Forum
Losowe zdjęcie
Tablica informacyjna
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     XVIII Zjazd Delegatów.

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
Tites
wysłane dnia: 4.12.2010 1:11
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.3.2010
z: Kaszëbsczé Zagłãbié
Wiadomości: 253
XVIII Zjazd Delegatów.
Spróbuję tu nieco podsumować pierwszy dzień "wyborów"


Jako członek KS Pomorania, miałem okazję (nie wiem, na ile przyjemność) uczestniczyć w Pierwszym Dniu XVIII Zjazdu Delegatów ZK(-)P, jako współorganizator.
W skrócie: kworum się nie zebrało.
Koniec skrótu.

A teraz szczegóły ;)
- dużo przemówień; z pewnością przodował w ilości ustępujący prezes, lecz kandydaci na to stanowisko również znaleźli się w czołówce.
* Sekretarz komisji powołanej dla modyfikacji Statutu Zrzeszenia przedstawił główne zmiany, jakie proponują wprowadzić. Ponoć projekt ten (oraz 3 inne...) dostępne są na stronie Zrzeszenia -> kaszubi.pl
* ponieważ przez 1 godzinę i 15 minut kworum się nie zebrało (zabrakło 17 osób), Zjazd (nie)oficjalnie się zakończył
* Part Kartuski zaproponował 'wolną dyskusję' nad proponowanymi zmianami -> niestety w chaosie, jaki pomiędzy tymi punktami zaistniał, część Delegatów wyszła z sali. Pierwszy raz poczułem się jakbym uczestniczył na żywo w obradach Sejmu ;) Z trudnością zebranych uspokojono, zwołano Komisję i otwarto nieoficjalną 'wolną' dyskusję.
- propozycji i komentarzy było wiele... Od zwiększenia wieku przyjmowanych członków (nie z 12 na 13 - jak proponuje Komisja, lecz do 16); były głosy i za i przeciw powołaniu nowego urzędu (prezesa rady nadzorczej?); pojawiło się rozgraniczenie kół i klubów przy ZKP... hm...
* najciekawsze były próby wyjaśnienia nie przybycia ponad 50% Delegatów -> od 'mowy pogrzebowej' zwiastującej upadek ruchu kaszubskiego, po uznanie tego, jako objaw pełnego wotum ufności, co do uchwał podejmowanych przez ZKP.
* padła propozycja uchwalenia możliwości uchwalania kolejnych uchwał po półgodzinnym spóźnieniu kworum, bez względu na liczbę Delegatów - przyjęta brawami.
* po kilkunastu przemówieniach owe spotkanie towarzyskie (bo inaczej ciężko to niestety nazwać) zakończyło się około 19.30 z nadzieję, iż jutro (czyli dziś) uda się statut przegłosować tuż po mszy. Zobaczymy.

Szczegóły planu Zjazdu znaleźć można również tutaj:
http://www.kaszubi.pl/?p=page&page_id=1158



Dobri nocë!
Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
 » XVIII Zjazd Delegatów. Tites 4.12.2010 1:11
     Re: XVIII Zjazd Delegatów. wotoch 4.12.2010 10:20
       Re: XVIII Zjazd Delegatów. Jark 4.12.2010 11:12
         Re: XVIII Zjazd Delegatów. bcirocka_gem 4.12.2010 12:40
           Re: XVIII Zjazd Delegatów. wotoch 4.12.2010 13:15
             Re: XVIII Zjazd Delegatów. lorbas 4.12.2010 15:48
             Re: XVIII Zjazd Delegatów. klemk 5.12.2010 13:57
             Re: XVIII Zjazd Delegatów. sgeppert 5.12.2010 17:04
           Re: XVIII Zjazd Delegatów. Jark 4.12.2010 16:14

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002