Forum
Losowe zdjęcie
Europejskie Spotkania z Muzyką. Gdańsk HPIM4240
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Kampania wyborcza

| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
CzDark
wysłane dnia: 9.11.2006 3:22
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: Kampania wyborcza
>>Batu-chan o stu głowach, za pomocą azjatyckich metod ustala co,jak, komu nie pytając się nikogo o zdanie.

Czedës bëł Batu-chan, ninia je Kaczu-chan
Jupcew
wysłane dnia: 28.10.2006 11:00
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 18.1.2006
z: z Pomorza :)
Wiadomości: 222
Re: Kampania wyborcza
Właśnie to jest problem. Partie politycznie i ich apetyty na samorząd są ułomnością demokracji. Samorząd powinien być reprezentowany przez forum obywatelskie a nie przez polityków. Z drugiej strony jak walczyć o samorząd jeżeli nie przez sejm i senat czyli przez partie polityczne. Mam nadzieję, że wielu z was oglądało wczoraj główne wiadomości na jedynce. Pokazano mapkę podziału środków unijnych. Oczywiście pieniądze rozdziela Warszawa ładując sporo w Mazowsie i swoje regiony wasalne. Do tego informacja, że tylko 20% środków na rozwój trafia do podziału przez samorządy a 80% procent rozdziela Warszawa jak się jej podoba. To ma być demokracja i to ma być droga rozwoju odpowiedzialnych postaw obywatelskich? Batu-chan o stu głowach, za pomocą azjatyckich metod ustala co,jak, komu nie pytając się nikogo o zdanie. To droga do utrwalania korupcji, machlojek i niegospodarności.
ZbynekS
wysłane dnia: 27.10.2006 7:46
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.11.2005
z: Łąg
Wiadomości: 97
Re: Kampania wyborcza
Ci panowie z Wiejskiej wmawiają nam że wybory samorządowe to wybory polityczne dlatego na listach pojawiło się masę kandydatów którzy nic nie zrobili dla lokalnej społeczność ,jeśli jej nie szkodzili a ich jedyną zasługą jest to że w odpowiednim czasie zapisali się do odpowiedniej,jedynie słusznej,parti.I będziemy mieli radnych "dietetycznych" tych którzy biorą dietę bo jak tu wierzyc tym co najpierw musza być radnymi aby coś zdziałać


----------------
Jutro jest pierwszy dzień reszty Twojego życia.

CzDark
wysłane dnia: 9.10.2006 16:24
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: Kampania wyborcza
>>"Otumanionym" narodem łatwiej sterować z jednego centralnego ośrodka - Warszawy.

Tu mosz prowda. Z nech powodow Adolf Hitler scentralizowol wladztwo w Miemcach, szlachowalo za tim to co sa dzalo w jinszech, letszich diktaturach.

Uchwol sejmiku to baro belna udba; choc tak po prowdze je to leno kropla co drazi kam; od czegos rownak je not zaczic.


----------------
Zdrzë: Peccunia non olet (Piniądz nie smierdzy)

wotoch
wysłane dnia: 3.10.2006 11:35
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 20.2.2004
z: Ciemno
Wiadomości: 645
Re: Kampania wyborcza
Ogłupianie wyborzcze ciąg dalszy :
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3659036.html
Czy ten naród nie ma poważniejszych problemów?


----------------
„Chto nie chce mòwë òjców tczëc
tén mùszi słëgą cëzëch bëc”

kdan
wysłane dnia: 3.10.2006 9:48
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 23.6.2005
z: Tczew
Wiadomości: 150
Re: Kampania wyborcza
Cytat:
Wotoch napisał:
Dla utrzymania tożsamości młodych ludzi trzeba juz organiozwać media tam gdzie wyjechali za chlebem. Tu już niewielu młodych zostaje a nawet i starsi wyjeżdzają.

Według ciebie to już zostało nam organizować media za granicą a tu niech zostanie zaścianek, ciemnogróg .Widać niewarto dla tych kilkunastu młodych i rzeszy starych ludzi powalczyć o media regionalne , bo i po co się męczyć i zadzierać z warszawką.Masz fajne podejście do problemu.
Z pozdrowieniami Dan


----------------
Zbyt wielu ludzi wdrapuje się teraz na szczyt tylko po to, żeby ich było widać z większej odległości.
A.Camus

wotoch
wysłane dnia: 2.10.2006 13:53
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 20.2.2004
z: Ciemno
Wiadomości: 645
Re: Kampania wyborcza
O czym ta telewizja lub radio ma informować jak nie obejmuje nawet całego województwa pomorskiego. Zresztą politykom nie jest na rękę żeby budować silne regiony. "Otumanionym" narodem łatwiej sterować z jednego centralnego ośrodka - Warszawy. Dla utrzymania tożsamości młodych ludzi trzeba juz organiozwać media tam gdzie wyjechali za chlebem. Tu już niewielu młodych zostaje a nawet i starsi wyjeżdzają.


