Forum
Losowe zdjęcie
Pręgowo. Wał grodziska
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     tożsamość kaszubska

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Alicja
wysłane dnia: 26.11.2007 11:56
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: tożsamość kaszubska
> W tym wypadku mamy jednak do czynienia nie z Kaszubą z urodzenia
> czy "Kaszubą z wyboru" (co teraz jest jazzy)

Odkąd trendy stalo sie passe a jazzy stalo sie trendy, po czym jazzy stalo sie passe itd... czyli słowem - moda jak moda, jest ulotna, mało prawdziwa i szybko mija
A rzeczywiscie bycie Kaszuba z wyboru jest teraz takie topowe?
Alicja


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

tczewianin
wysłane dnia: 27.11.2007 9:38
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: tożsamość kaszubska
1. Nie prezes, tylko kandydat na prezesa. Dlaczego budzi kontrowersje? Polecam artykuł "Twardy Szczepan" z "GW" z 2006 r. - obyśmy zatwardzenia nie dostali. ;)

2. Cytat:
skąd tyle pesymizmu odnośnie kaszubskiej świadomości własnej kultury, dziedzictwa, etniczności (różnie to można nazywać)? Wydaje mi się, że w skali kraju nie wypadacie najgorzej. Właściwie jesteście obecni na scenie politycznej, wątki kaszubskie pojawiają się niemal na wszystkich konferencjach naukowych dotyczących współczesnego regionalizmu, Wasze godło, flaga, język są rozpoznawalne...Można oczywiście powiedzieć, że nie chodzi tu o to, co się pokazuje na zewnątrz, tylko o wewnętrzne poczucie przynależności i odpowiedzialności. Ale czy to nie ono jest podłożem wszelkich działań "pokazowych"? Czy naprawdę jest tak duża przepaść między kreującymi "kaszubskość" elitami a resztą społeczności?!


To nie pesymizm, tylko realna ocena sytuacji. Inaczej wygląda kaszubskość z perspektywy zewnętrznej, inaczej jak się środowisko kaszubskie poznaje od środka. Nie mam zbyt wiele czasu, zwłaszcza żeby się powtarzać, polecam więc mój tekst z "Więzi" pt. "Kaszubi - reanimacja trupa?" gdzie powiedziałem, com miał w tej sprawie do powiedzenia:

http://tinyurl.com/2x2wbm

Dodam tylko, że wszystkie imprezy w stylu "Kaszubi i górale" są równaniem w dół i wpychaniem nas w kontekst regionalny, a my jesteśmy odrębnym narodem, a nie grupą regionalną narodu polskiego, choć nieubłaganie się nią stajemy. Dla mnie osobiście jest to bardzo przykre.


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

tczewianin
wysłane dnia: 27.11.2007 9:41
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: tożsamość kaszubska
Cytat:

Alicja napisała:
> W tym wypadku mamy jednak do czynienia nie z Kaszubą z urodzenia
> czy "Kaszubą z wyboru" (co teraz jest jazzy)

Odkąd trendy stalo sie passe a jazzy stalo sie trendy, po czym jazzy stalo sie passe itd... czyli słowem - moda jak moda, jest ulotna, mało prawdziwa i szybko mija
A rzeczywiscie bycie Kaszuba z wyboru jest teraz takie topowe?
Alicja


Skoro nawet pewien arcybiskup określa siebie jako "Kaszubę z wyboru", skoro pewien były premier robił przysiady z wyskokiem, żeby zyskać kaszubskie głosy, to sam sobie odpowiedz. Oczywiście ten "trynd" zwiększa się wówczas, gdy inni czegoś od Kaszubów oczekują.


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

« 1 2 (3)
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002