Forum
Losowe zdjęcie
Borkowo Lęborskie. Zdewastowany grobowiec rodziny Tesmar.
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Ostanita z Bogę

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
pienczke
wysłane dnia: 4.3.2005 14:26
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 31.5.2004
z: lasów Nowego Pomorza
Wiadomości: 310
Ostanita z Bogę
Cziej w titlu.


----------------

brezap
wysłane dnia: 4.3.2005 15:03
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 7.10.2003
z:
Wiadomości: 89
Re: Ostanita z Bogę
môsz swiãtô prôwda, z tego co moderator mô zrobioné je widzec, ze każdô kaszëbskô dzejnota muszi i tak sã czedes skuńczëc skansenã :((

to je krótczé ,to je dłudżé, to je portal, to je tëcz...

Pòzdrówk
sgeppert
wysłane dnia: 4.3.2005 15:46
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Ostanita z Bogę
Cytat:
z tego co moderator mô zrobioné je widzec, ze każdô kaszëbskô dzejnota muszi i tak sã czedes skuńczëc skansenã

To je, Przémkù, Twòja ùdba, le mié sã zdôwô że Të pòlemizëjesz z tym, czégò jô nié móm rzekłé.

Témù dlô wdôrù:

W tym wątkù Zbigniéw Talewsczi zaapelowôł ù wspiarcé fùndacëji Naje Gòchë. Diskùsëja pòszła w trzech czérënkach:
1. Gwidonus napisôł, że wspiéranié pòdjimiznë, jaknô nié mòże sama na se zarobic, to je cëskanié detków w błoto. Wëmiana zdaniów z Talewsczim skòńczëła sã pò 3 pòstach.
2. Dark Szëmikòwsczi pòdsztrichnął wôrtnotã wspólnégò dzéjania, wskôzôł cziles ùdbòw jaczé je wôrt sfinansowac i rësził kwestëjã juwernotë głoszony przez Naje Gòche. Na to nié bëło ni jedny òdpòwiedzë.
3. Paùl Szczëpta napisôł, że je mòżnô téż wspòmóc Kampanijã procem Homofobii. Procem temù wëpòwiedzôł sã Pienczke i ten wątek stał sã nôdłëgszi (23 pòstë), le jô nié ùzdrzał tam wiele wicy jak biotkã czësto bùten szëkù. Ta biôtka bëła téż bùten témë (off topic), temù czéj òna sama nié ùmiarła, to ją jem dobił sóm.

Nié nôpisôł jem, że nié chcã taczi diskùsëji na Zasobach, le żebë diskùtowac w spòsobnym môlù, to je w apartnym wątkù. Jakno moderator jem namiéniony do pilowaniô pòrządkù na forum. Tim, chtërnym sã nié widzało to co jô zrobił, òdpòwiém cytatã z tamti diskùsëji: "Cziedë Waji so to nie widzy, cziej Wama so nie miescy w glowie, że dla kogusz taczi akceje są dzywni, to znaczi Wama feluje tolerancëji."

W diskùsëji bëło téż rzekłé: "Na tim forumie, téż mie so widzy lepi ò kaszëbiznie kôrbic".

Nié chcã wszëtczégò zamikac w skansenie i nié mdã sã starał tégò twiérdzenia ùdowadniac - ani tegò, że nié jem kamélã (wielbłądã).
mkwidzinski
wysłane dnia: 4.3.2005 16:03
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 27.6.2003
z: Kaszëbsczi zemi
Wiadomości: 467
Re: Ostanita z Bogę
Za baro nié rozmiã z czim je tuwò taczi jiwer.
Cziej chceta gôdac na spòleczne témë, to róbta to doch w nowim wątkù, chtërën doch kôżdi mòże rozpòcząc (Wasta Wociech doch to terô téż zrobił – jidze doch)

Nôproscé je stãkac że wszëtkò wëzdrzi lechò ë że sã "naji nié dopùszcziwô do głosu"
Lëdzé, czë to je tak drãgò zrozmiec, że je wôrt sã trzimac témów w wątkach, że blós na nen ôrt chtos sã pózdni bãdzé móg sã tam téż doszëkac sparłączonëch z tim wepòwiescé?
A tak to co z tegò je wëszłé?
A wëszłé je òglowô igronacëjô autora wątkù - Wastë Talewsczégò
Płakac mie sã chce, cziej na to zdrzã ë nie mô to nick spólnegò z pòzdrztkã, czë to Paula, czë to Wojciecha.

