Forum
Losowe zdjęcie
kuznica port
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Radio Kaszëbë

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Gość
wysłane dnia: 2.12.2004 16:14
Radio Kaszëbë
Radio Kaszëbë.
Na temat tego pomysłu mówi się ostatnio bardzo dużo.
Jednak nic do końca nie wiadomo.
Czy któs na forum może powiedzieć na ten temat coś więcej?
Do kogo skierowane będzie to radio?
W jakich godzinach będzie nadawało?
itp.
Gość
wysłane dnia: 6.12.2004 14:26
Re: Radio Kaszëbë
Czy naprawde nikt nie może nic powiedziec na temat tego radia?
A może ludzie, którzy je realizują nie owiedzają zasobów?
sgeppert
wysłane dnia: 6.12.2004 14:38
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Radio Kaszëbë
Odwiedzają, ale skoro siedzą cicho to ja napiszę to, co wiem.

Obecnie wniosek o koncesję jest w trakcie uzgodnień technicznych prowadzonych przez Urząd Regulacji Poczty i Telekomunikacji. Uzgodnienia są międzynarodowe (Szwecja, Rosja) i trwają długo. Do czasu ich zakończenia możliwa jest jedynie ograniczona emisja testowa - z tego co wiem są plany podjęcia takowej po nowym roku. Na razie radio jest w fazie organizacji. Dziennikarz w koszulce Radia był widoczny na zjeździe ZKP.

Wiele osób znajdujących się poza zasięgiem Radia (m.in. Trójmiasto!) jest zainteresowanych emisją w Internecie. Liczę, że zostanie ona szybko zorganizowana.
tczewianin
wysłane dnia: 6.12.2004 14:48
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Radio Kaszëbë
Od środy zaczynamy pracę "na sucho", tj. przygotowujemy, nagrywamy i puszczamy program - tylko dla nas, żeby ćwiczyć. Od 15 XII będziemy tu i ódzie słyszalni na połowie mocy nadajnika. W końcu lutego będzie przyznany numer koncesji (po zakończeniu uzgodnień mięzynarodowych) i wtedy nadajniki idą na full.

Wciąż brakuje nam lektorów ze znajomością kaszubskiego. Kto może pomóc, proszę o kontakt ze mną: 502 046 956.

Pòzdrówczi!

Tomk


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

Grzegorz
wysłane dnia: 6.12.2004 16:32
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 6.12.2004
z:
Wiadomości: 1
Re: Radio Kaszëbë
Czy nadajnik Radia Kaszëbë będzie w końcu w Szemudzie czy w Chwaszczynie?
Remus
wysłane dnia: 6.12.2004 16:57
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 21.7.2003
z:
Wiadomości: 38
Re: Radio Kaszëbë
Jak też chcaiłbym się tego dowiedzieć? Podobno Radio Kaszebe nawiązało współpracę z radiem maryja. We Wioldzi Wse godaja, ze nadajni je w jedny parafii co Radio Maryja? Nie che mie sa wierzic. Sprostujcie to prosze szybko.


----------------
.........

tczewianin
wysłane dnia: 7.12.2004 14:24
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Radio Kaszëbë
Cytat:

Remus napisał:
Jak też chciałbym się tego dowiedzieć? Podobno Radio Kaszebe nawiązało współpracę z radiem maryja. We Wioldzi Wse godaja, ze nadajni je w jedny parafii co Radio Maryja? Nie che mie sa wierzic. Sprostujcie to prosze szybko.


"Wiadomości o mojej śmierci są nieco przesadzone", aż chce się powtórzyć za Markiem Twainem, słysząc podobne wieści. Niestety, nie mamy aż tak wielkich możliwości, by wejść we współpracę z Ojcem Dyrektorem .

Jednak istnieją pewne poszlaki, że taka współpraca może zostać nawiązana w przyszłości pomiędzy RM a Radiem Kaszëbë i Zasobami Kaszubsko-Pomorskimi. (Vide: Foto "Kaszubi w Radio Maryja" na Zasobach).

We Wiôldżi Wsë mówią też, że fale radiowe mogą mieć negatywny wpływ na mieszkańców i chcą, żeby Radio zamknąć jeszcze przed otwarciem. Nie wierzcie we wszystko, co się mówi...


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

Remus
wysłane dnia: 7.12.2004 20:11
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 21.7.2003
z:
Wiadomości: 38
Re: Radio Kaszëbë
Czekam z niecierpliwoscia na pierwsze gegniecie, ma sie rozumiec po kaszubsku! Czy jest juz prawdopodbna data puszczenia sygnalu... a moze juz jakies probne glosy poszly w eter?
I jeszcze jedno...
Czy mozesz mi Tomaszu poiwedziec, albo zdradzic kto kryje sie za nazwa "Radio Kaszebe". Firmuje jak slyszalem rozgflosnie Artur Jabłoński a instytucjonalnie Stowrzysznie Ziemia Pucka. Czy dobrze mowię? Ale idzie mi o osby które bedą produkowac "głosy". Czy to tajemnica? Albo niespodzianka? Uszczknij r ąbka tajmenej jeszcze dzis wiedzy?!


----------------
.........

Remus
wysłane dnia: 7.12.2004 23:48
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 21.7.2003
z:
Wiadomości: 38
Re: Radio Kaszëbë
Stawiam pytania na które już odpowiedziałeś. Sory, ale czasami gubię się na tym forum...


----------------
.........

Gospi
wysłane dnia: 8.12.2004 17:16
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 23.4.2004
z: Gduńsk
Wiadomości: 93
Re: Radio Kaszëbë
Jak w końcu z zasięgiem Radia? Staszek pisał, że w Trójmieście nie bedzie słychać. Jesli tak to się nie bawię - biorę zabawki i idę do innej piaskownicy


----------------
Smutek bierze się z czasu, który minął nie wydając owocu

(1) 2 3 4 ... 7 »
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002