Forum
Losowe zdjęcie
Łapalice
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     BRAK KASZUBSKICH KSIĄŻEK!!! (w Empiku - przyp. red.)

| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
JanuszzJanuszewa
wysłane dnia: 14.8.2011 21:39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 10.8.2011
z:
Wiadomości: 2
Re: BRAK "POMERANII" w Empiku
Ja bym jednak tak bez walki nie odpuszczał tematu, tymbardziej że w EMPIKA-ch bywają także goście, a nie tylko miejscowi.Ważne jest jednak by była dla nas czytelników prosta informacja jaki jest na dzień dzisejszy nakład Pomeranii w naszych trójmiejskich EMPIK-ach
Gdynia
Sopot
Gdańsk

Odpowiedź na te ptanie pozwoliłaby moim zdaniem przyjąć strategię do ewentualnych rozmów Zarząd ZK-P/red.Pomeranii- dyr.EMPIK
Jark
wysłane dnia: 10.8.2011 13:29
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 12.2.2004
z: Wiôldzi Kack
Wiadomości: 578
Re: BRAK "POMERANII" w Empiku
Myślę, że sygnalizowanie tego faktu Zarządowi Głównemu ZK-P nie ma najmniejszego sensu. Na pewno nie jest on partnerem do rozmów z Empikiem, podobnie jak dystrybutor prasy który zajmuje się dotychczas kolportażem miesięcznika.
Jak to mawiał z przekąsem pewien pomorski profesor "takich ja Wy to ja zjadam na śniadanie"...
Empik ma w głębokim poszanowaniu lokalne potrzeby ale zasada podstawowa ich to rachunek ekonomiczny. O tym zresztą pisał już Tczewianin. Sam jako mikro-wydawca na słowo "Empik" dostaję wysypki i wzdęcia brzucha, ale cóż - takie są środkowoeuropejskie realia (albo wschodnioeuropejskie). W naszej rzeczywistości brak słowa "kartel" w nazwie pozwala niektórym firmom skutecznie omijać przepisy antykartelowe...

Prędzej frank będzie po 50 gr niż Pomerania zagości na półkach, choćby tylko wszystkich pomorskich, Empików.
Redakcja_nk
wysłane dnia: 10.8.2011 11:17
Webmaster
Zarejestrowany: 2.5.2011
z:
Wiadomości: 89
Re: BRAK "POMERANII" w Empiku
Proponuję ten problem zasygnalizować wydawcy "Pomeranii" - Zarządowi Głównemu Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.
JanuszzJanuszewa
wysłane dnia: 10.8.2011 11:00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 10.8.2011
z:
Wiadomości: 2
Re: BRAK "Pomeranii" w Empiku
Witam!
Ostatnio sa równiez problemy z nabyciem Pomeranii w EMPIK-ach ( maj,czerwiec,liipiec), nie mówiąc o tym że w niektórych dużych EMPIKA-ch na Wybrzeżu jej równiez nigdy do tej pory nie było(gdyński KLIF).Na moje pytanie dlaczego personel nie umiał dać sensownej odpowiedzi
pozdrawiam
GDUNSKeKASZEBE
wysłane dnia: 30.7.2011 21:47
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 22.1.2011
z:
Wiadomości: 119
Re: Kaszubskie książki i kaszubskojęzyczne utwory są dostępne
Dzięki bardzo za wyjaśnienie, to zmienia postać rzeczy, po za tym ja też u nich nie kupuję ;D
CzDark
wysłane dnia: 29.7.2011 18:00
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: Kaszubskie książki i kaszubskojęzyczne utwory są dostępne
To dlô mie téż czedës béł wiôldżi dzyw. Jo so tak dëdôł - kò we Gdóńskù ë òkòlim je dosc tëli lëzy jaczi zajimają sã kùlturą ë historëją Kaszëbów ë Pòmòrzczi téj czemù tã (w Empikù) nié dô taczich knégów ? Dlô mie Empik to je taczi knégòwi McDonald's w lëchim tegò słowa znaczenim - czë to Włochë czë Pòmòrzkô abò Mòskwa - wszãdze je jistné zjestkù.


----------------
Zdrzë: Peccunia non olet (Piniądz nie smierdzy)

tczewianin
wysłane dnia: 29.7.2011 15:36
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Kaszubskie książki i kaszubskojęzyczne utwory są dostępne
EMPIK:
- pobiera od wydawcy prowizję od sprzedaży od 53% wzwyż (czyli z każdego 100 zł wydawca ma tylko 47 zł - z czego musi opłacić autora, pracowników, prawa autorskie, tłumacza, redaktora, korektora itd.);
- za zwrot niesprzedanej książki do wydawcy każe sobie płacić 2.5 zł od egz.;
- najtańsza promocja (książka przy kasach, na liście bestsellerów), którą można wykupić kosztuje ok. 20 tys. zł;
- EMPIK zalega wydawcom z płatnościami ponad pół roku.

Okropni ci wydawcy, nie potrafią zadbać, żeby kaszubskie książki były w EMPIKU!

T.

PS Od dawna nie kupuję książek u tych... ?#%&&##!!&&&!!!
GDUNSKeKASZEBE
wysłane dnia: 29.7.2011 14:18
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 22.1.2011
z:
Wiadomości: 119
Re: BRAK KASZUBSKICH KSIĄŻEK!!!
Dla chcącego nic trudnego ;), ale również uważam tak jak Ci ludzie, że można by pomyśleć o sprzedaży kaszubskich książek w sklepach np. empik i znanych księgarniach ze względu na dostępność, no i nie ukrywajmy, dużo osób ma internet, ale trochę osób go nie posiada....
GDUNSKeKASZEBE
wysłane dnia: 29.7.2011 14:13
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 22.1.2011
z:
Wiadomości: 119
Re: BRAK KASZUBSKICH KSIĄŻEK!!!
Tak miałem na historii i co mnie zaskoczyło na WOS-ie, a miałem możliwość w poprzedniej szkole, mieć nauczyciela WOS-u Kaszuba i historii ;).
GDUNSKeKASZEBE
wysłane dnia: 29.7.2011 14:12
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 22.1.2011
z:
Wiadomości: 119
Re: Kaszubskie książki i kaszubskojęzyczne utwory są dostępne
Owszem, ale chodzi o to, jeśli młody czytelnik ( nie mam na myśli siebie ;> ) chcę zaczerpnąć po kaszubską książkę bd szukał w sklepach typu empik itp. oraz w pobliskich księgarniach, ponieważ ma prawo nie znać tych stron wymienionych powyżej... Nie mówię, że nie ma kaszubskich książek, ale o dostępność, ja wiem gdzie można je nabyć i informuję ludzi zainteresowanych i jeszcze żadna osoba nie mówiła mi, że zna takie strony, wydawnictwa it. ( to osoby z po za Kaszub, bądź po prostu nie Kaszubi ).
(1) 2 »
| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002