Pòzdrówczi

Mark
--------------
Dodóne

Cytat:
Tematyka grup.

*Staraj się pisać na temat. Większość osób biorących udział w dyskusjach w obrębie danej grupy oczekuje listów związanych właśnie z jej tematyką. Przed wejściem do grupy dyskusyjnej spójrz na 1-liniowy opis, jaki posiada każda grupa.

*Staraj się także zaznaczyć w tytule listu (subject) czego on konkretnie dotyczy. Nie "podczepiaj" się ze swoim pytaniem pod instniejący wątek, jeśli różni się on tematycznie od tego o czym chcesz napisać - w takiej sytuacji utwórz nowy wątek....


Baro proszã ò pùblikacëjã òglowych reglów fòrum.
Wëdiwało sã, że nie je nôt, le to bëła gwës zmiłka.


----------------
Ò mòwa starków nad twój zwãk
nick lepszégò nicht ni mô!
Jô lubiã ce, móm ò ce lãk,
ce stracëc strach mie zjimô.


Jan Trepczik

goch
wysłane dnia: 4.3.2005 22:16
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.8.2004
z: Czersk- Słupsk - Borowy Młyn
Wiadomości: 147
Re: Ostanita z Bogę
To życzenie zostań z Bogiem biorę może zbyt osobiście do siebie. Dlaczego, ...? A dlatego, że pomimo pokrętności dyskusji, której początek dał mój Apel, został on przeczytany w okresie od 16 stycznia do dnia dzisiejszego (5 03) przez 1212 otwierających to hasło. A więc jego przekaz trafiał do wielu (a o to mi chodziło) informując o Fundacji i możliwości przekazania przez Czytających (podatników)1!% kwoty swego podatku na jej rzecz .

A teraz .... apel nasz trafił do kosza. Może niesłusznie, ale uważam, że pomimo formy jaką przybrała w jego tle dyskusja, mógł on nadal - chociażby do zakończenia okresu rozliczania się z fiskusem przez podatników - z powodzeniem w tym miejscu gdzie był, funkcjonować.

No cóż , decydyujacy w tej kwestii Moderator tak postąpił... wiedząc co robi. Mnie pozostaje uszanować tą decyzję, a wszystkim co czytali nasz Apel serdecznie podziekować iż znaleźli czas by się z nim zapoznać i - co mam nadzieje - rozpropagować go w swych kręgach.

Póki co efekt jest taki jaki jest, pismo NG przestało się ukazywać. Czy wznowię jego edycję...? To zależy przede wszystkim od tego czy Marszałek naszego kaszubskiego wojewodztwa uwzględni nas (Fundacje -org. pp) w podziale grantowym na kulturę... czy po raz trzeci, przy pasywnej postawie w tym względzie przewodniczącego Sejmiku Pomorskiego , a jednocześnie prezesa a teraz w-ce prezesa ZK-P , członków Zarządu Województwa i Radnych Wojewódzkich, którzy są w wiekszości "Liderami" ZK-P - nas zignoruje !

Miałem ( i nadal mam ) zamiar wydawać Naji Goche również w mutacji internetowej, mamy już wykupione domeny, miejsce na serwerze, ale zabrakło detków by wydać je na budowę graficzną i merytoryczną tych stron. Moja renta jest za skromna by temu podołać. A za stary jestem by się nauczyć wiedzy i umiejętności w zakresie informatyki i grafiki komputerowej by samodzielnie podjąć tę działania. Także trudno " o dobrych ludzi - Wolontariuszy" ktorzy by mi w tym względzie pomogli . Brak ich również w kręgu naszych Zasobów!

No cóż ...to są moje kłopoty, z którymi wierzę, że przy pomocy życzliwych Przyjaciół ,sobie poradzę.

Nie będę po raz wtóry publikował wspomniany Apel, ale zachęcam wszystkich, którzy odwiedzają Nasze Zasoby, aby otworzyli "zajawkę" strony internetowej Fundacji Naji Goche - znajduje się ona pod www.naszegochy.org - i tam zapoznali się z jego treścią. Tam ewentualnie można pobrać w razie potrzeby , przekaz z kontem Fundacji.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za życzliwę zainteresowanie i gesty przyjażni - zresztą My soma jednotą i stanowimy do pospołu Kaszebsczi Lud ...


