Forum
Losowe zdjęcie
Chmielno - kościół
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Historia
     Piechowski w "Tygodniku Powszechnym"

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
tczewianin
wysłane dnia: 23.5.2006 17:20
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Piechowski w "Tygodniku Powszechnym"
Dzięki za miłe słowa.

Artykuł jest kompromisem pomiędzy tym co chciałem powiedzieć o Kaszubach, a realiami. Napisałem go w lutym z myślą o 19 III - Dniu Jedności Kaszubów, ale był kilkakrotnie przesuwany (rocznica śmierci papieża, śmierć Stanisława Lema). W rezultacie ukazał się pod koniec maja. I tak jestem wdzięczny redakcji, że go zamieściła, bo z tematyką kaszubską dość trudno się "wcisnąć" w media ogólnopolskie, a afera z Wehrmachtem była jedna Jest to więc kompromis pomiędzy tym co chciałem powiedzieć, a tym co dało się powiedzieć, żeby nie zamęczyć czytelników, stąd osią narracji są dzieje mojej rodziny, bo lżej się taki tekst przyswaja. Z tego samego powodu tekst nie mówi o wszystkim, o czym warto powiedzieć.

Mam kilka pomysłów, które mogą być atrakcyje dla "Tygodnika", dlatego po v. dem Bachu-Zelewskim zaproponuję im kolejny temat, przy okazji którego da się znowu sprzedać co nieco wiadomości o Kaszubach.

Co do Jonasa i Stanicy masz rację. Związki samego Torunia z Kaszubami zasługują na solidną monografię! Mam już gotowy tytuł "Toruń kaszubski" - teraz tylko trzeba to napisać

Pozdrówczi
Tomk


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002