Forum
Losowe zdjęcie
Zjazd Kaszubów w Kościerzynie. Pani Płażyńska ogląda prace Pawła Kitowskiego
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     wojna polsko - polska

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
goch
wysłane dnia: 1.10.2006 20:17
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.8.2004
z: Czersk- Słupsk - Borowy Młyn
Wiadomości: 147
wojna polsko - polska
Mam pytanie, nie tylko do młodych kaszubskich narodowców.


Czy upoważniliście?... czy podpisaliście się pod deklaracją polityczną , jaką dzisiaj w imieniu Kaszubów wygłosił na wiecu P i S –u w Gdańsku , dr inż. Benedykt Karczewski z Kościerzyny.

Ciekawi mnie stanowisko w tej i innych kwestiach dot. dzisiejszej rzeczywistości politycznej.

Czy powinniśmy nasz kaszubski autorytet angażować w polityczne spory i brać udział w tej wojnie?..

Mam wrażenie – jestem pełen obaw, że dzisiaj zaangażowano nas Kaszubów, za przyczyną wypowiedzianych powyższej deklaracji,która poszła w szeroki przysłowiowy świat... bez pytania się o nasze zdanie ( a może w tym względzie „za”, wypowiedziały się kaszubskie gremia... np. ZK-P) w wojnę

polsko – polską, pod hasłem ( nie wiem, który już raz z kolei ) walki z postkomuną,

której usposobieniem są m.in. wymieniani na gdańskim wiecu z nazwiska liderzy PO, SLD czy Samoobrony...

Błagam, apeluje... nie dajmy się zwariować, najważniejszą dla nas sprawą jest dobro naszej regionalnej Kaszubsko – Pomorskiej Tatczesny, zachowanie twarzy , trwanie przy korzeniach i pryncypiach kaszubskch.

Nie pozwólmy by w przyszłości,

tak jak teraz wyciera się nam nosy, podpisami naszych dziadów na niemieckich listach narodowych

- nasze dzieci i wnuki przeżywały „nowego typu” potwarze... za naszą - ich ojców nielojalności czy nietrafne wybory... ?

Jestem świadom i to szanuje, że żyjemy w wolnym kraju i każda podjęta przez nas samych decyzja jest nasza suwerenną sprawą i prawem.

Co w samej rzeczy wyklucza prawo kogoś , osoby prywatnej – nie wiem jak wielce zasłużonej dla Kaszub - aby deklarowała za mnie, za ciebie, za innych ... to co dla niej jest słuszne i jasne.

Inaczej rzecz się ma gdy w imieniu jakiejś organizacji – wypowiadają się z upoważnienia jej członków – jej statutowe władze.

Stąd ciekawi na pewno nie tylko mnie, jakie w tym względzie jest stanowisko największej kaszubskiej organizacji kulturalno - społecznej: ZK-P...?


Zbigniew Talewski / Zaborak Goch


----------------
„Nigde do zgube
Nie przyńdą Kaszube
Marsz, marsz za wrodziem!
Me trzymome z Bodziem..."
(H. Derdowski – Hymn
Kaszubski)
Pisownia m.in. za "Muzyka Kasz...

Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
 » wojna polsko - polska goch 1.10.2006 20:17
     Re: wojna polsko - polska Kruszynski 2.10.2006 8:39
       Re: wojna polsko - polska sgeppert 2.10.2006 10:04
     Re: wojna polsko - polska tczewianin 2.10.2006 8:50
       Re: wojna polsko - polska goch 2.10.2006 14:45
         Re: wojna polsko - polska tczewianin 2.10.2006 15:28
     Re: wojna polsko - polska Jupcew 2.10.2006 10:57

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002