Zbigniew Thal-Talewski/Goch


----------------
„Nigde do zgube
Nie przyńdą Kaszube
Marsz, marsz za wrodziem!
Me trzymome z Bodziem..."
(H. Derdowski – Hymn
Kaszubski)
Pisownia m.in. za "Muzyka Kasz...

goch
wysłane dnia: 4.3.2005 22:29
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.8.2004
z: Czersk- Słupsk - Borowy Młyn
Wiadomości: 147
Re: Ostanita z Bogę
To życzenie zostań z Bogiem biorę może zbyt osobiście do siebie. Dlaczego, ...? A dlatego, że pomimo pokrętności dyskusji, której początek dał mój Apel, został on przeczytany w okresie od 16 stycznia do dnia dzisiejszego (5 03) przez 1212 otwierających to hasło. A więc jego przekaz trafiał do wielu (a o to mi chodziło) informując o Fundacji i możliwości przekazania przez Czytających (podatników)1!% kwoty swego podatku na jej rzecz .

A teraz .... apel nasz trafił do kosza. Może niesłusznie, ale uważam, że pomimo formy jaką przybrała w jego tle dyskusja, mógł on nadal - chociażby do zakończenia okresu rozliczania się z fiskusem przez podatników - z powodzeniem w tym miejscu gdzie był, funkcjonować.

No cóż , decydyujacy w tej kwestii Moderator tak postąpił... wiedząc co robi. Mnie pozostaje uszanować tą decyzję, a wszystkim co czytali nasz Apel serdecznie podziekować iż znaleźli czas by się z nim zapoznać i - co mam nadzieje - rozpropagować go w swych kręgach.

Póki co efekt jest taki jaki jest, pismo NG przestało się ukazywać. Czy wznowię jego edycję...? To zależy przede wszystkim od tego czy Marszałek naszego kaszubskiego wojewodztwa uwzględni nas (Fundacje -org. pp) w podziale grantowym na kulturę... czy po raz trzeci, przy pasywnej postawie w tym względzie przewodniczącego Sejmiku Pomorskiego , a jednocześnie prezesa a teraz w-ce prezesa ZK-P , członków Zarządu Województwa i Radnych Wojewódzkich, którzy są w wiekszości "Liderami" ZK-P - nas zignoruje !

Miałem ( i nadal mam ) zamiar wydawać Naji Goche również w mutacji internetowej, mamy już wykupione domeny, miejsce na serwerze, ale zabrakło detków by wydać je na budowę graficzną i merytoryczną tych stron. Moja renta jest za skromna by temu podołać. A za stary jestem by się nauczyć wiedzy i umiejętności w zakresie informatyki i grafiki komputerowej by samodzielnie podjąć tę działania. Także trudno " o dobrych ludzi - Wolontariuszy" ktorzy by mi w tym względzie pomogli . Brak ich również w kręgu naszych Zasobów!

No cóż ...to są moje kłopoty, z którymi wierzę, że przy pomocy życzliwych Przyjaciół ,sobie poradzę.

Nie będę po raz wtóry publikował wspomniany Apel, ale zachęcam wszystkich, którzy odwiedzają Nasze Zasoby, aby otworzyli "zajawkę" strony internetowej Fundacji Naji Goche - znajduje się ona pod www.naszegochy.org - i tam zapoznali się z jego treścią. Tam ewentualnie można pobrać w razie potrzeby , przekaz z kontem Fundacji.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za życzliwę zainteresowanie i gesty przyjażni - zresztą My soma jednotą i stanowimy do pospołu Kaszebsczi Lud ...


Zbigniew Thal-Talewski/Goch


----------------
„Nigde do zgube
Nie przyńdą Kaszube
Marsz, marsz za wrodziem!
Me trzymome z Bodziem..."
(H. Derdowski – Hymn
Kaszubski)
Pisownia m.in. za "Muzyka Kasz...

