Forum
Losowe zdjęcie
Nóż i koryto do siekania mięsa (2885)
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Lësta kaszëbsczich mùzycznëch szlagrów

| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Tobacznik
wysłane dnia: 1.6.2004 10:16
Stały bywalec
Zarejestrowany: 25.5.2004
z:
Wiadomości: 52
Re: Lësta kaszëbsczich mùzycznëch szlagrów
WELEWETKA jak nôbarżi! Ale jem za wszëtczima spiéwama Weróniczi. Rôz jem to słëchôł i mie sã to baro, baro widzało. Jô stôwióm na Werónikã Korthals!
Belok
wysłane dnia: 31.5.2004 21:25
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 21.3.2004
z: Pëlckòwò
Wiadomości: 295
Re: Lësta kaszëbsczich mùzycznëch szlagrów
Mie sã widzy „Welewetka” w wëkònanim Weroniczi Korthals, chtërną spiéwa na kòncerce „Raz na ludowo”. TO BËLO TO!!! Rôd bëm pòslëchôl ti piosenczi np. w Rodny Zemi.
Gość
wysłane dnia: 31.5.2004 20:55
Re: Lësta kaszëbsczich mùzycznëch szlagrów
dzięki za poparcie Basista zespołu Karol Zakrzewski
Gość
wysłane dnia: 17.2.2004 23:56
Re: Lësta kaszëbsczich mùzycznëch szlagrów
Małe sprostowanie: "Żegnoj swiat całi" jest w wykonaniu "Dzieci św. Wawrzyńca" z Luzina.
Gość
wysłane dnia: 1.2.2004 8:07
Re: Lësta kaszëbsczich mùzycznëch szlagrów
Trafiłam na tę stronę wpisując w wyszukiwarce Weronika Korthals.I cieszę się,ze tak dużo miłych opinii na jej temat.Pamiętam ją jeszcze z czasów gdy śpiewała w Szansie na Sukces'Nie ma miłości bez zazdrości' z repertuaru p. Villas.Zrobiła wtedy na mnie duże wrażenie.Od tamtej pory śledzę poczynania tej Kaszubki,a moje 'duże wrażenie'wciąż wzrasta.Wejdzcie również na strone www.zespoljestem.pl*Tam właśnie usłyszałam'Serce wilijny noce' i -nie przesadzam-zachwyciłam się.
Gość
wysłane dnia: 30.1.2004 17:27
Re: Lësta kaszëbsczich mùzycznëch szlagrów
O tak!Nr 12 na kolędowej płycie to mój numer 1.Mógłbym na okrągło słuchać 'Serca wilijnej nocy'Weroniki Korthals z zespołem Jestem.Gratuluję i czekam na więcej!
Gość
wysłane dnia: 30.1.2004 10:27
Re: Lësta kaszëbsczich mùzycznëch szlagrów
Uważam, że zarówno ta "kaszubska lista przebojów" jak i pomysł na wydanie nowej płyty z kaszubskimi przebojami to naprawdę doskonała inicjatywa. Wierzę, że się powiedzie. Moim zdaniem na płycie powinny znaleźć się bardzo różnorodne utwory i te sarsze i te "najświższe"(oczywiście "Serce wilijny noce" Weroniki Korthals). Skoro mamy takie bogacto to chyba należałoby to wykorzystać. Tym bardziej, że ciekawych pomysłów nawet na tym forum nie brakuje. Z powodu braku czasu nie będę wysuwała własnych propozycji, gdyż większość z utworów wcześniej przedstawionych jest mi bardzo bliskich. Pozdrawiam.
Gość
wysłane dnia: 29.1.2004 11:08
Re: Lësta kaszëbsczich mùzycznëch szlagrów
Nie muszę się długo zastanawiać by odpowiedzieć...Weronika Korthals z zespołem Jestem-'Serce wilijny noce'!Dlaczego promocja tego utworu była tak mała?Więcej osób powinno to usłuszeć!!!
damroka
wysłane dnia: 28.1.2004 13:18
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 20.11.2003
z: Kartuzy/W-wa
Wiadomości: 25
Re: Lësta kaszëbsczich mùzycznëch szlagrów
Osobiście,z piosenek "starszych" mam niewątpliwy sentyment do pięknego utworu "Tatczezna" J.Rompskiego, a z "nowszych" hiciorków to bez wątpienia "Ledoc ce" i "Jo chce le ce" w wykonaniu jednego w swoim rodzaju Michała Pipera
Świetny pomysł z ta listą, opinie też ciekawe...
Gość
wysłane dnia: 26.1.2004 20:02
Re: Lësta kaszëbsczich mùzycznëch szlagrów
Mnie też udało się zdobyć płytę z kolędami kaszubskimi choć muszę przyznać, że wiele trudu mnie to kosztowało. I tu przy okazji apel do wydawców jeśli też tu bywają a śmiem przypuszczać, że tak - na przyszłość prosimy o bardziej dostosowany nakład płyt do wydawanego czasopisma. Chyba tym razem coś tu nie zagrało ... jakieś zachwiane proporcje. Nie muszę ukrywać jakie było moje rozczarowanie gdy "z kwitkiem" jeździłam od jednej miejscowości do drugiej z powodu ... nie braku "Dziennika" a dołączonej do niego płyty. Ostatecznie jednak emocje mineły - tym bardziej, że płyta okazała się bardzo udana. Mimo całej wyrażonej krytyki dla tej płyty jaka ukazała się na tym forum uważam, że jest niezła i bardzo się cieszę, że ją wydano. No i suma sumarum można ją było nabyć tanim kosztem (przynajmniej finansowo). Według mnie i pewnie nie bez zaskoczenia najlepsza jest oczywiście tak jak dla wielu - Weronika Korthals. Jest też wiele, wiele innych utworów, których słucham z przyjemnością np. Wilijny widk "Checzy", W betlejemsczi szopie, Zegnoj swiat całi czy nawet W stajeneczce narodzony - samorządowców. Brawo!!! A teraz z innej "beczki" wracając do listy przebojów. Drugie miejsce i kolejne po Weronice Korthals zajęłaby Kompanija Wadzeboków z Korbionką z anioła, potem Ona sama i Moja miłota. Mam nadzieję, że ukaże się w najbliższej przyszłości nowa płyta "Wadzeboków", bo choć pierwszej słucham już od bardzo długiego czasu i wcale mi się nie znudziła to byłabym ciekawa co jeszcze mogą nam zaproponować. Nie wierzę, żeby spoczeli na laurach i czekam... Swoją drogą wydanie płyty samych najlepszych szlagierów w jęz. kaszubskim wydaje mi się znakomitym pomysłem. Głosujmy więc - na pewno coś ciekawego z tego wyjdzie - a przynajmniej p. Fopke będzie miał z czego czerpać pomysły.
(1) 2 3 »
| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002