Forum
Losowe zdjęcie
Studzienice kościół
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Historia
     Kaszubi w walce o Gdańsk 1918

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Jupcew
wysłane dnia: 25.5.2006 16:25
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 18.1.2006
z: z Pomorza :)
Wiadomości: 222
Re: Kaszubi w walce o Gdańsk 1918
Bez urazy. Kontekst jest ogólnie znany dla kogoś kto jest stąd. Trzeba tylko interesować się bardziej historią Kaszub. Dzięki za linki Na wiele pytań uzyskałem już odpowiedź
slawekklas
wysłane dnia: 27.5.2006 21:41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 6.5.2006
z: Luzino
Wiadomości: 6
Re: Kaszubi w walce o Gdańsk 1918
Bez urazy. Wystarczy choć trochę znać historię żeby do tak absurdalnej wypowiedzi wogóle się nie odnosić , tak z punktu widzenia historii Polski czy też Kaszub - a jestem stąd. Nie widzę sensu zamieszczania takich wyrwanych z kntekstu wypowiedzi szczególnie takich. No chyba że ma to być pretekst do wymiany poglądów.
Sławek
Jupcew
wysłane dnia: 27.5.2006 22:15
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 18.1.2006
z: z Pomorza :)
Wiadomości: 222
Re: Kaszubi w walce o Gdańsk 1918
Co jest w tej wypowiedzi absuradalnego? Czy Pomorzanie chcieli walczyć o Gdańsk? Chcieli i mogli go zdobyć, gdyż posiadali wszelkie środki do tego. Dlaczego nie zdobyli? Bo absurdalnie Pan Łaszewski im tego zabronił,jaki był efekt. Dalszy rozwój i zespolenie ruchu kaszubskiego( mnie to osobiście cieszy).Moim celem nie było sianie zamętu ale teraz gdy jest wolnośc słowa należy pisać o historii jak najbardziej obiektywnie bez unikania tematów trudnych i nieprzyjemnych. Interesuję się bardzo tym okresem i zbieram materiały historyczne. Jeżeli wyciąłem fragment z przedwojennego dokumentu to nie po to by nim manipulować. Sam dokument jest gorzki w swojej treści i to była przyczyna. Niektórzy piszą bzdury o przedwojennych działacz kaszubskich czy pomorskich zarzucając im separatyzm jednak nie starają się doszukać przyczyn. Czy to oni byli separatystami czy to ich odseparowywano od sprawowania funkcji publicznych do połowy lat trzydziestych, mimo często ich silnie polskich patriotycznych postaw.
slawekklas
wysłane dnia: 28.5.2006 17:49
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 6.5.2006
z: Luzino
Wiadomości: 6
Re: Kaszubi w walce o Gdańsk 1918
Witajcie. Nie gniewaj się za mój ton ale do czegoś innego się odnosiłem. Nie spędzam tak wiele czasu w internecie abym umiał odnaleźć tekst który był zamieszczony przy informacji pana Piechowskiego , ale był on przedstawiony jako wycinek dłuższej wypowiedzi zdaje się że z jakiegoś medium o orientacji narodowo-prawicowej polskiej a dotyczył on rozbiorów Rzeczypospolitej. Jeszcze raz przepraszam za nieporozumienie. A co do historii to ją lubię ale z braku czasu nie zagłębiam się w nią .
Sławek
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002