CzDark
wysłane dnia: 5.3.2005 0:49
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: Ostanita z Bogę
Jeżle jidze ò ne wszëtczi sztridë, to mnie sã zdowô, eż to përzna pòchodô òd sami nôtërë Kaszëbów. Nôtëra Kaszëbów je 'atomisticznô'. To je, że më widzimë swiat blós z perspektiwë
'MÒJEGÒ JÔ', to je përzna widzec w zamkłosce kaszëbsczégò swiata, cziej téż we wiôldźi bòkadnosce kaszëbsczich gwarów. Przëczim to 'MÒJE JÔ' tak pò prôwdze nie je do kùńca egoisticzne, to mô swòje 'advantages and disadvantages', na przëmiôr no barni przed cëzëma wpłiwama. Tak pò prôwdze no robi cos taczégò, eż chòcle 'kaszëbiznã' më ùjawerniama blós z 'ną kaszëbizną jakną më mómë w swòjim sercu' ë tedë më chcemë zrobic wszëtkò, bë wszëtkò szło na naji ôrt, ë nóm sã zdôwô eż blós naji ôrt je richtich. Jinaczi na przemiôr je ù Rusczich, dze normalną sprawą je kòlektiw, dze apartni człowiek nie je wiele wôrt. Jô nie jem za kòlektiwama, ale pò prôwdze czasã wôrt je pòmëszlec, co je pò prôwdze wôżne.
Kaszëbską nôtërã je widzec na przëmiôr w taczim szposë, co jô czedës przeczitôł w jaczims bedekerze:

Dwóch Kaszubów zaczęło się kłócić, czy cesarz niemiecki ma wąsy, czy też nie. Kłócili się, kłócili, aż sprawa wylądowała w sądzie. Przed rozprawą sądową ze sobą rozmawiali jak gdyby nigdy nic. W końcu zaczęła się rozprawa. Na świadka powołano Niemca, który widział cesarza na własne oczy. Powiedział, że cesarz nie ma wąsów. Na to odrzekł jeden z tej dwójki, kłócących się Kaszubów - No tak, ale mógłby je mieć.

To wiera, pò prôwdze sã zdarzëło.


----------------
Zdrzë: Peccunia non olet (Piniądz nie smierdzy)

CzDark
wysłane dnia: 5.3.2005 11:52
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: Ostanita z Bogę
>>A teraz .... apel nasz trafił do kosza. Może niesłusznie, ale uważam, że pomimo formy jaką przybrała w jego tle dyskusja, mógł on nadal - chociażby do zakończenia okresu rozliczania się z fiskusem przez podatników - z powodzeniem w tym miejscu gdzie był, funkcjonować. "

To nôlepi zaswiôdcza ò Waji 'kùlturze'.

>>Miałem ( i nadal mam ) zamiar wydawać Naji Goche również w mutacji internetowej, mamy już wykupione domeny, miejsce na serwerze, ale zabrakło detków by wydać je na budowę graficzną i merytoryczną tych stron.

To je bëlno ùdba, ale z dredżi starnë, jeżle nôważniejszi dzél Wajegò cządnika to są artiklë, to doch mòże je ladowac na jinternetowé serwisë, jak Rastkò, czë prawie Zasobë.


PS. Co je w kùńcu Wają òdpòwiédzą na pitanié Szëmikòwsczégò Darka ?


----------------
Zdrzë: Peccunia non olet (Piniądz nie smierdzy)

erzette
wysłane dnia: 5.3.2005 12:48
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 29.9.2004
z: Warszawa
Wiadomości: 94
A jô òstónã... z Gòchã!
Chòc swój 1% pòdatkù przeznaczã na jinszy cel, to i tak wastë Talewsczigò nie òstawiã z Bògã, ale sóm òstónã z Gòchã! Mòże i to je prôwda, że dëtczi z pòdatkù mòżna bë wëdac lepiéj niżle na Naji Gòchë, ale z drëdżi strónë takô òddolô inicjatiwa lokalnéj spółecznoscë téż je wôrtnô wsparcô! Mòżeta bëc gwësny, że mdã czãstim góscã internetowéj starnë http://www.naszegochy.org/ ë wszëtczich zachãcywóm do zazyraniô, czëtoniô ë sledzëniô dokònań najich gòchów!!!


----------------
gòłé głowë, gòrzczi gòdë,
gòrącé gòdzënë, głodné gòscënë,
głëché głosë, gòrszé gòsce:
niégòdné są Gòcha, dlô niégò - głupòta!

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002