Forum
Losowe zdjęcie
Kościerska pielgrzymka do Częstochowy. Przystanek w Lubni
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Lista ...wybranych

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
goch
wysłane dnia: 17.3.2005 18:19
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.8.2004
z: Czersk- Słupsk - Borowy Młyn
Wiadomości: 147
Lista ...wybranych
Dzisiaj (17.03 w dzień Zbigniewa) na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego (www.woj-pomorskie.pl)
opublikowana została Uchwała nr 167/180/05 Zarządu Województwa Pomorskiego (Kaszubsko - Pomorskiego !!!) z dn. 8.03.05 r. w sprawie roztrzygniecia otwartego konkursu ofert i udzielenia pomocy na realizację w 2005 roku zadania publicznego "Rozwójkultury w województwie pomorski"

Do uchwaly załączona jest lista wybrańców, ocenionych i przedstawionych do korzystania z niniejszej pomocy , przez Komisje p.Arkadiusza Rybickiego - dyr. Departamentu KSiT

Polecam tę LISTĘ... szczczególnie analitykom ... aby dokonali jej analizy i na jej podstawie wyważyli na ile województwo nasze jest pomorskim a na ile kaszubskim ...

Ja nie mam złudzeń, nie tylko dlatego, że trzeci raz z kolei (jest tak co roku) wydawany przeze mnie 2 m-cznik "Naji Goche" znalazł się za burtą...


Mógłbym się zapytać dlaczego się tak dzieje ...? M.in. tą odpowiedż znajduję na wspomnianej liście...

A może Fundacja "Naji Goche" (www.naszegochy.org) jest nikomu w tym województwie (i to pismo), niepotrzebnym kopciuchem.
No chyba że jej prezes, czy redaktor naczelny , byłby umocowany na jakimś pomorskim (czytaj. nie kaszubskim i nie na dodatek słupskim) urzędzie, lub organach samorzadowych... to byłaby insza inszoć... !

A, że on

( i skupieni wokół tej działalności oddani tej sprawie, kaszubscy lokalni regionaliści...)

jest dzisiaj wysłużonym i nie zagrażającym nikomu starym kaszubskim dziadem - rencistą, to można mieć go ( i jego Przyjaciół, którym się jeszcze chce społecznie działać...) w głębokim- "inaczej" - szacunku !

Fundacja także wystapiła z wnioskami ( również i one nie znalazły uznania Wysokiej Listy...) o wsparcie wydania 3 książek :
1. "Kaszuby od A- Ż czyli zapadły kaszubski kąt" autorstwa śp. Ryszarda Ciemińskiego ( 23 lutego minęła 2 rocznica jego śmierci...jak ten czas leci...)]

2. "Gochy- Płonące pogranicze II RP w 1939 r." autorstwa Wł. Stanislawskiego

3. "Tryptyk Wdzydzki" mojego autorstwa


A także wniosek z zakresu organizacji imprezy sportowo - rekreacyjnej w randze Otwartych Mistrzostw Kaszub i Pomorza pt.

Kaszubski Tróbój w Biegach Terenowych, Wyścigach na Rowerach Górskich i w Pływaniu w Pław (bądź zamiennie w żeglarstwie windsurfingowym) - o Złociste Skre Jezora Gwiozde.


Oczywiście nie chcieliśmy od Samorządu Pomorskiego "wyłudzić" całej kwoty na pokrycie organizacji tej imprezy, czy też na w/w wydawnictwa i czasopismo. Miał być to ich tylko częściowy udział finansowy, my ze swej strony gwarantowaliśmy zaangażowanie w realizacje tych przedsięwzieć także środki własne i pozyskane od innych darczyńców i mecenasów...

Selawi !

Z okazji święta 19 marca kłaniam się i pięknie i pozdrawiam wszystkich Kaszubów, a zwłaszcza Tych co nie wyzbyli się złudzeń...!
Życzę Wam abyście w ich kręgu pozostawali jak najdłużej... Wasza wiara, jest takze potrzebna również i mnie !
Ona to musi sprawić cud , taki o jakim pisał ( i marzył) ks. L Heyke

"...stał se cud
Kaszebsko wstała..."

Póki co
Wiwat Kaszuby
Wiwat Kaszubsjki Stan !

Zbigniew Thal Talewski / Goch


----------------
„Nigde do zgube
Nie przyńdą Kaszube
Marsz, marsz za wrodziem!
Me trzymome z Bodziem..."
(H. Derdowski – Hymn
Kaszubski)
Pisownia m.in. za "Muzyka Kasz...

paulk
wysłane dnia: 17.3.2005 20:12
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.7.2003
z: Gduńsk (Gydanyzc)
Wiadomości: 157
Re: Lista ...wybranych
No jest pare kaszubskich... Moim zdaniem takze za malo. No ale - moze za cicho wokol sprawy kaszubskiej? Za lagodni jestesmy?
P.
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002