Forum
Losowe zdjęcie
DJK Kramarzyny
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Pszczelarstwo na Kaszubach

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
jozef
wysłane dnia: 12.3.2011 19:15
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 25.2.2011
z: kolonia
Wiadomości: 77
Pszczelarstwo na Kaszubach
pszczelarstwo na Kaszubach ostatnie lat 40 całkiem upadło , mało jest pasiek na Kaszubach a powód nie znany ? sam założyłem stronę ale mało odwiedzana z powodu nie wiedzy ,brak zainteresowania i . t. d .
Tites
wysłane dnia: 13.3.2011 16:08
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.3.2010
z: Kaszëbsczé Zagłãbié
Wiadomości: 253
Re: Pszczelarstwo na Kaszubach
Co do tego, bardzo bym się nad tym zastanowił... Wciąż w kaszubskich gminach istnieją Koła Pszczelarzy (choćby u mnie w Linii).
Sam kiedyś z ojcem hodowaliśmy pszczoły, mieliśmy kilka ładnych uli, ale niestety mam uczulenie na pszczeli jad, więc trzeba było ule te podarować komuś innemu. Myślę, że kwestia jest tego rodzaju, że w internecie ludzie nie szukają takich informacji..

Gdybym sam nie miał uczulenia to z chęcią bym wrócił do tego... Niektóre sprzęty pozostały w domu... A prawdziwy miód z ula, bez cukru niczym się nie zastąpi.
jozef
wysłane dnia: 13.3.2011 18:46
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 25.2.2011
z: kolonia
Wiadomości: 77
Re: Pszczelarstwo na Kaszubach
to się zgadza że w Linii jest związek bo sam w ni jestem : tylko np. w Kartuzach padło koło 20 lat temu , jest samo-pas , nic nie mam ,nikt tym się nie interesuje a wo gule to pni jest bardzo mało na Kaszubach , 40 L. temu to we wioskach było pszczelarzy więcej , a teraz to powoli ginie mało uli na wioskach widać ,ja się zajmuje pszczołami już 10 lat , to fajne i przyjemne ,
jozef
wysłane dnia: 13.3.2011 18:49
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 25.2.2011
z: kolonia
Wiadomości: 77
Re: Pszczelarstwo na Kaszubach
to się zgadza że w Linii jest związek bo sam w ni jestem : tylko np. w Kartuzach padło koło 20 lat temu , jest samo-pas , nic nie mam ,nikt tym się nie interesuje a wo gule to pni jest bardzo mało na Kaszubach , 40 L. temu to we wioskach było pszczelarzy więcej , a teraz to powoli ginie mało uli na wioskach widać ,ja się zajmuje pszczołami już 10 lat , to fajne i przyjemne , mam nawet swoją stronę , pomagam pszczelarzom u siebie na tyle ile mogę , pozdrawiam
bcirocka
wysłane dnia: 15.3.2011 14:11
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.12.2004
z: Przodkowo
Wiadomości: 530
Re: Pszczelarstwo na Kaszubach
Adres strony Pana Józefa o pszczelarstwie:
http://www.ulkaszubski.y31.eu/
tgrabar
wysłane dnia: 19.3.2011 19:00
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 29.10.2003
z: Łódź
Wiadomości: 474
Re: Pszczelarstwo na Kaszubach
Istnieje sporo uli w północnej części Borów Tucholskich. Zajmują się tam pszczelarstwem przede wszystkim miejscowi leśnicy
CzDark
wysłane dnia: 25.3.2011 13:39
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: Pszczelarstwo na Kaszubach
jozef
wysłane dnia: 30.3.2011 22:28
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 25.2.2011
z: kolonia
Wiadomości: 77
Re: Pszczelarstwo na Kaszubach
orientacyjnie np. 40 lat temu u mnie na wiosce było około 15 pszczelarzy, mieli przeciętnie po 5 i nawet więcej uli, ludności było około ponad 400, na dzień dzisiejszy jest nas trzech na wioskę, a ludności prawie 1000, macie kalkulację, pszczelarzy na Kaszubach coraz mniej , nie wiem może się mylę, oby tak było
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002