Forum
Losowe zdjęcie
Bytów koncert Chëczy 2
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Kto i co na III Kongresie Kaszubskim?

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
wotoch
wysłane dnia: 23.6.2009 7:31
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 20.2.2004
z: Ciemno
Wiadomości: 645
Re: Kto i co na III Kongresie Kaszubskim?
Ja osobiście jestem przeciwnikiem organizowania III KK kiedykolwiek. Dużą przeszkodą są odbywające się w Polsce rok w rok jakies wybory. KAszubi nie chca być wplątywani w gry polityczne. Uwłacza to naszej kaszubskiej godności - nie możemy pozwolić aby nas wykorzystywano.

Kongres jest niepotrzebny ze względu na brak problemów w rozwoju tożsamości kaszubskiej na Pomorzu. Jak można zauważyć na każdym kroku rozwijamy sie prawidłowo, mamy cudowne media i w co drugim kościele sa msze w języku kaszubskim no a edukacja jest na najwyższym poziomie w zjednoczonej Europie. Więc o czym mamy dyskutować.

Jeżeli pozwolimy obecnej klasie politycznej Pomorza zorganizowac III Kongres Kaszubski to przyczynimy się do zachwiania równowagi społecznej w regionie. Nasi przewodnicy każdego dnia muszą borykać się z ważniejszymi sprawami. Dokładając im kolejne obowiązki możemy utracić dorobek całych pokoleń politycznych Pomorza, możemy stracić szansę na jeszcze szybszy rozwój.

Apeluję więc do wszystkich odpowiedzialnych osób o zaprzestanie działań organizacyjnych III KK. Dajmy sobie czas aż dotknie nas kryzys wiary, rozwoju i informacji.

Marek Wantoch Rekowski


----------------
„Chto nie chce mòwë òjców tczëc
tén mùszi słëgą cëzëch bëc”

tczewianin
wysłane dnia: 30.6.2009 0:23
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Kto i co na III Kongresie Kaszubskim?
Cytat:
Apeluję więc do wszystkich odpowiedzialnych osób o zaprzestanie działań organizacyjnych III KK. Dajmy sobie czas aż dotknie nas kryzys wiary, rozwoju i informacji.


Na szczęście ten czas już nadszedł.

T.
tczewianin
wysłane dnia: 30.6.2009 0:29
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Kto i co na III Kongresie Kaszubskim?
Cytat:
Wysłany przez Klara dnia 2.12.2007 23:58:59

Skoro jest takie ciśnienie na ustalenie hymnu, proponuję napalonym jednocześnie ustalić, nazwę waluty, określenie dokładnych granic etc...


Drogi Klaro, pisałem o tym niegdyś w "Pomeranii" (granica, waluta itd.). Na moje to ZKP może nawet uchwalić hymnem kaszubskim pieśń "Boże, coś Cara...", pardon - "Boże, coś Polskę..." Wisi mi to tutu. Pogłoski, głoszące, że poza ZKP nie ma zbawienia, to wszeteczna herezya. Kto nas zmusi "Do hymnu!"???

T.
Jupcew
wysłane dnia: 30.6.2009 20:48
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 18.1.2006
z: z Pomorza :)
Wiadomości: 222
Re: Kto i co na III Kongresie Kaszubskim?
No właśnie, niech się chłopcy kłócą o nazwy, granice itp a po cichu skręci się większy, mniejszy interes i dalej do przodu.
« 1 (2)
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002