Forum
Losowe zdjęcie
Kartuzy
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Pan Profesor w objęciach szalikowców

| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Klara
wysłane dnia: 20.11.2007 12:26
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 4.5.2005
z:
Wiadomości: 165
Re: Pan Profesor w objęciach szalikowców
...
sgeppert
wysłane dnia: 8.9.2007 17:06
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Pan Profesor w objęciach szalikowców
Cytat:
Nie wyobrażam sobie zestawienia "Marsza" Derdowskiego-Nowowiejskiego z Mazurkiem Dąbrowskiego

Właśnie w TV leci jakiś plotkarski program, wspominający różne wpadki różnych ludzi. I już wiem co z Marszem Kaszubskim: jako hymn będzie on bez porównania lepszy od Mazurka Dąbrowskiego... wykonanego przez Edytę Górniak w Seulu.


----------------
Stanisław Geppert

mkwidzinski
wysłane dnia: 5.9.2007 0:06
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 27.6.2003
z: Kaszëbsczi zemi
Wiadomości: 467
Re: Pan Profesor w objęciach szalikowców
No to dobrze, że nie pisałem o tym, że ktoś kogoś o coś posądzał (ostatnio zresztą modne to jakoś się zrobiło ). Chciałem to tylko wyjaśnić i jeśli mi się udało, to się cieszę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek


----------------
Ò mòwa starków nad twój zwãk
nick lepszégò nicht ni mô!
Jô lubiã ce, móm ò ce lãk,
ce stracëc strach mie zjimô.


Jan Trepczik

bcirocka
wysłane dnia: 4.9.2007 22:47
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.12.2004
z: Przodkowo
Wiadomości: 530
Re: Pan Profesor w objęciach szalikowców
Panie Marku kochany,
broń Boże, nie posądzam nikogo opiekującego się jakąkolwiek stroną (a już na pewno nie administratorów oficjalnej strony ZKP, których bardzo cenię!) o złą wolę, rozważałam jedynie możliwe przyczyny pewnego zjawiska. Taką już mam naturę, wciąż szukam przyczyn :)
mkwidzinski
wysłane dnia: 4.9.2007 19:31
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 27.6.2003
z: Kaszëbsczi zemi
Wiadomości: 467
Re: Pan Profesor w objęciach szalikowców
Cytat:
Po pierwsze, komentarze na tamtej stronie nie ukazują się od razu, tylko po zatwierdzeniu przez administratora/moderatora; to może niektórych zniechęcać, ponieważ mogą to uznawać za rodzaj cenzury, ponadto czas, po jakim się komentarz pojawia na stronie, nie zawsze jest bardzo krótki :).


Problem jest głębszy i raczej nie wiąże się on z cenzurą. Cała sieć jest zawalana różnego rodzaju spamem i zatwierdzanie komentarzy jest prostą obroną przed nim. Możliwość rejestracji na stronach ułatwia tu wiele, można powiedzieć, że n.p. zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze bez reakcji ze strony administratora stron - nie jest to 100% rozwiązanie, ale jest ono dobre.
Można bronić się "capchą", tak jak od jakiegoś czasu ma to m.in. tutaj miejsce - to jednak też nie gwarantuje 100% zabezpieczenia.
W sumie chcę tylko zwrócić uwagę na to, że za takim postępowaniem (zatwierdzanie komentarzy) nie stoi żadna zła wola i o taką bym ludzi opiekujących się stronami Zrzeszenia nie posądzał.
Dobrą "nauką" tego co może spam wyczynić jest sprawienie sobie forum na phpBB, na którym to każdy może dodawać co mu się podoba, a osoba nim się opiekująca ma czas n.p. tylko wieczorami na sprawdzanie zawartości .

Pozdrawiam

Marek


----------------
Ò mòwa starków nad twój zwãk
nick lepszégò nicht ni mô!
Jô lubiã ce, móm ò ce lãk,
ce stracëc strach mie zjimô.


