości ras .Bo inaczej jeśli jesteś prawdziwym Kaszubą i wierzysz w to co piszesz to nie powinieneś się kryć i tu cytat:

Franc to je mòje prôwdzëwé miono, wicy ò se narô niesztôt nie mògã rzeknąc.

Tylko dlaczego ?????



----------------
Zbyt wielu ludzi wdrapuje się teraz na szczyt tylko po to, żeby ich było widać z większej odległości.
A.Camus

Franc
wysłane dnia: 29.12.2006 16:25
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 23.11.2005
z:
Wiadomości: 32
Re: Irena Sendler
Cytat:

Franc to je mòje prôwdzëwé miono, wicy ò se narô niesztôt nie mògã rzeknąc.
Tylko dlaczego ?????


Nie mògã, wirklich nie mògã, narô... Abò OK. Bò nie jem Kaszëba... Jem zwëkłi prowòkatéra... (W tim célu jem sã naùczëł pò kaszëbskù... Cobë hewò chòdzëc 'prowòcérowac'! )

Cytat:

Powiedz Franc skąd tyś się urwał , i gdzieś ty dotychczas przebywał ,bo z tego co piszesz można wnioskować że nieznasz aktualnych ani przeszłych reali panujących na Kaszubach. A może jesteś tylko zwykłym prowokatorem który chce sprowokować forumowiczów do wypowiadania jakiś ideologi o wyższości ras .Bo inaczej jeśli jesteś prawdziwym Kaszubą i wierzysz w to co piszesz to nie powinieneś się kryć i tu


...Równak jem dokònóny, jëż dosc wiém ë te realije (aktualné ë ùszłé) znajã...

Cytat:

...Ja kiedyś wstydziłem się swego pochodzenia i mowy przodków .A dziś tu wchodzę bo pojąłem swój błąd. Nie umiem po kaszubsku ani pisać ani mówić bo mnie tego oduczono w trosce o poprawną polszczyznę...


...Ë dlôte prawie móm rzekłé: jô waju ROZMIEJÃ! Bò jô wiém, jak bëło ë je...


(Równak mie sã zdôwô, jëż wajã - niechtërnëch z waju -pòdswiądową sromòtã, że nie znajeta kaszëbsczégò (wajégò) jãzëka, chceta rozwiązac tak, że gôdôta, gôdôta, gôdôta (ë mie bez pòwòdë atakùjeta)... pò pòlskù... - naturalno - ale miast tegò, cobë... Uf, ju nic, kùńczã, 'bez sensu'.

Pòzdrówk
ZbynekS
wysłane dnia: 2.1.2007 16:31
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.11.2005
z: Łąg
Wiadomości: 97
Re: Irena Sendler
Widze Franc że albo nie chcesz albo nie rozumiesz co ja napisałem (wybacz że po polsku)Temat dotyczy Ireny Sendler i tego co w życiu dokonała oraz próby jej nagrodzenia.Jeśli w tym kontekście
masz taki problem jaki masz to musi budzić to niepokój.Ale rozmawiajmy raczej o przyszłej noblistce.Pozdrawiam


----------------
Jutro jest pierwszy dzień reszty Twojego życia.

peter
wysłane dnia: 2.1.2007 18:29
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 3.5.2005
z: Gduńsk
Wiadomości: 13
Re: Irena Sendler
Móme ju 3000 podpisów wspierci. To je wiele wicy jak możno be spodzôc sę.
Centralnym trófem je zestôwk wspierci.
Terô specjalno rzma s fzp.jewish.org.pl robi kole lobbowani u Przëdnika RP.


----------------
peter


http://www.polskinobel.pl

peter
wysłane dnia: 6.1.2007 23:08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 3.5.2005
z: Gduńsk
Wiadomości: 13
Re: Irena Sendler
Jô be chcòł podzëkowac wszetcim Kaszëbom, wszetcim lëdzom co dele wspaci dlo Sendlerowych Irene.
Bóg zapłac!


----------------
peter


http://www.polskinobel.pl

peter
wysłane dnia: 10.1.2007 8:42
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 3.5.2005
z: Gduńsk
Wiadomości: 13
Re: Irena Sendler
Ë jesz do kuńca januara można podpisac sę pod podpiérką do Noblowy nodgrode dlô Sendlerów Irene.
Dzyse reno beło ju 6,6 tësąców podpisënków.
Chto sę jesz nie podpisëł ale be chcôł tu je sposobno adresa:

http://www.polskinobel.pl/


----------------
peter


http://www.polskinobel.pl

sgeppert
wysłane dnia: 12.1.2007 13:57
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Irena Sendler
Cytat:
Chto sę jesz nie podpisëł ale be chcôł tu je sposobno adresa: http://www.polskinobel.pl/

A mój podpis się nie pojawił na liście, mimo że wysyłałem...


----------------
Stanisław Geppert

bcirocka
wysłane dnia: 12.1.2007 15:03
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.12.2004
z: Przodkowo
Wiadomości: 530
Re: Irena Sendler
Proponuję, byś się podpisał jeszcze raz. Mój podpis się pojawił na liście po 2 dniach od złożenia (przed 28 grudnia).
bc
« 1 (2) 3 »
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002