Forum
Losowe zdjęcie
Dr. Duszan Paździerski i Felicja Baska Borzyszkowska
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     TV Silesia

| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Alicja
wysłane dnia: 27.5.2008 18:19
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: TV Silesia
Cytat:

Kto miałby robić kaszubską TV? Na horyzoncie widać jedynie Eugeniusza Pryczkowskiego - kto widział jeden program zrealizowany przez niego, widział wszystkie.


Czy E.P. jest jedynym dziennikarzem na Pomorzu i czy dominuje rynek operatorów, montażystów itd...? Że nie ma innych fachowców?
Naprawdę tak uważasz jak napisałeś? Że nie ma komu robić programu? To dlaczego dwa kanały telewizji tematycznej, interaktywnej współpracują z moją firmą? Mają "pecha" - są z Warszawy :D:D:D:D

Kanał iteraktywny robi się dość tanio a ma większy odbiór u ludzi, bo nie istnieje coś takiego jak zasięg (że gdzieś ma zasięg a gdzieś nie ma).

Gdyby jakikolwiek podmiot kaszubski/pomorski złożył mojej firmie - lub drugiej zaprzyjaźnionej - poważną i rzeczową ofertę, miałby do dyspozycji na wstępie kilku operatorów obrazu i dźwięku, dwa montaże, kilkoro realizatorów/dziennikarzy. A oczywiście przy większej współpracy w perspektywie kilku miesięcy - większą ich ilość.

Kaszubskiej TV nie było dotąd, bo nikomu nie chciało się za to brać i łatwiej było "psy wieszać" na E.Pryczkowskim niż wziąć i zrobić. Czekałam że ktoś na to wpadnie i stracilam na to nadzieję. Przypominam mój nr tel 791 013 545.


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

tczewianin
wysłane dnia: 27.5.2008 16:26
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: TV Silesia
Nie chciało mi się pisać, ale Twoje obserwacje są zgodne z moimi.

Wbrew powszechnie przyjętym opiniom, nie jest prawdą, że Kaszubi:

1.) "Nie dali się złamać" (T. Bolduan);
2.) są "Zjednoczeni w idei" (C. Obracht-Prondzyński);
3.) "Trzymają z Bogiem".

To wszystko to myślenie życzeniowe.

Kto miałby robić kaszubską TV? Na horyzoncie widać jedynie Eugeniusza Pryczkowskiego - kto widział jeden program zrealizowany przez niego, widział wszystkie.

T.


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

sgeppert
wysłane dnia: 27.5.2008 13:09
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: TV Silesia
Cytat:
Mam nadzieję że Kaszubi wkrótce tez doczekają się takiej telewizji. Bardzo by sie przydała.

Nie mam takiej nadziei. Porządnego programu w telewizji państwowej nie potrafią zrobić, to skąd odrębna stacja? Oprócz tego, a właściwie przede wszystkim, Kaszubi nie mają wspólnej idei, której przekazicielem miałaby stać się taka telewizja. Ani obrona tradycyjnego rękodzieła i utworu z tekstem Derdowskiego i muzyką Nowowiejskiego, ani głoszenie że Kaszubi nie gęsi i swój naród mają, ani zdobywanie sprawności europejskiego dëtkobiorcy, nie wystarczają ideowo i organizacyjnie do stworzenia telewizji kaszubskiej. Bo niby na czym miałaby polegać jej kaszubskość?


----------------
Stanisław Geppert

wotoch
wysłane dnia: 27.5.2008 8:36
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 20.2.2004
z: Ciemno
Wiadomości: 645
TV Silesia
Przez zupełny przypadek podczas długiego weekendu znalazłem na kanale 15 CYFRY+ pierwszą w Polsce telewizję regionalną TV Silesia. Tym większe było moje zdziwienie, że to Ślązacy a nie Kaszubi dokonali tego czynu.
Bardzo ciekawe programy w profesjonalnym wydaniu i nie tylko. Dziennikarstwo zdecydowanie lepsze niż w telewizji publicznej. Mam nadzieję że Kaszubi wkrótce tez doczekają się takiej telewizji. Bardzo by sie przydała.
Pomysłodawcom i twórcom TV Silesia chciałbym pogratulować pomysłu i odwagi w promowaniu własnego regionu. Śląsk jest piękny a ludzie bardzo interesujący.

Marek Wantoch Rekowski-Kramarzyny

PS. Więc kiedy powstanie nowoczesna telewizja? Może TV Pomerania?


----------------
„Chto nie chce mòwë òjców tczëc
tén mùszi słëgą cëzëch bëc”

« 1 ... 3 4 5 (6)
| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002