Forum
Losowe zdjęcie
Orkiestra parafialna z Bolszewa
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Tora z wysypiska śmieci

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
tczewianin
wysłane dnia: 8.5.2008 9:45
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Tora z wysypiska śmieci
Cytat:

sgeppert napisał:
Mimo wszystko proszę pamiętać, że ta strona zajmuje się pomorską tematyką społeczno-kulturalną i proszę, zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, nie wykraczać poza tę tematykę. Darujmy sobie rozważania o słoniu a sprawie kaszubskiej.


Wezmę w obronę Kolegę Pienczkego, bo temat, o którym wspomniał nie jest błahy. Byłeś w grudniu ubiegłego roku na Zjeździe ZKP w Gdańsku Oliwie i widziałeś "naszego" premiera, który mówił długo i ładnie. Owa "naszość" Donalda Tuska odbierana jest jako coś oczywistego. Głosując na PO spodziewałem się poluźnienia fiskalizmu i władzy służby specjalnych, tymczasem rozwój wydarzeń wskazuje na to, że pan Tusk od pana Kaczyńskiego różni się jedynie kolorem krawata. W koncepcji liberalnej państwo miało się ograniczać do roli "stróża nocnego", tymczasem staje w roli "Wielkiego Brata". Za kilka lat będą wprowadzone paszporty i dowody biometryczne i nie będzie można zrobić kroku bez wiedzy PAŃSTWA.

Nie podobał mi się krok W. Cejrowskiego, który trąbi, że zrzeknie się obywatelstwa polskiego, ale teraz trochę bardziej go rozumiem.

T.


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

sgeppert
wysłane dnia: 8.5.2008 12:20
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Tora z wysypiska śmieci
Cytat:
Wezmę w obronę Kolegę Pienczkego, bo temat, o którym wspomniał nie jest błahy. Byłeś w grudniu ubiegłego roku na Zjeździe ZKP w Gdańsku Oliwie i widziałeś "naszego" premiera, który mówił długo i ładnie. Owa "naszość" Donalda Tuska odbierana jest jako coś oczywistego.

Tomku, ale czy nasz premier (bez cudzysłowu, podobnie jak nasz prezydent) prowadzi swoją politykę jako Kaszub / Pomorzanin? Jest przewodniczącym ogólnokrajowej partii, premierem ogólnopaństwowego rządu i prowadzi politykę dotyczącą całej Polski. Nie słyszałem, by "wielkobracenie" państwa było elementem jakiejś polityki prowadzonej wobec Pomorza - ta sprawa dotyczy tak samo Tczewa, jak i Pcimia. Więc tu jesteśmy na płaszczyźnie obywatelsko - państwowej, a nie pomorskiej społeczno-kulturalnej. Gdybyśmy zapomnieli o tym, to równie dobrze do spraw kaszubskich moglibyśmy zaliczyć amerykański projekt ArpaNet (wspomniałem wcześniej dlaczego) czy też pielgrzymkę Jana Pawła II do Meksyku (bo ten wielki Polak kiedyś był na spływie Słupią, która jest kaszubską rzeką).

Owszem, Donald Tusk przyznaje się do gdańskich i kaszubskich korzeni, ma zasługi w podnoszeniu prestiżu gdańskości i kaszubskości, ma też materialny dorobek (np. albumy "Był sobie Gdańsk" czy wydanie Kaszëbsczégò Abecadła). Ale to zupełnie inna dziedzina życia niż kierowanie rządem.

Owszem, Do


----------------
Stanisław Geppert

« 1 (2)
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002