Forum
Losowe zdjęcie
Jezioro Stężyckie
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     SCINANIE KANI - DVD - NOWOSC!

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Alicja
wysłane dnia: 27.6.2008 13:12
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
SCINANIE KANI - DVD - NOWOSC!
ŚCINANIE KANI - 40 minutowy film dokumentalny o świętojańskiej prastarej tradycji na Kaszubach jest do nabycia m.in. na allegro:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=390737714

Film ukazuje świętojański przedchrześcijański kaszubski obrząd ścinania kani w kontekście praindoeuropejskim. Widzimy dzisiejszą formę obrzędu - ludową; poznajemy pogańską zrekonstruowaną formę - corocznie prezentowaną m.in. na kręgach kamiennych oraz wczytujemy się w literackie inspiracje tym obrzędem. W filmie zobaczymy m.in. Remusa Majkowskiego, dowiemy się co ma wspólnego kania z morzem oraz zrozumiemy w jaki sposób ukształtował się ten zwyczaj.

Ścinanie Kani wykonał teatr regionalny ze Strzelna w powiecie puckim (2007)
Wystąpili: Witold Bobrowski, Barbara Dettlaff, Brunon Ceszke, prof. Andrzej Kowalski, prof. Tadeusz Linkner, Kabaret Drewniane Kołki: Marta Burska, Michał Czoska, Jędrzej Czoska, Tomasz Jędra, Paweł Jędra.
W filmie wystąpiła figura Kani autorstwa Sylwestra Nagla
Operator obrazu: Alicja Szczypta
Operatorzy kamer: Alicja Szczypta, Maciej Paszkowski, Sylwester Nagel, Waldemar Suchowiecki
Dźwięk: Andrzej Kędzierski, Łukasz Michalski
Lektor: Magdalena Lipka
Montaż: Alicja Szczypta
Współpraca realizacyjna: Ludwik Ertel, Kinga Kryszk
Muzyka: Andrzej Kędzierski, Akim, BrunoXe, Distimia, Doc, Kafarena, Sikior (www.jamendo.com)
Produkcja: AlicaWorks film&tv production www.alicaworks.tk 2008


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

Alicja
wysłane dnia: 5.7.2008 20:49
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: SCINANIE KANI - DVD - NOWOSC!
Oczywiście zapraszam też do nabywania innych filmów:


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

ropucha
wysłane dnia: 8.7.2008 16:46
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 8.7.2008
z:
Wiadomości: 4
Re: SCINANIE KANI - DVD - NOWOSC!
Jestem tu nowa, dziś się zarejestrowałam, a zostałam zwerbowana przez moją koleżankę, która jak widać trochę się tu udziela Nie jestem Kaszubką, ani nigdy nie interesowałam się sprawami kaszubskimi - trochę miałam do czynienia z innymi mniejszościami. A więc dlaczego tu jestem? Nie wierzyłam wyżej wspomnianej na słowo, gdy mówiła jak wygląda robienie czegokolwiek nowocześnie, profesjonalnie i na poziomie dla ruchu kaszubskiego. Też poznałam chłopaków z kapeli Checz, którzy mówili to samo i też im nie wierzyłam. A teraz wykorzystam parę dni wolnego i będę na tym forum zadawała głupie pytania
No, a niedawno usłyszałam jak to było z wydaniem filmu o scinaniu kani. Nie wierzyłam znów własnym uszom, ale teraz po ilości odpowiedzi na posta Alicji oraz recenzji filmu (Alicja twierdzi uparcie że recenzja była w piśmie Pomerania) i po tym jak wygląda sprzedaż na allegro - chyba zacznę wierzyć. Natomiast parę godzin temu dowiedziałam się od samej zainteresowanej, że Ścinaniem Kani jest zainteresowane kuratorium w... Krośnie (województwo podkarpackie), a nie w Kartuzach albo Kościerzynie, jak mogłam przypuszczać. Więc chciałam zadać pierwsze obiecane głupie pytanie: Czy Kaszubom coś takiego jak film czy muzyka kaszubska są wogóle potrzebne? Forumowych wyjadaczy proszę o wyrozumiałość dla mojej naiwności, bo być może zadaję wyjątkowo głupie pytanie.
Alicja
wysłane dnia: 16.7.2008 22:00
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: SCINANIE KANI - DVD - NOWOSC!
Część płyt DVD "Scinanie Kani" znalazła już swoich nabywców! Tym którzy się już zdecydowali, dziękujemy i życzymy miłego oglądania!

Warto się pospieszyć, bo nakład nie jest duży!

Każdy, kto interesuje się kulturą kaszubską powinien mieć ją w swojej płytotece - a płytę w dalszym ciągu można nabyć m.in. wchodząc na stronę www.filmpoetycki.tk!


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002