Jan Trepczik

sgeppert
wysłane dnia: 4.9.2007 15:50
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Pan Profesor w objęciach szalikowców
Kò wa jesta spécjalny zort radikałów


----------------
Stanisław Geppert

Klara
wysłane dnia: 4.9.2007 15:43
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 4.5.2005
z:
Wiadomości: 165
Re: Pan Profesor w objęciach szalikowców
...
bcirocka
wysłane dnia: 4.9.2007 0:42
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.12.2004
z: Przodkowo
Wiadomości: 530
Re: Pan Profesor w objęciach szalikowców
Kaszeba napisał " (...) chciałbym jedynie wyrazić zdziwienie, że z taką starannością prowadzona strona internetowa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (...) ze strony kilku tysięcy członków tej organizacji spotyka się z lekceważeniem, bo jak inaczej można zinterpretować w zasadzie kompletny brak komentarzy".

Mnie też to dziwiło, ale już mam pewną teorię na ten temat. Po pierwsze, komentarze na tamtej stronie nie ukazują się od razu, tylko po zatwierdzeniu przez administratora/moderatora; to może niektórych zniechęcać, ponieważ mogą to uznawać za rodzaj cenzury, ponadto czas, po jakim się komentarz pojawia na stronie, nie zawsze jest bardzo krótki :). Po drugie, być może niektórzy potencjalni komentatorzy, podobnie jak ja, dowiedzieli się, że stroną właściwą do komentarzy, powiedzmy, polemicznych, jest ta, na której obecnie rozmawiamy:) (bo nie jest stroną OFICJALNĄ). Po trzecie, może też tym rządzić następująca zasada: ponieważ na tej stronie jest bardzo mało komentarzy, nie warto pisać, bo jest mało prawdopodobne, że ktoś zareaguje na nasz komentarz. A czy warto pisać, nie mając pewności, czy ktoś to przeczyta? A można mieć pewność, że ktoś przeczytał to, co napisaliśmy, tylko wtedy, gdy ów ktoś/owa ktosia zareaguje na to, co powiedzieliśmy (albo na to, co przemilczeliśmy).

Tyle teorii...
Pozdrawiam mieszkańców Grzybna
slowk
wysłane dnia: 3.9.2007 23:51
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 31.5.2007
z: Lëzëno/Wejrowò
Wiadomości: 140
Re: Pan Profesor w objęciach szalikowców
Witam
Z obu pieśni pieśnią wpadającą bardziej w "ucho" jest pieśń Hieronima Derdowskiego i to jest powód takiej popularności tej pieśni. Pieśń Jana Trepczyka jest wzniosła mniej znana , z niełatwym tekstem i przez to z większym trudem dociera do ludzi. Kiedy ją pierwszy raz usłyszałem nie zapamiętałem nawet całej melodii. Zdecydowanie jestem za Zemią Rodną Jana Trepczyka. Kiedyś kilka zespołów polskiej sceny muzycznej wzięło udział w nagraniu swoich interpretacji hymnu polskiego. Nagranie takiej płyty z Zemią Rodną napewno spopularyzowałoby tę pieśń.
Słôwk
sgeppert
wysłane dnia: 3.9.2007 23:23
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Pan Profesor w objęciach szalikowców
Istotnie, będąc dziś na rozpoczęciu roku szkolnego mojego dziecka, zacząłem sobie wyobrażać taką uroczystość w szkole szanującej tożsamość swojego regionu - Kaszub. Że wśród mnóstwa flag narodowych mogłaby znaleźć się choć jedna czarno-żółta. Że może kiedyś na oficjalnych uroczystościach, nie tylko tych Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, śpiewany będzie hymn kaszubski. No właśnie... jaki hymn kaszubski mógłby być śpiewany przez poważnych ludzi z przekonaniem? Nie wyobrażam sobie zestawienia "Marsza" Derdowskiego-Nowowiejskiego z Mazurkiem Dąbrowskiego: w tym zestawieniu "Marsz" musi zająć należne sobie miejsce folkloryzowanej frantówki. Dla zachowania równowagi, hymnem polskim musiałaby być pieśń w rodzaju "Góralu, czy ci nie żal" - przecież piękna, nacechowana umiłowaniem ojczyzny, nieobca wielkiemu Polakowi Janowi Pawłowi II... a mimo to śpiewana głównie podczas biesiad, po wypiciu odpowiedniej liczby głębszych.

Ceterum censeo: hymnem kaszubskim jest "Zemia Rodnô" Jana Trepczyka.


----------------
Stanisław Geppert

(1) 2 3 4 5 »
| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002