Forum
Losowe zdjęcie
Spływ "Śladami Remusa" 2005
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Leksykon nazw kaszubskich na Kaszubach (Pomorzu) – tworzymy?

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
bcirocka
wysłane dnia: 27.5.2011 8:26
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.12.2004
z: Przodkowo
Wiadomości: 530
Leksykon nazw kaszubskich na Kaszubach (Pomorzu) – tworzymy?
Pomysł utworzenia takiego leksykonu - Leksykonu kaszubskich nazw na Kaszubach (a może na całym Pomorzu?) - podsunął Titës w komentarzu do "Bëtowò okiem geografa". Może spróbujemy tutaj, wspólnie, opracować taki leksykon (wydaje mi się, że taka praca jeszcze nie powstała)? Jakie nazwy miałby obejmować?
- ulic
- rond
- placów
- skwerów? Proszę pomóc mi uzupełniać listę.
A może także obiektów gastronomicznych i hotelowych? Może również nazwy/nazwiska patronów szkół, instytucji?
Kryteria doboru "kaszubskości nazwy"?
Po pierwsze, wszystkie, w których pojawia się słowo "kaszubski".
Po drugie, wszystkie z kaszubskimi słowami.
Po trzecie, wszystkie, w których użyto wyrazów wiążących się z postaciami z kaszubskiej literatury (typu: stolëm).
Po czwarte, rzecz jasna, wszystkie nazwy przywołujące Kaszubów, bardziej i mniej znanych.
Po piąte, może także nazwy, w których pojawiają się kaszubskie miejscowości? Typu: Lipuska (w Gdańsku-Kiełpinie)? Czy poszłam już za daleko?

Dzięki Titësowi, Kmicicowi i Tczewianinowi możemy już wpisać nazwy z 1. kategorii, ze słowem "kaszubski".
Chojnice - ul. Kaszubska, Osiedle Kaszubskie
Tczew - ul. Kaszubska
Lębork - ul. Kaszubska
Gdańsk - ul. Kaszubska
Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
 » Leksykon nazw kaszubskich na Kaszubach (Pomorzu) – tworzymy? bcirocka 27.5.2011 8:26
     Re: Leksykon nazw kaszubskich na Kaszubach (Pomorzu) - tworzymy? sgeppert 27.5.2011 8:48
     Re: Leksykon nazw kaszubskich na Kaszubach (Pomorzu) – tworzymy? Tites 27.5.2011 12:44
     Re: Leksykon nazw kaszubskich na Kaszubach (Pomorzu) – tworzymy? Belok 27.5.2011 13:26
       Re: Leksykon nazw kaszubskich na Kaszubach (Pomorzu) – tworzymy? Tites 27.5.2011 15:27
         Re: Leksykon nazw kaszubskich na Kaszubach (Pomorzu) – tworzymy? Tites 27.5.2011 15:41
     Re: Leksykon nazw kaszubskich na Kaszubach (Pomorzu) – tworzymy? Kmicic 27.5.2011 20:26
       Re: Leksykon nazw kaszubskich na Kaszubach (Pomorzu) – tworzymy? Redakcja_nk 28.5.2011 9:27
         Re: Leksykon nazw kaszubskich na Kaszubach (Pomorzu) – tworzymy? tgrabar 28.5.2011 13:40
       Re: Leksykon nazw kaszubskich na Kaszubach (Pomorzu) – tworzymy? Kmicic 8.6.2011 20:09
     Re: Leksykon nazw kaszubskich na Kaszubach (Pomorzu) – tworzymy? Pomuorshi_Wend 28.5.2011 17:59
       Re: Leksykon nazw kaszubskich na Kaszubach (Pomorzu) – tworzymy? Tites 28.5.2011 19:00
         Re: Leksykon nazw kaszubskich na Kaszubach (Pomorzu) – tworzymy? Tites 3.6.2011 12:52
     Re: Leksykon nazw kaszubskich na Kaszubach (Pomorzu) – tworzymy? Redakcja_nk 9.6.2011 22:39

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002