Forum
Losowe zdjęcie
Wiele- W krystalicznej wodzie
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Język
     Prośba o pomoc

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Monika85
wysłane dnia: 28.12.2006 18:08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 21.8.2006
z:
Wiadomości: 2
Prośba o pomoc
Witam, już raz zwracałam się z zapytaniem, ale niestety można powiedziec, że jestem w martwym punkcie. Czy ktoś może mi podpowiedziec coś na temat nazwiska Lenz (Lenc, Lentz). Domyślam się, że pochodzenie tego nazwiska jest raczej niemieckie, ale może ktoś wie więcej na ten temat. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Pozdrawiam
sgeppert
wysłane dnia: 28.12.2006 18:28
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Prośba o pomoc
Cytat:
Czy ktoś może mi podpowiedziec coś na temat nazwiska Lenz (Lenc, Lentz). Domyślam się, że pochodzenie tego nazwiska jest raczej niemieckie, ale może ktoś wie więcej na ten temat

Szanowna Moniko, w odpowiedzi na pytanie zadane przez Ciebie 21 sierpnia br. potwierdziłem Twój domysł o niemieckim pochodzeniu nazwiska Lenz. Szczegółowość tamtej odpowiedzi jest adekwatna do Twojego pytania i mojej kompetencji, tym niemniej może Ci się przyda - znajdź ją, a wysiłek poświęcony na szukanie potraktuj jako wprawkę przed kwerendą z prawdziwego zdarzenia. Przeczytaj w ogóle cały ten wątek, znajdziesz tam nieco informacji, które mogą Cię ukierunkować przy poszukiwaniu zarówno znaczenia nazwisk, jak i dziejów ich posiadaczy.


----------------
Stanisław Geppert

tgrabar
wysłane dnia: 31.12.2006 14:52
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 29.10.2003
z: Łódź
Wiadomości: 474
Re: Prośba o pomoc
Adresowanie tego pytania do portalu kaszubskiego oznaczać może, iż pytająca liczyła, że spotykane jest na Kaszubach. To prawda, ale o wiele częściej spotykamy je na Warmii i Mazurach i dalej na północny wschód, w rebublikach nadbałtyckich. Przywołam tutaj Jakoba Lenza (1751-1792) z Łotwy i Siegrieda Lenza (ur. 1926 w Ełku).
pozdrawiam
tgrabar
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002