Forum
Losowe zdjęcie
Przystań żeglarska
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Polecam jeden z ważniejszych symboli Kaszub!

| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Jupcew
wysłane dnia: 22.4.2008 17:36
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 18.1.2006
z: z Pomorza :)
Wiadomości: 222
Re: Polecam jeden z ważniejszych symboli Kaszub!
no to jeszcze model C.

osoba ma rodzinę, dochodzi do czegoś. Kiedy osiągnie zamierzone cele materialne, bez stresu zaczyna zajmować się kaszebizną. Jest przy tym niezależna od możnych protektorów itp. Nie grozi jej wypalenie, bo jest to jej hobby obok tenisa lub zamiast.
marcinlezmik
wysłane dnia: 22.4.2008 10:35
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 5.6.2007
z: Roczicënë-Nyjow, Wiôldżé Roczitczi
Wiadomości: 31
Re: Polecam jeden z ważniejszych symboli Kaszub!
zgadzam się.
Może jednak byłby możliwy tenis po kaszubsku :)


----------------
Roczicënë-Nyjow i Dolëzna Jadwidżi.

Alicja
wysłane dnia: 22.4.2008 10:22
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: Polecam jeden z ważniejszych symboli Kaszub!
Cytat:
Wielkie projekty robi się zespołowo, gdy większa liczba ludzi pracuje dla tej samej idei, potrafiąc i chcąc ze sobą współpracować, a w razie czego - zastępować.


Nie mówię o wielkich projektach. Mówię o wielu małych. Ale zasada ta sama i dlatego (żeby może pobudzić kogoś do działania) zaczęłam wogóle tę dyskusję, która na szczęście zainteresowała kilka osób :)

Bardziej do mnie przemawia teoria o wypaleniu - niestety ;-(
{i tutaj w rytualnie zrzeszeniowym stylu załamuję ręcę}

Cały czas myślę wokół zupełnie innego modelu. Postawmy sprawę tak:
Model A: osoba gdzieś pracuje, ma rodzinę, kaszubszczyzną zajmuje się po pracy - skutek dla kaszubszczyzny: kiepski stan, bo osoba nie ma za wiele czasu
Model B: osoba pracuje przy projektach kaszubskich, ma rodzinę, po pracy idzie grać w tenisa. warunek: musi to się opłacać, skutek: kaszubszczyzna się rozwija, a tenisista z niego i tak kiepski

Alicja


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

sgeppert
wysłane dnia: 22.4.2008 9:03
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Polecam jeden z ważniejszych symboli Kaszub!
Cytat:
i zaczniemy się zastanawiać czy posiadanie dzieci może przeszkadza w karierze

Przeszkadza. Nie od dziś znany jest prosty sposób na podwojenie dochodu, nazywający się DINK (Double Income No Kids). Wszystko zależy od tego, co dla kogo jest ważne w życiu.
Cytat:
Osobiście - choć nie mam - uważam że nie przeszkadza w niczym. Znam kilka osób - łącznie z Szanownym Kolegą Adminem tego portalu, którzy mając dzieci, robią inne pożyteczne i/lub po prostu fajne projekty

Niestety każdy kiedyś może się wypalić. Dlatego złotymi zgłoskami mam wypisany w pamięci sarkastyczny komentarz, który się tu kiedyś pojawił: pieprzeni indywidualiści - same stolemy. Wielkie projekty robi się zespołowo, gdy większa liczba ludzi pracuje dla tej samej idei, potrafiąc i chcąc ze sobą współpracować, a w razie czego - zastępować.


----------------
Stanisław Geppert

Alicja
wysłane dnia: 22.4.2008 1:57
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: Polecam jeden z ważniejszych symboli Kaszub!
Cytat:
ale my wciąż tkwimy dyskutując. Najtrudniej po prostu robić coś dobrego a na to jest najtrudniejsza rada.Odnoszę to przede wszystkim do siebie aby jak najwięcej robić w tym kierunku.Myślę że nie jestem odosobniony w tym odczuciu. Stolem to nie taki człowiek który ma dużo energii ale taki który tę energię umie spożytkować.


Zacytuję jednego z bohaterów jednego z najlepszych polskich (!) filmów:
- NIE POWIEM "NIE"!
Po prostu zapraszam do współpracy, nie stolemnej (o tak wielkiej nigdy nie myślałam), ale pożytecznej! Po prostu - zakasać rękawy a nie gadać - też przegadałam niniejszym może za dużo, ale przynajmniej mamy jakieś konstruktywne wnioski.

