Forum
Losowe zdjęcie
Jezórkò Trzech Królewiónków
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Filmowe Kaszuby

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Alicja
wysłane dnia: 12.8.2006 11:46
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Filmowe Kaszuby
Jutro rusza produkcja filmu o ziemi puckiej pod roboczym tytułem "Między Bielawą a Kępą". Materiał powstaje na zlecenie samorządu a poświęcony będzie promocji kaszubskiej kultury i gospodarki. Gotowy do oglądania ma być w połowie września.
Tak się akurat składa, że przyłożyłam do tego rękę a przy okazji chcę zasygnalizować nową możliwość.
To taki mały apel do działaczy związanych z promocją kaszubszczyzny
Prócz kaszubskich mediów - radia i tv - jest możliwość robienia profesjonalnych filmów, głównie dokumentów związanych z Kaszubami i po kaszubsku. Filmy te można potem albo spróbować emitować w kablówkach na terenie Kaszub (łatwo się dogadać) albo puścić w kinie. Nie wspominam o tv bo oni mają już swoje ekipy i raczej nie biorą obcych produkcji. Film w technologii DV / HDV ma jakość kina cyfrowego, znacznie lepszą od DVD, nie wspominając o telewizji ;-/ Profesjonalna ekipa (z takim sprzętem jak np ramię którym można kręcić scenę z góry z latającej kamery, łącznie z tłumaczami, lektorami i aktorami którzy mogą zagrać po kaszubsku) stoi do dyspozycji osoby lub organizacji która zainwestuje w kaszubską produkcję filmową. A ponieważ kierowniczka produkcji jest związana z ruchem kaszubskim to warto mieć na uwadze, że cena będzie z przyczyn emocjonalnych niższa niż u tzw. "innych, konkurencyjnych" ekip realizatorskich
pozdrowienia
Ala
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002