Forum
Losowe zdjęcie
Żukowo. Most kolejowy (2754)
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     \/ Nick cekawégò

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Wojtek
wysłane dnia: 23.6.2004 18:50
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 1.12.2003
z: Kòscérzna
Wiadomości: 202
\/ Nick cekawégò
Witóm!

Przaie jem sã przëzdrzôł, że móm ju wësłoné 99 różnych postów, to znaczi, że ten mdze 100. A pònieważ móm dosc nôùczi (tim bardżi, że słabo jem naùczałi na witrzéjszi egzamin) a przë tim móm wiôlgą ùcechã, że mògã pisac wszãdze kaszëbsczi znaczczi (dziãka Piortkòwi) ë chcã so tim naceszëc (przë leżnosce zastanôwiô mie, czë mdze to jakòs barżi rozgłoszoné, bò dlô mie nié ma w ti chwilë wiãkszigò dokôzu kòmpuerowégò, jaczi òdczëją zwëczajny lëdzë, nimò, że to mòże sã wëdôwac małą rzeczą). Z tich to przëczinków jem pòstanowił wësłac spamersczigò pòsta. Nie chcã, żebë sã kòl niegò jakô dëskùsëja zawiązywa, ale téż òbiecywóm, że zrobiã wszëtkò, żebë wiãcy taczich głëpòt nie wësyłac na Zasobë.

Jesz rôz zawòłóm (a Wa zróbta to za mną):

WIEDNO KASZËBË!


----------------
Pòzdrôwióm
                     Wòjk

--
Wiedno Kaszëbë !

.....

Gospi
wysłane dnia: 23.6.2004 21:23
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 23.4.2004
z: Gduńsk
Wiadomości: 93
Re: \/ Nick cekawégò
Nie miało być dyskusji, ale nie mogę się oprzeć, by czegoś nie napisać. Też należę do tych, co na zasobach dobijają głupotami do okrągłych, bądź nagradzanych ilości postów. Ostatnio pytałam się Tomka Piechowskiego, czy mogę głupkowato skomentować jego zdjęcie, bo to będzie mój 21 post i dostanę upragnioną gwiazdkę. Kto widział ten komentarz wie o czym mówię. Wojtku, nie jesteś jedynym piszącym głupoty na Zasobach ale bijesz mnie na głowę, bo nie wpadłam na to by rozpoczynać po temu nowy wątek. Może zawiąże się (tu prośba do Staszka) osobne forum dla tych, co chcą zwiększyć sobie liczbę postów, rozmawiając o pogodzie. Pozdrawiam.
sgeppert
wysłane dnia: 23.6.2004 21:46
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: \/ Nick cekawég?
Nie zgadzam się. Kto chce pisać głupoty niech dopisze kawał - czy tylko sam Romek musi się produkować? A kto bardziej ambitny niech poda jakąś ciekawostkę, spostrzeżenie, mini artykulik... niby to duperele, ale z takich drobnostek też tworzy się obraz Kaszub.
Wojtek
wysłane dnia: 23.6.2004 22:43
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 1.12.2003
z: Kòscérzna
Wiadomości: 202
Re: \/ Nick cekawég?
Witóm!

Nie chcôł jem nikògò namôwiac do pisanigò głëpòtów (sóm tegò nie pòchwôlóm ë, jak ju móm przëòbieconé, mdã sã stôrôł tegò nie robic) dlôte wëprôszóm sobie jinsënułacëje, jakòbëm to robiëł blós dlô gwiôzdków (prôwda, że ceszi pòwiãksziwający są szlaszek, ale Staszka i tak nigdë nie dogòniã, dlôte ju nawetka nie próbujã ).
Tak pò prôwdze to jem mëslôł, że Staszk wëwali tegò pòsta, ale jô sã szczrze ceszã, że mògã klepac kaszëbsczi znaczi ë ùwôżóm to za òstateczny skaszëbieni kòmpùtrów (jesz bë sã przëdôł słowôrz, ale to dalszô sprawa).

Co do szportów, to mògã napisac blós tëli (ë to je pò prôwdze nôprôwdzëwszô prôwda), że zawczora chtos mòjim sąsadom z tegò samégò łącznika (dlô tich, co nie wiedzã jesz miészkóm w akademikù) zarzëcył całi dwiérzë ë pół łącznika marmòladą. Pôchniało baro fejno, ale nie wëzdrzało za dobrze, dlôte delikwent òstôł przëmùszony do pòsprzãtanigò. Cëż; akademiczi Jô nie rozmiejã blós jak mòżna bëło zmarnowac tëli marmòladë.

P.S. Gwesno nie bëło to tak smiészné jak romkòwé szportë, ale wiedno to jaczis zaczątk


----------------
Pòzdrôwióm
                     Wòjk

--
Wiedno Kaszëbë !

.....

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002