Alicja
alica@zk-p.pl
+48 791 013 545


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

Alicja
wysłane dnia: 22.4.2008 1:53
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: Polecam jeden z ważniejszych symboli Kaszub!
> zajmują się dziećmi i nie mają czasu na TV.
Jeszcze krok i zacznie się dyskusja w stylu femizm contra skrajna prawica i zaczniemy się zastanawiać czy posiadanie dzieci może przeszkadza w karierze
Osobiście - choć nie mam - uważam że nie przeszkadza w niczym. Znam kilka osób - łącznie z Szanownym Kolegą Adminem tego portalu, którzy mając dzieci, robią inne pożyteczne i/lub po prostu fajne projekty (typu niniejszy portal).

Chyba że masz na myśli że to były takie utopie młodości, a jak przyszła dojrzałość to zostały odłożone ad acta jako młodzieńcze wyskoki?? Nie wierzę. Poproszę to na piśmie.

Alicja


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

slowk
wysłane dnia: 21.4.2008 22:04
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 31.5.2007
z: Lëzëno/Wejrowò
Wiadomości: 140
Re: Polecam jeden z ważniejszych symboli Kaszub!
Witam

Wiele Alicjo piszesz o nas, o kaszubszczyźnie , wiele z twoich spostrzeżeń jest trafnych i wnioski również ale my wciąż tkwimy dyskutując. Najtrudniej po prostu robić coś dobrego a na to jest najtrudniejsza rada.Odnoszę to przede wszystkim do siebie aby jak najwięcej robić w tym kierunku.Myślę że nie jestem odosobniony w tym odczuciu. Stolem to nie taki człowiek który ma dużo energii ale taki który tę energię umie spożytkować.

słowk

tczewianin
wysłane dnia: 21.4.2008 9:37
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Polecam jeden z ważniejszych symboli Kaszub!
Cytat:

Alicja napisała:

Gdzież są moi koledzy którzy mówili o Monty Pythonie czy Big Brotherze po kaszubsku??


Wyjechali do Irlandii i bazują na wersji oryginalnej lub zajmują się dziećmi i nie mają czasu na TV.

T.


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

Alicja
wysłane dnia: 21.4.2008 7:36
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: Polecam jeden z ważniejszych symboli Kaszub!
Słowk:
> Skojarzenia albo wnioski mogą być niestety smutne tylko na ile prawdziwe?

Zastanawiam się na ile prawdziwe. A JAK TY UWAŻASZ? Jak mówiłam już parę lat temu - zależy mi na normalności kaszubszczyzny a nie na tym, żeby była na permanentnym OIOMie pod opieką wątpliwego autoramentu coponiektórych działaczy, wyspecjalizowanych i zaangażowanych nie tyle w ratowaniu co raczej w przyglądaniu się i załamywaniu rąk.
To że Kaszubi jak każdy inny człowiek na ziemi potrzebują i strawy duchowej i cielesnej i zwykłej rozrywki to jest fakt. Myślę, że jesteśmy (a przynajmniej parę lat temu byliśmy) w miejscu w którym to ludziom trzeba powiedzieć, żeby rozruszać ten tzw. kaszubski rynek. Wtedy kaszubszczyzna zacznie kręcić się sama - takich choćby książek po kaszubsku będzie fura, bo się będzie opłacało je wydawać, bo ludzie będą kupowali.
Gdzież są moi koledzy którzy mówili o Monty Pythonie czy Big Brotherze po kaszubsku??

Alicja


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

Alicja
wysłane dnia: 21.4.2008 7:25
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: Polecam jeden z ważniejszych symboli Kaszub!
Kiedyś sobie to ustawiłam i właśnie sprowokowałeś mnie żeby sprawdzić. na 2 paczki papierosów starczy choć jak na 5 minut pracy przy Crtl+C Ctrl+V adresu do swojego opisu, to i tak nie jest to rewelacyjna stawka.
Ciekawe ile można dostać za promowanie kaszubskich :-/ może napiszemy do adminów kaszubi.pl?

Swoją drogą - czemu jakoś w kaszubskim świecie nie wykorzystują podobnych figli? To by miało wzięcie:
Chto je nopesznieszim chłopa westrzód userów NaszeKaszuby.pl:
a. M.Kwidzińsczi
b. S. Geppert
c. S. Klas

SMS blós 6,66zł + VAT
z tego by szło w sumie portal utrzymać
A.


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

« 1 (2) 3 4 »
| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002