Forum
Losowe zdjęcie
Zjazd Kaszubów Gdynia 2006 14
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Język kaszubski w XXI wieku

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
bcirocka
wysłane dnia: 27.11.2006 15:51
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.12.2004
z: Przodkowo
Wiadomości: 530
Język kaszubski w XXI wieku
Na stronie: kaszubi.pl znajduje się następująca informacja:

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Zarząd Główny zaprasza na spotkanie pt.
"Język kaszubski w XXI wieku".
Spotkanie odbędzie się 26 listopada 2006 (niedziela) o godzinie 12.15 w Instytucie Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Bielańska 5)
Referat: "Czy Kaszuby potrzebują autonomii - czyli rzecz o dwujęzyczności: polityka, administracja, oświata" wygłosi Łukasz GRZĘDZICKI – Przewodniczący Zespołu ds. Regulacji Prawnych i Monitoringu (Zespół Problemowy Rady Naczelnej Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego).
Partner:
Klub Studencki POMORANIA
Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego "Edukacja kulturalna i upowszechnianie kultury"

Przeczytałam ją, poszłam na spotkanie, a następnie skomentowałam to zaproszenie na stronie kaszubi.pl, niestety, mój komentarz się tam nie ukazał, więc umieszczę go tutaj, jeśli pozwolicie. Oto on:

Skorzystałam z zaproszenia. Chyba jako jedyna osoba spoza Pomoranii i spoza zaproszonego na to spotkanie koła slawistów z Uniwersytetu Łódzkiego (w każdym razie byłam tam, jak się zdaje, jedyną osobą mającą dużo więcej lat niż dwadzieścia kilka :)). Oprócz przedstawionego ze swadą, bardzo rzeczowego i interesującego referatu Łukasza Grzędzickiego (oby było jak najwięcej takich oratorów!), miałam okazję wysłuchać wypowiedzi jeszcze innych mówców: Michała Kargula (jeśli to był on), który opowiedział m.in. o historii Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego; Hanny Makurat, która mówiła o stanie i problemach współczesnego języka kaszubskiego; oraz Malwiny Kreft, która przedstawiła referat o obecności języka kaszubskiego w mediach (prasie, radio i telewizji; o istnieniu stron dotyczących spraw kaszubskich tylko wspomniała, podając adresy 3 najważniejszych, za najlepszą uznała, i w tej sprawie się z nią zgadzam, stronę www.naszekaszuby.pl). W drugiej części spotkania zebrani prowadzili ożywioną dyskusję, odniosłam wrażenie, że łódzcy slawiści naprawdę zainteresowali się kaszubszczyzną, za dowód ich żywego zainteresowania, oprócz udziału w dyskusji, uznaję także ich masowy udział w odśpiewaniu hymnu Pomoranii. I ja ów hymn śpiewałam, i przez chwilę czułam się tak, jakbym znowu była członkinią Klubu Studenckiego Pomorania. To były piękne dni...
Podsumowując, spotkanie było ciekawe, dobrze zorganizowane i znakomicie, profesjonalnie prowadzone. Gratuluję.
Bogumiła Cirocka


Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
 » Język kaszubski w XXI wieku bcirocka 27.11.2006 15:51
     Re: Język kaszubski w XXI wieku wilem 27.11.2006 21:33
       Re: Język kaszubski w XXI wieku bcirocka 28.11.2006 10:30
         Re: Język kaszubski w XXI wieku wilem 28.11.2006 13:09
           Re: Język kaszubski w XXI wieku bcirocka 28.11.2006 13:22
             Re: Język kaszubski w XXI wieku pocitnice 1.12.2006 19:24

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002