Forum
Losowe zdjęcie
Pielgrzymka rybacka 35 (3335)
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Gra komputerowa.

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
wotoch
wysłane dnia: 6.10.2004 9:45
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 20.2.2004
z: Ciemno
Wiadomości: 645
Gra komputerowa.
Wchodząc do kiosku z gazetami prawie do każdej gazety załączona jest jakaś płyta CD z grą komputerową lub filmem. Informatyka wkarada sie pod strzechy w bardzo szybkim tempie. Dzieciaki od najmłodszych lat uczą się obsługi komputerów i wykorzystują to też do celów edukacyjnych nauczyciele w szkołach. Koszt gazetki z grą komputerową dla dzieciaków od 8-9 zł w górę. Są to niewielkie pieniądze a efekt edukacyjny jest. Czy nie warto zrobić czegoś takiego dla kaszubskich dzieciaków. Informatyków mamy coraz więcej, lektorów również. Z więlką ochotą kupiłbym taką płytę swoim dzieciakom. W szkołach też by sie przydała. Co o tym myślicie?


----------------
„Chto nie chce mòwë òjców tczëc
tén mùszi słëgą cëzëch bëc”

mkwidzinski
wysłane dnia: 6.10.2004 16:30
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 27.6.2003
z: Kaszëbsczi zemi
Wiadomości: 467
Re: Gra komputerowa.
Cześć

Pomysł dobry, tylko to chyba bardzo czasochłonne, a i by miało to ręce i nogi, to musiałoby tego być więcej, jedna gra tego nie rozwiąże. No ale może się znajdą odpowiedni ludzie, którzy poświęcą temu swój wolny czas. Byłoby napewno nieźle.
----------------------------------
Co do dzieci, to prosze poczekać jeszcze trochę i się napewno coś nagle pojawi

Pozdrawiam

m.k.


----------------
Ò mòwa starków nad twój zwãk
nick lepszégò nicht ni mô!
Jô lubiã ce, móm ò ce lãk,
ce stracëc strach mie zjimô.


Jan Trepczik

Belok
wysłane dnia: 6.10.2004 19:09
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 21.3.2004
z: Pëlckòwò
Wiadomości: 295
Re: Gra komputerowa.
Jô so tak mëslã, że jakbë karno jinfòrmatików sã skrzëknãlo, te bë flot takô kòmpùtrowô platka pòwsta. Le:
1. Kòmù bë sã chcalo to zrobic? doch lepi je gadac a wrzeszczec ò kaszëbiznie, jak cos zrobic!
2. Kto bë dôl dëtczi na wëdanié taczégò dokôzu? skòrno na jediną kaszëbskòjãzëkòwą gazétã dëtków ni mô!
lepusz
wysłane dnia: 6.10.2004 23:14
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 25.9.2003
z: Kolbudy
Wiadomości: 510
Re: Gra komputerowa.
Pomysł jest przedni, lecz moim zdaniem jest trudny do zrealizowania. Najlepiej gdyby gra taka została stworzona tak jak powstał np. Kasz - Ed, jako wynik pracy zapaleńcow, darmowy program do ściągnięcia dla kazdego ku chwale kaszebizny. Jeżeli juz taka gra powstanie, może być zamieszczona np. na tej stronie, do ściągnięcia dla każdego jako np. gra edukacyjna, tak aby sie tego nikt nie mógł przyczepić. A koszty przeniesienia jej na CD-R są śmieszne.
Nie wiem jak wygląda praca nad tworzeniem gry, ale jest zapewne niezwykle czasochłonna, skomplikowane programy graficzne niekoniecznie są darmowe, a pewnie i sprzet musi być lepszy niz ten powszechnego uzytku, a to kosztuje. Tak więc zapewne potrzebne będą jakieś pieniądze, a tych niie mamy. Na naszych oczach umiera prasa kaszubska, nasze organizacje nie potrafią ich zdobyć, nie ma na nic pieniędzy i nikt nam raczej nie da na jakąś tam grę. Tym bardziej, że świat wirtualny jeszcze się dla nich nie objawił.
Na komercję też bym nie liczył, kto zainwestuje w grę dla garstki zapaleńców, no może kilku tysięcy pt. klientów?
Jednak gdyby zdarzył sie jakiś cud, to proponuję już dwa tematy do takiej gry: " Żëcé i przygodë Remusa" i " O Panu Czorlińscim co do Pucka po sece jachoł". Szczególnie w '"Remusie" jest mnóstwo różnych postaci z których twórca gry mógłby zrobić użytek, szczególnie że autor często nawiązuje do wierzeń i mitologii. Wyobrażmy sobie Remusa zbierającego skry Ormuzdowe, niszczącego puchacze Arymana, nęka go Smentek, walczy procą z Goliatem, mocuje się z ukazkami, przenosi królewiankę, niszczy wąbòrczi bednorza Beczuszki itd. Warto pomarzyć, a sam chętnie pograłbym w taką grę, może na chwilę zapomniałbym o naszych ziomkach, którzy na własne życzenie stają się ludzmi z nikąd.