----------------
„Chto nie chce mòwë òjców tczëc
tén mùszi słëgą cëzëch bëc”

kdan
wysłane dnia: 2.10.2006 13:12
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 23.6.2005
z: Tczew
Wiadomości: 150
Re: Kampania wyborcza
Cytat:
Piechowski napisał:
Zgadza się, ale... O ile za komuny mogliśmy winę za ten stan rzeczy zrzucić na innych, o tyle dziś możemy powiedzieć, że mamy w tym swój udział. Nikt za nas nie napisze nowych artykułów czy podręczników. I ja mam w tej dziedzinie pewien grzech zaniechania, który zamierzam odkupić...

Zgadzam się z moim przedmówcą że zbyt mało publikacji jest na arenie ogólnopolskich mediów, uważam jednak iż nasze lokalne media zbyt mało poświęcają czasu antenowego na promowanie Pomorza.Jak już kiedyś pisałem na forum z lokalnej Trójki więcej można się dowiedzieć o walorach wschodnich terenów Polski jak i każdych innych niż o Pomorzu.Pozatym jak już to pewnie wszyscy zauważyli królowanie obrad sejmowych to już jest totalne przegięcie .Przecierz nie wszystkich interesuje polityka i ta błazenada w sejmowych fotelach, niech to pokazuje Dwójka .Program trzeci powinien traktować o kulturze i rozwoju regionu.
Pozdrowienia
Dan


----------------
Zbyt wielu ludzi wdrapuje się teraz na szczyt tylko po to, żeby ich było widać z większej odległości.
A.Camus

Jupcew
wysłane dnia: 2.10.2006 11:07
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 18.1.2006
z: z Pomorza :)
Wiadomości: 222
Re: Kampania wyborcza
Temat jest ciekawy. mnie bardzo interesuje aspekt socjologiczny. Można przecież na podstawie tego życiorysu przeprowadzić dyskusję na temat "przechodzenia" Pomorzan na narodowość niemiecką oraz rolę jaką grał tutaj nowy status społeczny, religia, polityka niemiecka co do ludności miejscowej. Mam wrażenie, że Erich von dem Bach-Zalewski cierpiał na kompleks pochodzenia, może pod wpływem środowiska. SS w czasach powstania było organizacją elitarną społecznie, do której rwali się nie tylko ludzie, którzy chcieli szybko osiągnąć wysoki status społecznych ale także przemysłowcy czy szlachta ( między innymi członkowie elitarnych kół jeździeckich). SS miało być nową elitą, mozna tam było zdziałać "wiele i szybko", myślę że tym kierował sie nasz niechlubny bohater. Przepraszam, że to nie ten wątek ale mam nadzieję, że we właściwym wątku podzielisz się z nami dodatkowymi informacjami.
tczewianin
wysłane dnia: 2.10.2006 9:28
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Kampania wyborcza
Cytat:

Jupcew napisał:
Wiedza w Polsce o Pomorzu jest na skandalicznie niskim poziomie. (...) U nas za hasłami jest treść i działanie i nie można dopuścić do utraty naszych zdobyczy i zejścia na niższą drabinkę świadomości kulturowo-spolecznej.


Zgadza się, ale... O ile za komuny mogliśmy winę za ten stan rzeczy zrzucić na innych, o tyle dziś możemy powiedzieć, że mamy w tym swój udział. Nikt za nas nie napisze nowych artykułów czy podręczników. I ja mam w tej dziedzinie pewien grzech zaniechania, który zamierzam odkupić...

Póki co staram się wprowadzać tematy kaszubskie na łamy "Tygodnika Powszechnego", bo jest to jedno z niewielu pism, które nie wymaga ode mnie bym pisał lekko, łatwo i przyjemnie. Muszę jednak zauważyć, że po moim ostatnim artykule o Erichu von dem Bach-Zelewskim odezwali się do mnie czytelnicy z różnych stron Polski, ale nie z Kaszub. Pewnie ma to jakiś związek z elitarnością (czytaj: niszowością) pisma, ale dostępność pełnej wersji tekstu w internecie świadczy raczej o braku zainteresowanie tematem. Tymczasem jest się czym interesować: postać hitlerowskiego zbrodniarza była po wojnie "straszakiem" na Kaszubów, próbowano nam wmawiać, że ponosimy zbiorową odpowiedzialność za jego wyczyny. Jeśli to nie jest ciekawy temat do dyskusji, to ja już nie wiem co jest ciekawe. Tymczasem dyskusji: zero.

Pozdrówczi
Tomk


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

(1) 2 »
| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002