Marek Wałdoch

PS Gdyby jednak ktoś podjąłby sie tworzenia takiej gry i koszty byłyby do przyjęcia, to mogę się dołożyć.
CzDark
wysłane dnia: 7.10.2004 13:07
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: Gra komputerowa.
Mnie by się podobała gra strategiczna w której terenem walk byłoby Księstwo Pomorskie za czasów Świętopełka. Wojskami występującymi w grze byliby
Kaszubi-Pomorzanie, Krzyżacy, Brandenburczycy, Duńczycy napadający na wybrzeże, wojska ksiestwa wielkopolskiego, wojska księstwa zachodniopomorskiego.
Wsród atrakcji zdobywanie przez piratów kaszubskich Bornholmu (a przynajmniej wywożenie łupów - coś takiego rzeczywiście miało miejsce). Oprócz elementów wojennych - elementy ekonomii, gra w ogólnych zarysach (przynajmniej jeśli chodzi o scenografie podobna do gry Stronghold (twierdza), dosyć wiernie odtwarzajacej obraz średniowiecznej Anglii.
Trzy wersje językowe - kaszubska(pomorska), polska i angielska.
taka gra wcale by nie musiała być robiona przez wolontariuszy - można na niej by zarobić - gracza spoza Kaszub bowiem przede wszystkim będzie interesowała akcja, a jeśli zobaczy to Kaszub , który dotąd niezbyt wiele wiedział o historii Kaszub spewnością mile się zdziwi


----------------
Zdrzë: Peccunia non olet (Piniądz nie smierdzy)

adamfwk
wysłane dnia: 7.10.2004 18:38
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.10.2003
z: Piękna Belocja- Lebcz
Wiadomości: 136
Re: Gra komputerowa.
Witam- jako że uwielbiam średniowieczne strategie wojenno- gospodarcze, mysle ze mozna by chociazby stworzyc kaszubska nakladke na jakos juz znana gre, na przyklad Medival Total War, jest to taka gra gdzie widzialem juz nakladki duńskie( ogólnie cała gra polega na walce w całej Europie, a Duńska wersja dzieje się tylko w Dani, i mamy nie walczące ze sobą państa, ale jakieś rodziny szlacheckie) i Angielską. Samo przetłumaczenie i dodanie tekstów dzwiękowych myślę że nie jest specjalnie trudne, ale dla mnie nie do przeskoczenia jest stworzenie opcji gry jako Kaszubi. Owszem, w tej grze walczy się w Prusach (Prussia) i Pomorzu( Pomorania:)) ale jako Polacy, Niemcy, no ew. Duńczycy właśnie.
No ale oczywiście teraz się rodzą problemy- pomysł jest, ludzie może nawet też, ale jak to wszystko zorganizować...


----------------
Viva la Kaxubia......

wotoch
wysłane dnia: 12.10.2004 11:17
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 20.2.2004
z: Ciemno
Wiadomości: 645
Re: Gra komputerowa.
No cóz jak zwykle problemy codzienne nas przerastają.
Pozdrawiam.


----------------
„Chto nie chce mòwë òjców tczëc
tén mùszi słëgą cëzëch bëc”

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002